Kabelky, psaníčka a tašky: Víte, jaké právě letí?

Je jaro, což znamená, že přichází čas cestování, svateb, různých akcí přes víkend, ale i nejrůznějších večírků. Máte vždy vypilovaný outfit, ale nevíte, jakou si k němu vzít kabelku? Poradíme vám…

Vše, co potřebujete na večírek, se vejde do psaníčka. Většinou.

Určitě jste už někdy stála před dilematem, jakou tašku zvolit na večírek, jestli se vám všechno vejde do psaníčka, nebo si máte vzít kabelku. Když jdete na akci jako je otevírací párty nějakého baru, kavárny nebo restaurace, určitě zvolte raději psaníčko. Může být malé i velké, podle toho, jak dlouho akce trvá a kolik věcí s sebou potřebujete. Pokud víte, že se večírek protáhne až do noci, zvolte raději to větší, do kterého se vejde pudr a rtěnka, které budete kolem půlnoci možná potřebovat.

Když má akce předem stanovený přesný začátek a konec, stačí vám malá verze psaníčka, kterou můžete buďto sladit s botami, nebo rtěnkou. Vypadá stejně dobře a je možná praktičtější, protože se lépe vejde do ruky.

Pokud jdete vyloženě na párty nebo koncert do klubu, volte raději menší kabelku přes rameno. Říká se, že každá správná žena má v kabelce, když jde do klubu, tenisky, které si obuje, když jde domů a už ji bolí nohy v lodičkách. Něco na tom možná bude. Nebo si můžete všechno dát do bundy a prostě si zavolat taxíka.

S weekend bag na víkend nebo rovnou na týden

Tašky, kterým se říká weekender, weekend bag či duffle bag, sice existují už řadu let, poslední dobou jsou však velkým hitem. Pokud si potrpíte na stylové cestování, je pro vás taška na víkend jako stvořená. Prostě do ní naházíte, co potřebujete, a jedete. Ať už na svatbu kamarádky na malebný venkov, nebo na nákupy do Vídně.

Dělají se různé velikosti, takže s největší verzí si určitě vystačíte i na celý týden. Otázkou však je, jestli se vám s ní chce tahat. Je pravda, že kufr není tak stylový, ale jakmile má taška, kterou nesete v ruce, víc jak tři kila, je to utrpení.

Pokud se rozhodnete pro stylovější zavazadlo, dbejte na to, aby příliš neřvalo v kombinaci s vaším oblečením. Nemusíte samozřejmě s taškou úplně ladit, ale až budete weekender vybírat, dávejte pozor na to, aby byl v univerzální barvě, která jde zkombinovat tak nějak se vším. Na trhu je jich v současné době spousta, vyrábí je všichni, od Louise Vuittona po řetězce jako H&M. Kvalitní tašky se dají koupit už od dvou tisíc a vydrží vám dlouho.

Do města spíše kabelku, do práce určitě

Jdete s kamarádkami na oběd a nevíte, jestli si vzít kabelku nebo psaníčko? Nejlepší variantou je asi takzvaný minibox, což je většinou nejmenší verze ikonických kabelek od světoznámých značek. Poslední dobou je mezi nimi hitem Givenchy, ale vyrábějí je i finančně přístupnější značky. Vejdou se vám do ní klíče, peněženka a mobil, což do města bohatě stačí.

Pokud však nic takového nevlastníte, je lepší si vzít normální velkou kabelku. Tím nikdy nic nezkazíte a do města je ideální volbou, stejně jako do práce, kam si nic jiného asi moc vzít nejde, pokud s sebou každý den berete nějaké dokumenty, které se nesmí pomačkat. Navíc by psaníčko nebylo moc dobrou volbou ke každodennímu outfitu a nikdy navíc nevíte, co budete přes zbytek dne potřebovat nakoupit a podobně. Určitě mi rozumíte…

Na výběru kabelky záleží

Určitě nechcete, aby se vám nová kabelka po pár týdnech začala párat a ničit, proto je lepší do ní zainvestovat a místo několika levnějších kabelek si koupit jednu sice dražší, ale kvalitnější. Taková kabelka, když je od hodně kvalitní značky, vám vydrží opravdu celý život. Žádný stroj nemá nad pravé řemeslo. Samozřejmě, že si to nemůže každý dovolit, ale šetřit na něco takového se časem opravdu vyplatí.

Někdy není kabelka ani potřeba

Dámy, myslete na to, že ne vždy je kabelka potřeba a jsou příležitosti, kdy se bez ní obejdete. Často je výsledek bez kabelky lepší než s ní. Třeba s hodně oversized outfitem nebo něčím hodně extravagantním už není potřeba více upozorňovat. Pokud si s sebou neberete moc věcí, je lepší si to nejnutnější jako peněženku, klíče a mobil dát do kapsy u kabátu. Takových příležitostí je však pomálu a myslete na to, že vás kabelka zdobí a doplňuje váš outfit, proto si na jejím výběru na každou příležitost dávejte záležet.

Lucie Nová/Foto archiv autorky


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.