Někdo to rád homemade: Zimní výživná maska na nehty

V zimě trpí snad všechno. Člověk je v jednom kuse nemocný a otrávený z nedostatku sluníčka a tepla. Trpí pleť, ruce a trpí i nehty. Postarejte se o ně tím nejněžnějším způsobem.

Devět z deseti stomatologů doporučuje si nehty nekousat a starat se o ně. O to víc, pokud se třepí nebo lámou a nechcete je nahradit za ty umělé.

Čím začít? Přidejte do jídelníčku pár potravin, které vám na cestě ke krásným nehtům hodně pomohou, a udělejte si kvalitní masku. Samozřejmě homemade! Dvě ze tří přísad máte nejspíš doma, ricinový olej seženete v lékárně, v některých drogeriích a prodejnách s přírodní kosmetikou. A nezapomeňte ho doma pečlivě schovat před dětmi. Ačkoli je ricinový olej velkým kosmetickým pomocníkem, má také velmi silné projímavé účinky.

Co budete potřebovat na přípravu masky na nehty:

  • 3 lžíce ricinového oleje
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíci šťávy z citronu

Postup:

1. Do misky lupněte tři lžíce ricinového oleje. K tomu šoupněte tři lžíce olivového oleje. A k tomu vrzněte lžíci citronové šťávy.

2. Ve vodní lázni rozehřejte na komfortních 50 °C. Vražte do toho ruce a zůstaňte ve statické poloze 15 minut.

3. Umyjte si ruce a zmanikúrujte se pod obraz.

Děláme si to doma sami 2

Autorka: Alena Thomas

Alena Thomas do obchodu moc nechodí. Jen máloco si neumí vyrobit sama. Ve své druhé knize rozšiřuje svůj záběr na základní potraviny, které dennodenně nakupujeme. Odteď už nemusíme. Ze svých nákupních seznamů si laskavě škrtněte chleba, kečup, hořčici, povidla, dětské přesnídávky a spoustu dalších položek, které můžete snadno vyrobit doma, ze surovin, které budete mít pod kontrolou, a bez nežádoucích aditiv či konzervantů. Kniha je koncipována cyklicky od jara do zimy, takže si výrobu budete moci lépe plánovat v souladu s přírodou.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.