zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaká vlastně jste? To prozradí vaše kabelka!

Jaká vlastně jste? To prozradí vaše kabelka!
Autor: istock.com Jaká vlastně jste? To prozradí vaše kabelka!
anna kopečková , Vydáno: 25.05.2017
Vaše oblečení, psací stůl anebo kuchyně – to vše vypovídá o tom, jaká vlastně jste. Výmluvnou řečí dokáže hovořit i vaše kabelka, ta malá (nebo i větší) svatyně, která obsahuje to nejdůležitější anebo prostě to, co za nejdůležitější považujeme.

reklama

Žena bez kabelky jako by ani ženou nebyla. Věci po kapsách nosí chlap, zatímco žena všechno své nosí s sebou – v kabelce.

Vzpomínáte na svou první kabelku? Možná byla malá, bílá, dětská, s červeným zdobením a se zlatým zapínáním – patrně jste se jí pyšnila na dětském divadelním představení. Tehdy v takové kabelce, pokud si dobře pamatuji, bývával jen lístek do divadla a sáček cucavých bonbonů. Nic víc nebylo potřeba.

Kabelky sahající ke kolenům

Zato o několik let později se obsah i vzhled kabelky pronikavě změnil. Móda tehdy diktovala naprostou nutnost vlastnit malinkatou kabelku na velice, velice dlouhém řemínku. Minikabelka sahala často div ne ke kolenům. Ale už tam nebyly cucavé bonbony, přechovávala jsem tam obsah již pikantnější. Do malé krabičky původně určené na magnetofonový pásek jsem lstivě schovávala cigarety (krásně se tam vešly), choulily se tam často i ve společnosti malé lahve tuzemského rumu (tehdy se rum ještě směl jmenovat rum, kde jsou ty krásné časy). Nechyběla jasně červená rtěnka, nepříliš kvalitní řasenka, která řasy spíše slepovala, nežli zvýrazňovala, tmavomodré stíny a psaníčka, která jsme si posílali o vyučování. Bývala to důležitá a důvěrná sdělení o tom, kdo koho miluje a kdo koho poslal k vodě. Obsah kabelky odpovídal věku nositelky. Tomuto věku se říká puberta anebo také daleko výstižněji: telecí léta.

Pivo v kabelce

S listopadovou revolucí pochopitelně doznaly změn i kabelky: od té doby je jich nepočítaně. Obliba maličkých klesla ve prospěch větších či vysloveně obrovských, se kterými směle můžete vyrazit i na menší rodinný nákup. Povaha a momentální nálada majitelky se pochopitelně zrcadlí jak v podobě dámského zavazadla, tak v jeho obsahu. Pochmurněji laděné duše do velké kabelky hravě umístí lahev piva, romantičtější typy raději zvolí růžové víno. Když s mou kamarádkou cloumá deprese, cestou z práce si koupí lahev dvanáctistupňového piva a tabulku mléčné čokolády s velkými ořechy. Obojí skončí v kabelce. Nevěřili byste, jak prý je tato nevšední chuťová kombinace báječná – ale pozor, nutno si ještě ke konzumaci pustit oblíbený romantický film.

Máte dost odvahy?

Odborníci na lidskou duši rádi potvrdí, že obsah kabelky vypoví o její majitelce mnohé. Minimalisticky založená dáma si libuje v mimořádně přehledném stavu zavazadla. Mívá kabelku nevelkou s obsahem zcela transparentním, zlí jazykové by řekli, že téměř nudným: peněženka, klíče, telefon, průkazka na městskou hromadnou dopravu, diář, tenká kniha na ukrácení dlouhé chvíle při čekání na autobus, někdy i rtěnka a řasenka, ale nemusí být. Taková dáma má ráda pořádek a vše na svém místě. Žena povahy zcela opačné nosí v kabelce všechno na světě a ještě něco navíc. Kuriózní zavazadlo bývá zcela nepřehledné a ani si nezkoušejte představit, jak dlouho je v jeho útrobách třeba „lovit“, aby nositelka našla například klíče či papírový kapesníček. Kdyby nalezla tu odvahu a obsah kabelky vysypala na desku stolu (ale to se naštěstí nikdy nestane), svědkům by lezly oči z důlků. Byla by to zajímavá podívaná. Možná by se mezi změtí předmětů objevila i pastička na myši, kousek rohlíku se salámem a houbička na nádobí. Klidně to zkuste, máte-li ovšem kuráž…

Eva Michorová

Přečtěte si také: 

 

Šest kabelek zvěrokruhu

4 kabelky zvěrokruhu aneb Co o vás říká vaše taška?

5 způsobů, jak vám vaše kabelka ničí zdraví

Říká se, že všechno, co milujeme, je buď nemravné, nebo nezdravé. A ani vaše oblíbená kabelka nemusí být pro zdraví zrovna to nejlepší. Je to vlastně schránka plná nemocí a trhač vlasů.

Máte s ní divnou chůzi

kabelka zdraví divná chůze

Těžká kabelka narušuje při chůzi přirozené postavení těla a volný pohyb paží i nohou. Taška, co se pronese, ovlivňuje i vaši rovnováhu. S tím vším, co v ní máte (nacpanou kosmetickou taštičku, knížku, vodu, klíče, mobil, svačinku a samozřejmě nejrůznější nepořádek), je těžká raz dva.

 

A jaká je vaše cena za jedno nošení?

Cost per wear: A jaká je vaše cena za jedno nošení?

reklama

Související témata: psychika , psychologie , dámská kabelka , kabelky

reklama

Přečtěte si také

reklama