Na vlastní kůži: Naše čtenářka vyzkoušela omlazení pleti

Skin Booster

Hydratovanou a svěží pleť jistě touží mít každá z nás. Jenže jak stárneme, stárne i naše pleť. Většina kosmetických produktů a procedur pečuje o pleť pouze na povrchu, ale existuje i metoda, která ji dokáže hydratovat a omlazovat zevnitř. Jmenuje se Skinbooster a jedna z vás ji vyzkoušela.

Z žen, které se přihlásily do naší soutěže o speciální ošetření pleti metodou Skinbooster (vyhlásili jsme ji před několika měsíci ve spolupráci s časopisem Health&Beauty), byla nakonec vybrána paní Eva Gudernová z Brna.

Ve videu v úvodu článku se můžete podívat, jak celý zákrok probíhal.

Elixír mládí

Metoda Restylane SkinboostersTM Vital spočívá v aplikaci zasíťované kyseliny hyaluronové do hlubších vrstev pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou. Kyselinu hyaluronovou lze považovat za elixír mládí. Právě díky ní máme v mládí vyhlazenou tvář. Funguje jako přirozená výplň pokožky se schopností na sebe vázat vodu a udržet ji v pleti. Její úbytek je tak jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. Bohužel u kyseliny hyaluronové totiž platí nepřímá úměra: čím méně jí v pokožce je, tím víc máme vrásek.

Díky metodě Skinbooster tak aplikovaná kyselina poskytne pokožce skutečně intenzivní hydrataci a zlepší strukturu a pružnost pokožky. Pleť pak bude viditelně omlazená, pevnější, poddajnější a pružnější a efekt vydrží po dobu 8 až 12 měsíců. „Dnes můžeme kyselinou hyaluronovou ošetřovat drobné vrásky v obličeji. Injekční aplikací lze rovněž modelovat ovál obličeje a brady, vyplňovat propadlé tváře a tvarovat lícní oblasti. Mohou se také vyplnit hlubší nosoretní rýhy nebo vrásky kolem úst,“ vysvětluje MUDr. Věra Terzijská, majitelka kliniky VeraMedica, kde zákrok probíhal.

Paní Eva vyzkoušela obě metody aplikace kyseliny hyaluronové – pomocí přístroje Vital Injector a pomocí kanyly.

Jak to probíhalo

Lékařka nejprve provedla ošetření čela přístrojem Vital Injector. Aby byl zákrok zcela bezbolestný, potřela nejdříve čelo znecitlivující mastí s lidocainem a pak ho ošetřila přístrojem. Vital Injector vypadá trochu jako plastová pistole, z které po zmáčknutí vyjede 5 mikrojehel. Lékař může nastavit nejen dávku aplikovanou na jedno vpíchnutí, ale i hloubku, do které se má kyselina aplikovat (až 5 mm). Díky tomu lze pokrýt celou ošetřovanou plochu zcela rovnoměrně a dosáhnout téměř dokonalé hydratace bez navyšování objemu ošetřené zóny. Během zákroku se na čele objevovaly malé kapičky krve, které sestra ihned otírala. Díky tomu čelo zůstalo druhý den téměř bez modřin.

Zbytek obličeje ošetřila paní doktorka pomocí tenké kanyly. Oproti Vital Injectoru není v tomto případě zapotřebí tolika vpichů a netvoří se modřinky. Na několika místech po straně obličeje si paní doktorka udělala malý vpich, který se velmi rychle zahojil, a kterým mohla protáhnout tenkou kanylu a přímo do podkoží aplikovat kyselinu hyaluronovou. Ošetření samo o sobě není bolestivé, napíchnutí kůže jen trochu štípne, což komentovala paní doktorka slovy: „Pro krásu se musí trpět.“ Po zákroku nebývají ani žádné zdravotní komplikace, může nastat jen lehký otok nebo se objeví malé modřinky.

Po skončení ošetření dostala paní Eva na celý obličej velmi příjemnou zklidňující masku a ošetření bylo u konce. Výsledek nebyl vidět hned, ukázal se až během následujících dvou týdnů. „Jsem spokojená. Největší změnu vidím v okolí rtů,“ napsala nám po 14 dnech paní Eva.

Ošetření metodou Skinbooster doporučuje MUDr. Věra Terzijská podstoupit před létem nebo po skončení léta, kdy může být pleť hodně vysušená. Cena ošetření je 12 až 14 tisíc korun.

Mohlo by vás taky zajímat: