Móda a krása

18. července 2013 05:40

Kateřina Motlová

Krása? Češky si závidí, cizinky jsou na sebe pyšné

Češky patří mezi nejkrásnější ženy na světě. Proč si to neumíme dostatečně užívat?

Už jsme asi všechny za svůj život potkaly na ulici opravdu krásnou holku. Ženy se navzájem neustále pozorují a sledují, co má která na sobě, jak vypadáme, jestli máme boky širší, pevný zadek nebo upravené nehty a dokonalý make-up. Když jdeme s přítelem na večírek, oblékáme se také i kvůli tomu, aby ostatní ženy mohly žárlit a dívat se na to, jak jsme krásné! Jsme takové jen my holky z Čech?

Španělky

Některé Španělky jsou opravdu moc hezké, opálené od sluníčka, mají dlouhé husté vlasy, dokonalé tělo. Některé jsou ale velmi obézní, jiné velmi obyčejné a nevýrazné. Jsou ale temperamentní a mají jedno společné – všechny se nesou jako královny. Působí spokojené s tím, jak vypadají. Rozhodně nemají kolem sebe auru závisti nebo žárlivosti jedna k druhé, jak to máme my Češky v oblibě. Vím to také od kamarádky, která tam již pár let žije. „Tady by se stylistka neuživila“, říká s úsměvem. „Tady si ženy obléknou cokoliv a nikdo nic neřeší. Všechny Španělky mají dost velké sebevědomí. K čemu by jim byla stylistka?“

Foto: thinkstock.com

Britky

Před pár dny jsem navštívila Londýn a v třípatrovém obchodě jsme s kamarádkou jedly zmražený jogurt bez cukru a pozorovaly holky, které se zase nesly jako královny světa. Britky jsou tímto známé, ale vidět to na vlastní oči jen umocnilo náš pocit, že my jsme zase pozadu. Jedna nás ale velmi zaujala.

Stála před zrcadlem. Velké stehna, široké boky, větší lýtka, vysoká a určitě ne štíhlá. Na sobě džínové krátké šortky! K tomu bílou průsvitnou halenku a černou podprsenku. Věk? Asi 27 let. Zkoušela si neuvěřitelně vysoké kotníkové boty černé barvy.

Na gauči seděl její přítel, který z ní nemohl spustit oči. Hleděl na ni jako na svatý obrázek, a to doslova! A ta slečna? Dívala se na sebe jako na nejkrásnější holku planety a skutečně si to myslela! To nešlo přehlédnout. A my dvě Češky – štíhlé blondýnky, jsme ji pozorovaly s neobyčejným úžasem a překvapeným pohledem. A v tom mi Iva říká něco jako – takhle bychom se na sebe měly dívat!! To přesně nám chybí!

Foto: thinkstock.com

Odkud pramení naše vlastní opravdová krása?

Není to třeba náhodou tím, jaké jsme, co se nám líbí, jak se umíme nosit, jak umíme nosit oblečení, co říkáme, jak myslíme, jestli jsme šťastné…? Protože to vše ovlivňuje náš vzhled a to, jak působíme na své okolí.

Můžu být sebekrásnější, ale pokud jsem vnitřně prázdná, bezduchá, uzavřená a nespokojená, tak to vyzařuji. A zde je jeden příklad. Můj dobrý kamarád Dan mi jednou řekl zajímavý poznatek. „Víš, ono je to tak, že velmi pěkné holky nejsou ´tak v pohodě´. Když sedí u baru a tváří se namyšleně, tak o ně musíš bojovat a usilovat. Spoustě kluků se nechce, nebo se jich prostě bojí. Ale holka, která má i trošku bříško a stehna nebo větší zadek, ale vyzařuje z ní temperament, charisma a je z ní cítit radost a pohoda je pro kluky mnohem přitažlivější a je prostě sexy,“ říká Dan.

Pak se rozhlídnu kolem sebe a říkám si, ano, znám spoustu krásných holek, které jsou samy. A pak znám spoustu obyčejných holek, které září štěstím a samy nejsou. Nelze všechny házet do stejného pytle, ale kus pravdy v tom najdete.

Jako stylistka jsem při své práci narazila pouze na pět žen, kterým nic nechybělo a byly naprosto v pohodě s tím, jak vypadaly. Ale to je dost málo, práci stylistky dělám už několik let.

Pár tipů pro krásu:

• oblečení a make-up jsou důležité k tomu, jak působím, ale mnohem více je to o tom, co vyzařujeme a co si o sobě myslíme – tak začněte u toho

• každá vlastníme kus krásy, a pokud si to nemyslíte, tak je to pouze a jen ve vaší mysli a ve vašem vlastním vnímání – je to právě vaše mysl, která může být slepá, nebo si roky něco namlouváte

• vždycky se na sebe díváte kritičtěji, než jaká je skutečnost – pravda pravdoucí!

• nesnažte se změnit něco, co změnit nelze, raději se naučte – a věnujte tomu čas – mít se ráda a přijmout se taková, jaká jste

Žaneta Kantorová, stylistka

www.mojestylistka.cz

Sdílejte článek
Štítky Londýn Česko

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.