Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Kosmetické produkty, které vlastně vůbec nepotřebujete

Dnes a denně jsme zahlceni reklamami na všemožné kosmetické produkty. A spousta z nás ve snaze být co nejkrásnější kupuje vše, co zrovna inzerují jako novinku. A ani moc nepřemýšlíme nad tím, zda ji skutečně potřebujeme nebo jestli nám stejnou službu neprokáže výrobek, který už máme doma.
Vydáno: 27.03.2017, Martina Hrušková
Kosmetické produkty, které nepotřebujeme
Kosmetické produkty, které nepotřebujeme Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spousta z těchto produktů totiž opravdu potřeba není a bohatě nám bude stačit místo 4 produktů jen např. 1. A my vám ukážeme pár příkladů:

Přípravky na roztřepené konečky

Jakkoliv by to bylo krásné a líbilo by se nám to, neexistuje žádný přípravek, který vám opraví roztřepené konečky. Všechny ty přípravky, které to slibují, mají jediný efekt a to ten, že konečky vlasů pouze dočasně slepí. Jediná věc, která na tento problém pomáhá, je jednoduše konečky ostříhat.

Krém na ruce, krém na nohy, tělové mléko

Další marketingový trik, který skvěle na zákazníky funguje: Lidé potřebují na každou část těla jiný krém. Ano, váš obličej vyžaduje speciální péči, ale na zbytek těla můžete úplně v pohodě použít jeden a ten samý krém. Všechny tyto krémy totiž obsahují hydratační složky a fungují stejným způsobem.

Šampony proti lupům z drogerie

Pokud vás trápí lupy, jediná možnost, jak se jich zbavit, je zajít ke kožnímu lékaři pro recept na speální šampon. Anebo stačí zajít do lékárny, kde vám jistě poradí, který přípravek je nejvhodnější. Obyčejné šampony, které seženete v drogerii, vám nijak nepomohou, ať už vám v reklamě slibují cokoliv.

Pěna na holení

Pěna na holení je jeden z těch produktů, které vám zbytečně zabírají v koupelně místo. Tedy pokud používáte sprchový gel. Ten má totiž stejné a vlastně i lepší vlastnosti než pěna. Obsahuje hodně glycerolu a zvláčňujících složek, které chloupky krásně zjemní a žiletka po nich bude lehce klouzat. Odměnou vám bude hladce oholená pokožka.

Krémy proti celulitidě

Spousta lidí stále věří, že tyto krémy jsou zázrak – stačí se namazat a celulitida zmizí. Ano, to by bylo krásné. Ale nežijeme v pohádce. V dnešní době existují pouze dvě věci, které vám můžou pomoci zbavit se nevzhledné pomerančové kůže – aktivní životní styl a zdravá vyvážená strava. Účinek těchto dvou věcí můžete podpořit masážemi, kdy dochází k prokrvení pokožky. Krémy, které slibují, že vás zbaví celulitidy, vám jistě krásně zvláční pokožku, ale to je bohužel všechno.

Přečtěte si také:

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Jen dokonale čistá pleť může být krásná

Chcete krásnou pleť? Naučte se ji dokonale odlíčit

Jak na vysušené ruce

Příroda ve službách krásy a zdraví: Jak na vysušené ruce

-mm-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama