Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nohy v zimě: Umíte se o ně dobře postarat?

V létě se o své nohy staráme, protože jsou vidět. Ale důkladnou péči si zaslouží i v zimním období, kdy je máme schované v tlustých ponožkách a teplých botách. Jak se o ně v chladných dnech co nejlépe postarat?
Vydáno: 12.12.2016
Umíte se o své nohy v zimě správně postarat?
Autor: thinkstock.com Umíte se o své nohy v zimě správně postarat?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobrá hydratace je základ

V zimních měsících trávíme spoustu času v uzavřených botách v teplých vytopených místnostech. Oproti létu, kdy mohou nohy v otevřených botách více dýchat, je tak naše pokožka velmi zatěžkávná. Víte, že topení může až o 30 % snížit vlhkost vzduchu? Navíc mráz napomáhá velkému vysušování pokožky. Nezapomeňte proto kromě tváře dobře hydratovat také svá chodidla, abyste předešla popraskané kůži na patách. Používejte krémy určené na specifickou pokožku chodidel.

V zimě máme chodidla většinu dne v uzavřených botách, zvolte tedy ponožky z přírodních materiálů a s vysokým obsahem bavlny, které dobře sají pot. Pokud sportujete a chodíte běhat, vyplatí se investice do termo-ponožek, které skvěle odvádějí vlhkost.

Vsaďte na kůži

V zimním období byste měla vybírat kvalitní a dobře zateplené boty. „Nevybírejte boty, které mají příliš tenkou podrážku, bude vám v nich chladno. Zimní boty by měly být také o malinko volnější, protože v těsných botách vám budou mrznout nohy. V botách byste měla mít možnost volně hýbat prsty, i když na sobě máte teplejší ponožky,“ říká Veronika Sajdoková z firmy CCC. Umělé materiály pro vás v zimě nebudou nejlepším společníkem, snadno se promočí a neochrání vás před mrazem. Nejlepším materiálem je kůže, která pomůže nohám lépe dýchat. Koženou obuv nezapomeňte dobře impregnovat, v deštivém počasí až jednou týdně.

Pro nové boty jděte odpoledne

Špatná obuv je jednou z nejčastějších příčin bolavých nohou. V botách jsme většinu dne a měly by nám tedy dokonale padnout. Pokud plánujete nákup nových kozaček nebo zimních bot, jděte si je vyzkoušet odpoledne, kdy jsou nohy trochu unavenější. „Pro celodenní pohodlné nošení by boty měly mít pevný a zvýšený opatek a neměly by mít vyšší podpatek než 4 centimetry,“ radí specialistka na obuv Veronika Sajdoková. Na dlouhodobé nošení nejsou vhodné příliš špičaté boty, které nutí tělo se naklánět dopředu a veškerá váha tak spočívá na palci u nohy. To pak zapříčiňuje jeho bolestivé vybočení.

Nohy jako v bavlnce

Studí vás často nohy? Dopřejte jim horko-studenou sprchu, ta krásně prokrví pokožku a rozproudí krev. Nohy pak namasírujte speciálním krémem a dejte si na ně teplé bavlněné ponožky, nejlépe dvoje. Ráno budete mít nohy krásně jemné a prokrvené. Máte-li na nohách již zrohovatělou kůži, tak se pemze nevyhnete. Používejte ale skleněné pilníky, které jsou hygieničtější a efektivnější. Profesionální pedikúru byste i v zimních měsících měla mít alespoň jednou za dva měsíce. Nohám dodá skvělou hydrataci také kokosový olej. Zkuste si lahvičku rozehřát na topení a olej pak důkladně vmasírujte do pokožky.

Jak na unavené nohy

Zapomeňte na bačkory a choďte doma naboso. Když se chodidla dotýkají nerovnosti země, zároveň se tím masírují a aktivují se svaly, které v obuvi nepoužíváme. Máte-li bolavé a unavené nohy po celém dni, sedněte si, zvedněte je vzhůru a opřete o zeď nebo položte na stůl. Otok pak rychleji mizí. První pomoc na unavené a oteklé nohy je také vhodná koupel. V tomto případě platí pořekadlo: sůl nad zlato, protože sůl udělá s unavenými končetinami hotové zázraky. Vezměte ve spíži kilo kuchyňské soli, rozpusťte ji ve vlažné vodě a ponořte do ní chodidla. Sůl dopřeje nohám opravdovou úlevu. Dobré účinky má také koupel z odvaru kaštanů, která dodá chodidlům pocit lehkosti a zlepšuje krevní oběh. 

Mohlo by se vám také hodit:

Slovník krémů na ruce: Umíte si vybrat ten pravý?

Možná mažete jako o život a vaše ruce stále připomínají skvrnitou drsnou kůru stromů. Problém není ve vás, ale v nesprávném krému! Odhalte, co který dokáže.

Bělicí

krémy na ruce 1

Specialista pro zralou pokožku s pigmentovými skvrnami. Právě na rukách se velmi brzy projevují stopy předčasného stárnutí, způsobené sluníčkem a dalšími škodlivými vlivy okolí. Bělicí složky vyrovnávají barevný tón a přidaný UV filtr brání vzniku nových skvrn.

krém na ruce minus_417 Foto:

 

 

PRIMA TIP: 

Bělicí krém na pigmentové skvrny se zpevňujícím efektem a UV ochranou Minus 417, 550 Kč

 

Elektrizují vám vlasy? 5 triků, jak tomu zabránit

Už je to tady. Ochladilo se, nasadili jsme bundy a čepice a pramínky se změnily v poletující svatozář. Zatrhněte jim to!

Bavlněná šála

elektrizující vlasy šála

Elektrický náboj vzniká především třením vlasů o syntetické materiály zimních bund. Když si pořídíte velkou bavlněnou šálu a omotáte si s ní ramena, pramínky získají žádoucí izolaci. Pokud máte vlasy delší než na ramena, smotejte je do volného drdolu nebo copu, který do šály schováte. Ochráníte je nejen před elektrizováním, ale také před škodlivými vlivy zimního počasí.

Zázračný med

Zázračný med: Co dokáže s pletí, vlasy a nehty?

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy!

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy!

Článek je zařazen v: zima, pedikúra, mráz, sníh, wellness, beauty, zimní obuv, péče o nohy, kosmetika na zimu
Reklama