Móda a krása

3. března 2018 10:00

Martina Čerňanská

Nehty: Prozradí o vás víc, než si myslíte

Nehty jsou vlastně takové zrcadlo těla i duše. O vašem zdravotním stavu poví daleko více, než se domníváte. No jen si je zkuste prohlédnout. Už jen to prozradí mnohé.

Je totiž možné, že si své vlastní nehty ani prohlédnout nemůžete, protože jsou permanentně nalakované. Pak je čas se nad sebou zamyslet. Neměly by mít i nehty možnost se sem tam jaksi nadechnout, odpočinout si od nánosu všelijakých laků? Co myslíte? Nebylo by rozumné jim alespoň čas od času dopřát možnost volně dýchat?

Co řeknou o našem zdraví

Kvůli dokonalému vzhledu nehtů jsme si my ženy zvykly používat mnoho nejrůznějších kosmetických triků: lakujeme, zdobíme či lepíme umělé náhražky. Většinou tak skutečný stav oněch neustále zkrášlovaných plošek zahlédneme jen na několik minut, a to je škoda. Z nehtů totiž vyčteme mnohé. Bílé až žluté skvrny svědčí o nedostatku vápníku a železa, bledé zbarvení může avizovat chudokrevnost či dokonce podvýživu. Lámavé nehty signalizují problémy s kostmi. Podélné rýhy naznačují problém v oblasti zažívacího systému. Drážky na palci jsou časté u kuřáků. Pokud je povrch nehtů hrubý anebo hrbolatý, může se jednat o první známky lupénky, případně revmatické artritidy.

Koušete si nehty?

Opakem přepečlivě nalakovaných a nazdobených nehtů jsou žalostně vyhlížející okousané nehty. Nemusí znamenat nic víc, než že jste stále v zajetí starých dětských zlozvyků. Pokud jich však nedokážete zanechat, poraďte se s doktorem. Jestliže jde o známku nervozity a úzkosti, uvažujte o nějakém druhu psychické pomoci. Někdy může být takový stav nehtů i příznakem obsedantně kompulzivní poruchy, kdy nešťastník musí neustále provádět nejrůznější pravidelné rituály. Takoví lidé se kupříkladu myjí padesátkrát denně, případně nemohou v noci spát, protože musí neustále kontrolovat, zda je zamčeno.

Koušete si nehty? A co to o vás vypovídá?, Foto: istock.com

Podívejte se na ruce

Chcete vědět, s kým máte tu čest, a to ještě dříve, než se s ním dáte do řeči? Pak si dobře prohlédněte jeho ruce a hlavně tvar a délku nehtů. Hned budete vědět, na čem jste. Úzké nehty mívá vůdčí osobnost, schopný organizátor, který svůj život drží pevně v rukou. Tito lidé jsou spíše uzavření, introvertní povahy, vynikají vysokou inteligencí. Jako partneři jsou věrní. Široké nehty prozradí osobnost se silně vyvinutou intuicí a smyslem pro spravedlnost. Takový člověk je energický, úspěšný v práci, rád vyhledává dobrodružství a miluje společnost a zábavu. Krátké nehty mají citliví lidé, kteří rádi pomáhají ostatním. Jde o rodinné typy, zodpovědné a spolehlivé. Lidé s dlouhými nehty se vyznačují uměleckými sklony a bývají v kolektivu oblíbení.

I barva laku na nehty řekne mnoho o vaší povaze, Foto: istock.com

Stříbrný, nebo modrý?

A vraťme se teď k laku na nehty. Dáváte-li přednost stříbrnému, nevyhledáváte ráda společnost, přesto jste veselá a přátelská, jen prostě svým založením samotářka. Bezbarvý lak si vybírají stálé konzervativní ženy, pro které rodinný život znamená vše. Růžovou barvu volí romantické paní a dívky, jemné a láskyplné. Pro červenou barvu laku na nehty se rozhodují vzdělané, sebevědomé a sexy ženy, které dobře vědí o své výjimečnosti. Zelený lak na nehty volí jen silné a dynamické osobnosti se smyslem pro humor, zatímco žena s modrými nehty chcete být za každou cenu originální a vybočovat z davu. Je oddanou a věrnou partnerkou a dobrou kamarádkou.

Přečtěte si také:

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.