Jemná pleť bez vrásek: Triky pro opravdu krásnou a hladkou tvář

Jemná pleť bez vrásek: Triky pro opravdu krásnou a hladkou tvář

Není jen důležité, abychom měly pleť, která je bez vrásek, ale aby byla příjemná i na pohlazení.

Peeling – první pomoc

Alespoň jednou týdně použijte peelingovou emulzi. Odstraníte tak odumřelé kožní buňky. Pleti prospěšné složky krémů a pleťových vod se díky tomu dostanou, kam patří, rychle a spolehlivě. Kůže bude na omak určitě jemnější.

TIP! Pokud chcete ušetřit, místo peelingu použijte navlhčenou drsnější žínku. Pomohou i rozdrcené mandle v bílém jogurtu – jedna lžička do pusy, druhá na nos a tváře! Můžete použít i cukernatější med, ten navíc krásně voní.

Zjemňující masky

Vyberte si podle typu pleti buď výživnou masku, nebo hydratační, která dokáže vyhladit menší mimické vrásky tím, jak se kožní buňky dostatečně „napijí“ hydratačních složek.

TIP! Aplikaci masky by měla předcházet krátká peelingová masáž.

Kvalitní krém

Nelitujte peněz a investujte do krému, po kterém je vaší pleti dobře: nepne, nic vás po něm nesvědí, pleť po něm vypadá svěže a odpočatě. Krémy, které obsahují ovocné AHA kyseliny, dokonce mají i jemný peelingový efekt. Pokud máte citlivou pleť, raději se ale tomuto druhu krému vyhněte.

TIP! Pokud máte dostatečně kvalitní krém, nemusíte pak ani utrácet za speciální masky.

Dostatek pohybu

S celým tělem se okysličí i vaše pleť, získáte lepší barvičku a pevnější tonus pleti. Ideální pro správné prokrvení jsou aerobní druhy pohybu, tedy ty, při kterých se zadýcháte: běh, rychlá chůze, jízda na kole, plavání.

TIP! Bývalá prvná dáma USA Michelle Obama sází na skákání přes švihadlo. Nemusíte nikam běhat a kalorie začnete spalovat hned na místě.

Správné odličování

Nikdy nechoďte spát neodlíčená, ráno byste se sama sebe mohla v zrcadle opravdu leknout! Pár tahů vatovým tamponem přes oči večer ještě opravdu zvládnete v jakémkoliv stavu. Pro jistotu můžete pro nouzové případy zakoupit speciální napuštěné odličovací kapesníčky, se kterými zvládnete odlíčení i v poloze ležmo… Pak jen stačí nanést krém a můžete do hajan!

TIP: Pokud vám právě došly všechny odličovací emulze, naneste trochu krému a vatovým tamponem setřete zbytky make-upu.

-mm-

Sdílejte článek
Štítky maska USA Michelle Obamová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.