Móda a krása

14. července 2016 04:30

Anna Kopečková

Last minute do plavek: Tipy, jak rychle zpevnit křivky těla i pokožku

Zase jste to letos podcenila, léto jede naplno a vám se nechce do plavek? Neházejte flintu do žita, existují tipy, které platí i na povolenou kůži, tukové polštářky nebo celulitidu.

Zpevnění

Povolenou kůži viditelně vylepší zpevňující tělová mléka. Aktivují přirozenou regeneraci kožních buněk. Mezi osvědčené látky patří koenzym Q10, přísun energie, nebo přírodní výtažky, z domácích třeba břečťan. Pořádně účinná je asijská rostlina centella asiatica (pupečník asijský), která podporuje tvorbu elastinových a kolagenových vláken, základu pevnosti pokožky.

Tvarování

Kombinací pohybu a speciálních krémů se dá i žeštíhlet. Tukové buňky nemají rády zimu. Při kryolipolýze, kterou nabízejí salony krásy, se rozpadnou a odplaví. Její princip inspiroval vznik chladivých sprejů. Používají se přímo na kritické oblasti a při používání 2x denně můžou ubrat i několik centimetrů.

Vyhlazení

Boj s celulitidou chce svůj čas, ale pokud spěcháte, vyberte si séra, která obsahují koncentrované účinné látky. Větší síla = větší účinek. Už za pár dní se projeví účinek kofeinu, do vyhlazujících tělových péčí se také přidávají složky odvodňující a odplavující škodlivé látky, které dělají pod kůží neplechu.

Vybrali jsme pro vás pár účinných kosmetických pomocníků:

Na maximum

Efekt vybrané péče posílí tři vyzkoušené rady:

1. Pravidelně obrušujte

Obden použijte peeling, který z povrchu odstraní odumřelé kousky kůže, bránící pronikání tělových péčí do pokožky.

2. Dejte si horkou koupel či sprchu

Při ní se prokrví pokožka a otevřou se póry, takže následně nanesená tělová mléka či oleje pokožka lépe zpracuje.

3. Po nanesení péče pokožku promasírujte

Přispějete k odplavení škodlivin, které snižují účinek tělových péčí, a povzbudíte krevní oběh, který účinné látky přepravuje.

Dva cviky: snadné a účinné

Zaměřují se na problematické oblasti zadečku, břicha a stehen. Cvičte je aspoň třikrát denně, kdykoliv se naskytne příležitost. Osvědčené situace – ráno při čištění zubů, ve výtahu, po příchodu domů.

1. Podřep se zvednutím nohy

Postavte se rovně, nohy rozkročte na šířku boků. Zatáhněte břicho, stáhněte půlky k sobě. Sedněte si trochu dolu, zvedněte pravou nohu. Vraťte nohu zpět, narovnejte se. Podřepněte, zvedněte levou nohu. Opakujte 8x každou nohou.

2. Výpady vzad

Postavte se rovně, nohy rozkročte tak daleko, abyste byla stabilní. Dejte si ruce v bok. Koleno pravé nohy zvedněte před sebe, pak udělejte krok vzad co nejdále to půjde. Držte zatažené břicho, nepředklánějte se a nehrbte záda. Vraťte se zpět a vystřídejte nohy. Cvičte 5–20x každou nohou.

Anna Trnková/Foto archiv firem, cviky Nivea


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.