Móda a krása

20. června 2017 07:30

Martina Čerňanská

Jaké obočí vám bude slušet? Poznáte to podle tvaru vašeho obličeje

Jaké obočí vám bude slušet? Poznáte to podle tvaru vašeho obličeje

Správně upravené obočí je velice důležité, protože dodává tu správnou rovnováhu a rozměr nejen vašemu obličeji, ale i vašim očím. Vylepšením jeho přirozeného tvaru a hraním si s jeho proporcemi můžete velice jednoduše zjemnit a mírně korigovat kontury celého obličeje. Jak na to, vám v pár tipech poradí specialistka na úpravu obočí značky Benefit National Brow Artist Lucia Majtánová.

Oválný obličej

Oválný obličej je považován za ideál, po kterém touží téměř všechny ženy na světě. Pokud máte to štěstí a patříte mezi ně, žádná speciální korekce obyčejně není nutná. "Ujistěte se však, že je vaše obočí upravené, správně vyměřené (jak na to, si přečtěte ZDE) a má pro vás tu správnou šířku."

Kulatý obličej

Kulatý obličej velice často doprovází i přirozeně zaoblenější tvar obočí.

"Na vyvážení kulatého obličeje je potřeba vytvořit více strukturované obočí s více hranatými oblouky a jemně delšími konci. Držte se na míle daleko od kulatého a obloukového obočí."

"Zkracování obočí a snižování nejvyššího bodu jen tak doma může být velice riskantní, a proto se pro naprostou spokojenost s výsledkem určitě svěřte do rukou profesionála" radí na závěr.

Čtvercový obličej

Cílem je vytvořit iluzi méně hranatého obličeje.

"Toho dosáhneme vytvořením více klenutého obočí. Zapomeňte na rovné obočí, které jenom posílí hranatý tvar," říká Lucia.

Dlouhý obličej

U dlouhého obličeje se zaměřujeme na dodání plnějšího efektu a také hlavně na místo, kde má obočí končit. "Ujistěte se, že vaše obočí není delší, než by mělo být, protože to opět jen prodlouží váš obličej." Právě naopak – u tohoto typu je prospěšné mít obočí o malinko kratší, než je běžné u jiných typů.

Další variantou, jak dodat dlouhému obličeji oválný vzhled, je o něco snížit nejvyšší bod obočí. Lucia však varuje před domácím provedením těchto úkonů.

Srdcový obličej

"Na zjemnění srdcového obličeje je důležité formovat obočí o něco více do obloučku, což vytvoří ten správný kontrast vzhledem k ostřejší bradě.

Naopak se vyhýbejte hodně ostrým úhlům, které by jenom posílily ostrý tvar obličeje," radí Lucia.

Sdílejte článek
Štítky obočí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.