Móda a krása

29. prosince 2017 07:30

Martina Čerňanská

Mrazy jsou tu: Jak připravit svou pleť, aby zbytečně netrpěla?

Mrazivé počasí a ledový vítr přebírají vládu a dávají zabrat naší pleti. Pokud nechcete vypadat po každém návratu ze zimy do tepla jako pověstná růžolící Marfuška z Mrazíka, dejte na naše rady a tipy!

Hydratovat nebo ne?

Upusťte od lehkých hydratačních krémů a vsaďte na hutnější a výživné varianty. Lehký hydratační krém by mohl v mrazu v pleti “namrzat”. Především u smíšeného druhu pleti je nutné přejít od lehkých gelových textur k hutnějším! To ovšem neznamená, že bychom měly zcela rezignovat na hydrataci. Nedostatek hydratace trápí všechny věkové kategorie a i v zimě kůže vláhu potřebuje. Podpořte životní styl pitným režimem, zvlášť na noc používejte hydratační séra a krémy. Aby pleť byla v co nejlepší formě, doporučuje se dvakrát týdně aplikaci hydratační masky, kterou klidně nechte působit, když budete spát Vybírejte ty s přídavkem olejů, třeba růžového nebo jojobového a kyselinou hyaluronovou. Po aplikaci bude pleť hladká a vláčná, určitě zmizí i drobné vrásky způsobené dehydratací. Jednou až dvakrát měsíčně si skočte na profesionální ošetření v salonu.

Jak připravit pleť do mrazu?

Ráno mrknete na teploměr a ukazuje mráz jak samec. Jak budete postupovat v koupelně? Po klasické očištění pleti, například micerální vodou nebo tonikem, nanesete tentokrát speciální ochranný krém, který necháte pořádně do pleti vstřebat. Dnes již existují krémy určené přímo do nízkých teplot, které vás “nezapatlají” a nezmastí, ale dodají pleti tolik potřebný filtr proti mrazu. V případě suché a citlivé pleti v zimních měsících můžete přidat pár kapek ochranného oleje, třeba růžového nebo arganového, který bude působit jako ochrana před suchostí, šupinatěním a červenáním. Dejte si na čas a teprve pak, až vrstvy vstřebají, naneste svůj make up. Doporučujeme si tento rituálek nacvičit předem, zjistíte, jak váš make up reaguje s hutným krémem a kolik času potřebujete na propojení a vstřebání vrstev.

Když už to pleť schytala….

Pokud jste vyrazila do mrazu bez pořádné přípravy, můžete vypadat všelijak. Počítejte s popraskanými rty, žilkami, rudým nosem a tvářemi. Zkrátka budete vypadat jako Marfuška z Mrazíka, a to jistě úplně nechcete. Jestli už nikam nespěcháte a jste doma, věnujte se chvíli nápravě. Pomůže vám kombinace výživného regeneračního nočního krému a regeneračního omlazujícího olejíčku. Pro intenzivní regeneraci můžete ještě přitvrdit a přidat aplikaci výživné a regenerační masky. To dělejte ostatně jednou až dvakrát týdně a zkuste dopřát výživné ošetření pleti s regenerační masáží nejen tvářím, ale také dekoltu!

A co popraskané rty?

Rty v mraze trpí daleko více než celá pokožka. Je třeba docílit toho, aby nepřemrzly a snažit se je neustále zvláčňovat. Má to však svá pravidla. V chladném počasí nezapomeňte myslet i na UV ochranný faktor, alespoň 15, a to nejen na horách. Rtěnky a balzámy do mrazu určitě volte s olejovitější a voskovější konzistencí. Celkově by měla být rtěnka i balzám krémovitější a hutnější. Lesky nechte v kosmetické taštičce čekat na jaro!

Přečtěte si i další články an téma krása:

autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.