Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jaké obočí vám bude slušet? Poznáte to podle tvaru vašeho obličeje

Správně upravené obočí je velice důležité, protože dodává tu správnou rovnováhu a rozměr nejen vašemu obličeji, ale i vašim očím. Vylepšením jeho přirozeného tvaru a hraním si s jeho proporcemi můžete velice jednoduše zjemnit a mírně korigovat kontury celého obličeje. Jak na to, vám v pár tipech poradí specialistka na úpravu obočí značky Benefit National Brow Artist Lucia Majtánová.

Oválný obličej
Jaké obočí vám bude slušet? ovalny
Jaké obočí vám bude slušet? ovalny
Oválný obličej

Oválný obličej je považován za ideál, po kterém touží téměř všechny ženy na světě. Pokud máte to štěstí a patříte mezi ně, žádná speciální korekce obyčejně není nutná. "Ujistěte se však, že je vaše obočí upravené, správně vyměřené (jak na to, si přečtěte ZDE) a má pro vás tu správnou šířku."

Kulatý obličej
Jaké obočí vám bude slušet? kulaty
Jaké obočí vám bude slušet? kulaty
Kulatý obličej

Kulatý obličej velice často doprovází i přirozeně zaoblenější tvar obočí.

"Na vyvážení kulatého obličeje je potřeba vytvořit více strukturované obočí s více hranatými oblouky a jemně delšími konci. Držte se na míle daleko od kulatého a obloukového obočí."

"Zkracování obočí a snižování nejvyššího bodu jen tak doma může být velice riskantní, a proto se pro naprostou spokojenost s výsledkem určitě svěřte do rukou profesionála" radí na závěr.

Čtvercový obličej
Jaké obočí vám bude slušet? ctvercovy
Jaké obočí vám bude slušet? ctvercovy
Čtvercový obličej

Cílem je vytvořit iluzi méně hranatého obličeje.

"Toho dosáhneme vytvořením více klenutého obočí. Zapomeňte na rovné obočí, které jenom posílí hranatý tvar," říká Lucia.

Dlouhý obličej
Jaké obočí vám bude slušet?  dlouhy_oblicej
Jaké obočí vám bude slušet? dlouhy_oblicej
Dlouhý obličej

U dlouhého obličeje se zaměřujeme na dodání plnějšího efektu a také hlavně na místo, kde má obočí končit. "Ujistěte se, že vaše obočí není delší, než by mělo být, protože to opět jen prodlouží váš obličej." Právě naopak – u tohoto typu je prospěšné mít obočí o malinko kratší, než je běžné u jiných typů.

Další variantou, jak dodat dlouhému obličeji oválný vzhled, je o něco snížit nejvyšší bod obočí. Lucia však varuje před domácím provedením těchto úkonů.

Srdcový obličej
Jaké obočí vám bude slušet? srdce
Jaké obočí vám bude slušet? srdce
Srdcový obličej

"Na zjemnění srdcového obličeje je důležité formovat obočí o něco více do obloučku, což vytvoří ten správný kontrast vzhledem k ostřejší bradě.

Naopak se vyhýbejte hodně ostrým úhlům, které by jenom posílily ostrý tvar obličeje," radí Lucia.

Reklama