Klára Doležalová: Jaké je tajemství její krásy?

Klára Doležalová: Jaké je tajemství její krásy?

Příjemná, neustále usměvavá a krásná. Přesně taková je Klára Doležalová pokaždé, když ji potkáte třeba na chodbě před maskérnou. Přitom je neustále v zápřahu. S Karlem Voříškem pravidelně moderuje hlavní zprávy televize Prima. Doma se stará o dvě dcery.

Co je tajemstvím její krásy? Láska k manželovi Miodragu Maksimoviči, o kterém tvrdí, že je úžasný? Speciální krémy či jiná kosmetika? Nebo snad olivový olej, který si sama lisuje?

My jsme se jí na to zeptali...

Jak stíháte roli moderátorky hlavních zpráv a matky?

Stejně jako všechny ostatní mámy, co chodí do práce. Všechno jde, jen se trochu zapotíte tou věčnou organizací času. No a pak taky musíte škrtnout nějaký ten čas jen pro sebe. Když jste zaměstnaná, automaticky váš volný čas pak patří pouze rodině.

V nedávné anketě jsem se umístila na předních příčkách nejkrásnějších žen Česka. Jak o sebe pečujete?

Jéje, to přeháníte, ne? Nicméně o sebe pečuji, bez toho už to jaksi nejde:). V první řadě velmi kontroluji svůj jídelníček, za druhé ho doplňuji tzv. potravinovými doplňky, přesně řečeno přírodními vitamíny, za třetí se starám o pleť a vlasy a za čtvrté se snažím žít hezký a láskyplný život:) A to čtvrté je asi to nejpodstatnější.

Pamatujete si nějaké své módní faux pas z puberty?

Celá puberta je faux pas! Copak bych si dneska mohla vzít opranou a vytahanou košili, o číslo větší džíny a oči si podmalovat černými linkami? No vlastně mohla, ale to bych spíš mohla hlásit přírodní katastrofy a ne zprávy.

Máte dokonalou pleť. Jak o sebe pečujete? Chodíte na kosmetiku?

Na kosmetiku už léta nechodím. Neumím si představit, že si přes den lehnu na lehátko a vypnu mozek. Tím pádem bych celou proceduru přemýšlela, kde mám potom být, co všechno musím ještě udělat a do toho by mi stokrát zavolala dcera s nějakou „důležitou otázkou“. O to víc se ale starám doma. Užívám doplňky na pleť, pečlivě se odličuji a používám hodně kvalitní krémy.

Máte v současné době nějaké problémy s pletí, které vás trápí? Například pupínky, mastnou pleť apod. Pokud ano, jak ovlivňují váš každodenní život?

Stejné jako ženy mého věku. Občas bojuji s pigmentovou skvrnkou či kruhy pod očima. A zásadně před focením tváře, například do časopisu, se mi udělá hrbol na čele. Prostě zákon schválnosti.

Jak pečujete o své vlasy? Experimentovala jste někdy s barvou? Je nějaká barva nebo střih, které jste v minulosti vyzkoušela a následně toho litovala?

Stejně jako pleť, i vlasy v naší profesi snáší obrovské zátěže. Stále se fénuje, žehlí, lakuje apod. Takže používám dobré šampony a masky, ochrany před vysoušením a teplem a taky se češu zásadně jen kartáčem se štětinami. Každé čtyři týdny pak navštěvuji svou kadeřnici. Občas mi vlasy zesvětlí nebo probarví více odstíny, ale vždy velmi šetrně. Nikdy jsem žádného zákroku nelitovala.

Je něco na vaší pleti, postavě, co byste chtěla zlepšit?

Vždycky je co zlepšovat, žena se sebou není asi nikdy úplně spokojená. Klíč je ale v tom naučit se mít ráda taková, jaká jsem a soustředit se na důležitější věci. Mít vedle sebe muže, který vás miluje, a být šťastná je ten nejsilnější elixír krásy.

Malá Klárka Foto: archiv Kláry Doležalové

Existují nějaké problémy, které se na vaší pleti objevují jen v určitou dobu?

No jistě. Problémy s pletí u mě souvisejí zásadně jen se stresem a hormonálními výkyvy. Nejhezčí pleť mám, když nic nedělám a nikde tu pleť neukazuji. Znáte Murphyho zákony?

Jak pečujete o svou pleť nebo řešíte problémy s pletí? Máte nějakou osvědčenou metodu? Zkrátka poradíte našim čtenářkám, nějaké vaše triky a tipy pro krásu?

Vlastně jsem už na vše výše odpověděla :-)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.