zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dokonalá domácí manikúra? Vyvarujte se těchto chyb

Dokonalá manikúra z pohodlí domova? Žádný problém
Autor: istock.com Dokonalá manikúra z pohodlí domova? Žádný problém
motlovk , Vydáno: 29.04.2017
Dokonalé nehty jsou znakem dokonalé dámy. Jenže komu se chce platit každé dva týdny několik stovek? Opravdu si bezchybnou manikúru nejde vyrobit i doma? Jde! Stačí se vyvarovat těchto typických chyb:

reklama

Nehty nekoupete

Mističku plnou bublinkaté vody před vás manikérka nestaví jen tak pro nic za nic. Mýdlová lázeň nehty krásně změkčí a zjemní kůžičku. Pokud pilujete zcela suché nehty, máte mnohem větší šanci, že si je tak roztřepíte. A pokud upravujete zasucha kůžičku, výsledkem bude pravděpodobně nepěkná záděra.

Namočte si proto nehty před manikúrou na pět až deset minut do teplé vody. Přidat nemusíte mýdlo, ale třeba levandulový nebo arganový olej.

  • Stříháte kůžičku

Odstranění záděr a kousků odchlíplé kůže okolo nehtů je jedna věc, ale zastřihování kůžičky u nehtového lůžka je snad to nejhorší, co můžete udělat. Čím víc jí ustřihnete, tím víc jí vyroste. A mimo to, tahle tenounká vrstva kůže má důležitou funkci: chrání nehtové lůžko před bakteriemi a špínou.

Až budete mít příště nutkání kůžičku odstřihnout, naneste na ni místo toho změkčující olejíček a zastrčte ji k tomu určenou špachtličkou. Úplně nejlépe vám to půjde po horké koupeli.

Hydratovanou byste měli kůžičku udržovat neustále, i když je to docela fuška. Vysušená ale popraská a vzniknou bolestivé záděry.

  • Pilujete tam a zpátky

Špička nehtu je nejen jeho nestarší, ale také nejkřehčí část, takže se špatným pilováním snadno roztřepí nebo dokonce zlomí. Pilujte proto vždy jen v jednom směru – vždy od okrajů ke špičce.

  • Leštíte přespříliš

Leštění nehtů je jeden ze základních úkonů správné manikúry, skvěle vyzmizíkuje skvrny a zvýrazní lesk, ale nic se nesmí přehánět. Pokud moc tlačíte, můžete si nehty poškodit nebo zlomit. Vždy proto „uleštěte“ jen vrchní vrstvu nehtu. Vhodné je používat čtyřhrannou leštičku - začnete s nejhrubší stranou a postupně se dostaňte k té nejjemnější. Nakonec na nehet naneste zpevňující lak.

  • Nepoužíváte podkladový lak

Když pod rtěnku použijete balzám na rty, vydrží mnohem déle, tak proč co samé neděláte s nehty? Podkladový lak připraví povrch nehtu na barvu a vyhnete se díky němu nerovnostem a skvrnám. Barva navíc vydrží mnohem déle.

  • Před lakováním nesetřete krém

Použití krému na ruce po dokončení základní manikúry, tedy před lakováním nehtů, je hodně podstatné. Jenže na mastné nehty lak špatně přilne. Nehty proto před lakováním odmastěte troškou odlakovače.

  • Nanášíte moc laku

Základem dlouhotrvající manikúry je tenká vrstva laku. Pokud bude nanesená vrstva tlustá, snadněji se oloupe či odchlípne. Štěteček proto napřed několikrát otřete o hranu lahvičky a až pak naneste super tenkou vrstvičku. Nechte ji zaschnout a ještě jednou to zopakujte.

  • Lakujete jen svrchu

Pokud pracujete na počítači, snadno si nehty údery o klávesnici poškodíte. Dá se tomu ale lehce zabránit. Naneste podkladový i svrchní lak i na přední okraj nehtu. Vrstvičku obnovte po pár dnech, obrousí se dřív než lak z vrchu nehtu.

Přečtěte si také:

Podle nehtů okamžitě poznáte, jak jste na tom se zdravím

6 potravin, díky kterým budete mít krásné nehty

Jak na vysušené ruce

Příroda ve službách krásy a zdraví: Jak na vysušené ruce

Některé změny na nehtech jsou neškodné, některé je potřeba řešit s lékařem

Co prozradí nehty o vašem zdraví?

ana

reklama

Související témata: krása , nehty , manikúra , beauty , krásné ruce , domácí péče

reklama

Přečtěte si také

reklama