Móda a krása

17. března 2016 04:40

Lucie Průchová

Make-up tutorial: Podkladové báze, make-up, štětce a fixační sprej

Stýskáte si nad tím, že nikdy nedosáhne váš make-up takové dokonalosti, jakou vídáte u jiných žen? Říkáte si, v čem tkví kouzlo, že jejich líčení budí dojem hotového umění nebo kosmetického skvostu?

Aby make-up dokonale splynul s pletí a naopak nepůsobil jako maska, je potřeba povolat do služby štětce. A nejen je.

Stejně jako u make-upu, i uštětců platí pravidlo, že se do jejich pořízení vyplatí investovat. Kvalitní štětce totiž neztrácejí štětiny, jsou na dotek jemné, nevznáší se kolem nich nepříjemný zápach a i po pravidelném používání si zachovávají požadovaný tvar. Zvolit můžete mezi alternativami se syntetickými nebo přírodními štětinami. V případě, že používáte tekutý make-up, nádherně ho rozetře štětec s umělými vlákny.

Nepodceňujte přípravu!

Správně a bezchybně vpracovat make-up do pokožky není snadné, a to zvlášť za předpokladu, že k tomu nemáte potřebné vybavení. Oblíbená je také houbička na make-up, tzv. beauty blender. Aplikací za pomoci prstů se vám kýženého výsledku vykouzlit nepodaří. Ale ještě před tím, než dojde k roztírání a zapracování líčidel, je potřeba pleť na tento krok připravit.

Pleť můžete osvěžit pleťovou vodou a lehoučkým krémem podle typu pokožky dodat hydrataci. Poslední dobou se podkladové báze skloňují ve všech pádech. Make-up se díky nim snáze nanáší, nezvýrazňuje póry, neulpívá ve vráskách, ale také mnohem déle vydrží.

Jak vybrat make-up: Minimalizujte riziko chyb

Zvolit správný druh i odstín make-upu je samo o sobě oříšek. V drogerii nebo parfumerii si zvolený odstín vyzkoušejte na hřbet ruky a pozorujte, jak se postupně mění. Vlivem našeho pH může docházet k oxidaci. Některé make-upy, byť se zdají ve flakonu světlé, mohou ztmavnout a naopak. Vítězný odstín ale vždy vybírejte podle vašeho krku. Možná se vám to zdá zvláštní, ale jedině v tomto případě se vás kontrastní barevný přechod týkat nebude.

Držte se zásady, že suché pleti prospívá hydratační make-up, a smíšené či mastnější spíše ten matující, minerální nebo pudrový. Dále je třeba si uvědomit, jakou schopností krytí by měl váš make-up disponovat. Nový make-up se snažte nanášet na denním světle, u toho umělého v koupelně s největší pravděpodobností dokonalého výsledku nedosáhnete.

Foundation brush – štětec na make-up

Právě tento štětec zaručí, že váš make-up bezchybně rozetřete, a to bez fleků a nepřirozených barevných přechodů. Bez sebemenších problémů se krásně dostanete i do míst, kde byste pouze s prsty moc nepořídila. Nanášet s ním můžete také podkladové báze nebo séra. Na make-up se často používá i buffer brush.

Blush brush – štětec kouzelník!

Abyste obličej zúžila, nebo mu dala požadované kontury, natáhněte se právě po tomto typu štětce. Nádherně nanese tvářenku, dá lícním kostem na svěžesti a také vymodeluje ty správné partie. Tímto štětcem se lehce aplikuje bronzer a také rozjasňovač.

Podobné články

Fixace, stop lesku aneb powder brush

Poznáte ho podle nadýchaného objemu a jemných štětin a právě díky těmto vlastnostem se částečky pudru dokonale rozptýlí a na sebe nenechá dlouho čekat dokonalý výsledek nebo, chcete-li, přirozený finish.

Péče o štětce a oblíbené fixační spreje!

Aby štětce sloužily a prospívaly, je nutné se o ně pravidelně starat. S péčí vám pomohou speciální čisticí přípravky, které seženete v drogerii.

A jakmile jste ve finále, obličej přestříkejte fixačním sprejem. Ten zaručí dlouhotrvající efekt dokonalého vzhledu a také to, že všechno zůstane na tom správném místě bez rozmazání.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky kosmetika štětec

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.