Módní ikony 20. století: Andělská Audrey Hepburn

Módní trendy určují slavné osobnosti, ať už jde o geniální návrháře nebo špičky showbyznysu, jejichž odkaz nosíme dávno po tom, co na molech září někdo jiný.

Mladá Audrey Hepburn, filmová hvězda padesátých let, byla módním dítětem slavného návrháře Huberta de Givenchy, který se vyučil v salonu Elsy Schiaparelliové.

Audrey, štíhlá dívka s velkýma očima, se stala jeho maskotem a současně věrnou zákaznicí. Jeho modely se tak objevily v řadě úspěšných filmů.

Oblékal ji do skvostně vypracovaných vlněných střihů se siluetou do ‚A‘ a do pouzdrových šatů, ve kterých zazářila i v legendární Snídani u Tiffanyho.

Givenchyho střihy bylo možné konfekčně snadno napodobit – zejména tolik oblíbené pouzdrové šaty, které po vzoru Chanel zdůrazňovaly ženskou siluetu a které jsou trendy dodnes, stejně jako Givenchyho volná záda na večerních róbách.

Sdílejte článek
Štítky trend Audrey Hepburn Audrey Hepburnová Elsa Schiaparelliová Hubert de Givenchy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.