Móda a krása

17. března 2016 04:40

Lucie Průchová

Make-up tutorial: Podkladové báze, make-up, štětce a fixační sprej

Stýskáte si nad tím, že nikdy nedosáhne váš make-up takové dokonalosti, jakou vídáte u jiných žen? Říkáte si, v čem tkví kouzlo, že jejich líčení budí dojem hotového umění nebo kosmetického skvostu?

Aby make-up dokonale splynul s pletí a naopak nepůsobil jako maska, je potřeba povolat do služby štětce. A nejen je.

Stejně jako u make-upu, i uštětců platí pravidlo, že se do jejich pořízení vyplatí investovat. Kvalitní štětce totiž neztrácejí štětiny, jsou na dotek jemné, nevznáší se kolem nich nepříjemný zápach a i po pravidelném používání si zachovávají požadovaný tvar. Zvolit můžete mezi alternativami se syntetickými nebo přírodními štětinami. V případě, že používáte tekutý make-up, nádherně ho rozetře štětec s umělými vlákny.

Nepodceňujte přípravu!

Správně a bezchybně vpracovat make-up do pokožky není snadné, a to zvlášť za předpokladu, že k tomu nemáte potřebné vybavení. Oblíbená je také houbička na make-up, tzv. beauty blender. Aplikací za pomoci prstů se vám kýženého výsledku vykouzlit nepodaří. Ale ještě před tím, než dojde k roztírání a zapracování líčidel, je potřeba pleť na tento krok připravit.

Pleť můžete osvěžit pleťovou vodou a lehoučkým krémem podle typu pokožky dodat hydrataci. Poslední dobou se podkladové báze skloňují ve všech pádech. Make-up se díky nim snáze nanáší, nezvýrazňuje póry, neulpívá ve vráskách, ale také mnohem déle vydrží.

Jak vybrat make-up: Minimalizujte riziko chyb

Zvolit správný druh i odstín make-upu je samo o sobě oříšek. V drogerii nebo parfumerii si zvolený odstín vyzkoušejte na hřbet ruky a pozorujte, jak se postupně mění. Vlivem našeho pH může docházet k oxidaci. Některé make-upy, byť se zdají ve flakonu světlé, mohou ztmavnout a naopak. Vítězný odstín ale vždy vybírejte podle vašeho krku. Možná se vám to zdá zvláštní, ale jedině v tomto případě se vás kontrastní barevný přechod týkat nebude.

Držte se zásady, že suché pleti prospívá hydratační make-up, a smíšené či mastnější spíše ten matující, minerální nebo pudrový. Dále je třeba si uvědomit, jakou schopností krytí by měl váš make-up disponovat. Nový make-up se snažte nanášet na denním světle, u toho umělého v koupelně s největší pravděpodobností dokonalého výsledku nedosáhnete.

Foundation brush – štětec na make-up

Právě tento štětec zaručí, že váš make-up bezchybně rozetřete, a to bez fleků a nepřirozených barevných přechodů. Bez sebemenších problémů se krásně dostanete i do míst, kde byste pouze s prsty moc nepořídila. Nanášet s ním můžete také podkladové báze nebo séra. Na make-up se často používá i buffer brush.

Blush brush – štětec kouzelník!

Abyste obličej zúžila, nebo mu dala požadované kontury, natáhněte se právě po tomto typu štětce. Nádherně nanese tvářenku, dá lícním kostem na svěžesti a také vymodeluje ty správné partie. Tímto štětcem se lehce aplikuje bronzer a také rozjasňovač.

Podobné články

Fixace, stop lesku aneb powder brush

Poznáte ho podle nadýchaného objemu a jemných štětin a právě díky těmto vlastnostem se částečky pudru dokonale rozptýlí a na sebe nenechá dlouho čekat dokonalý výsledek nebo, chcete-li, přirozený finish.

Péče o štětce a oblíbené fixační spreje!

Aby štětce sloužily a prospívaly, je nutné se o ně pravidelně starat. S péčí vám pomohou speciální čisticí přípravky, které seženete v drogerii.

A jakmile jste ve finále, obličej přestříkejte fixačním sprejem. Ten zaručí dlouhotrvající efekt dokonalého vzhledu a také to, že všechno zůstane na tom správném místě bez rozmazání.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky kosmetika štětec

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.