Plavkový průvodce: Vyberte si plavky podle typu vaší postavy

Už máte plavky na léto? A cítíte se v nich dobře? Nebo je ještě nemáte a nevíte, jaké si vybrat?

Mnoho žen při nákupu tohoto kousku oblečení stráví dlouhé minuty i hodiny v kabinkách, navlékají na sebe jeden kousek za druhým, vybírají a vybírají. Přitom stačí málo – znát svůj typ postavy .

Pokud budete vědět, jaká jsou vaše problémová místa a čím se naopak na své postavě můžete pochlubit, nejenže si značně zkrátíte nákup plavek, ale nemůžete ani sáhnout při výběru vedle.

My vám s tím trochu pomůžeme. Tady je malý přehled, co kterému typu postavy sluší.

Postava ve tvaru jablka

Pokud přibíráte hlavně v oblasti středu těla (kolem pasu, na břiše a na bocích), pak je vaše postava nejspíše typ jablko – málo znatelný pas v podstatě splývá se širokým hrudníkem a větším bříškem. Abyste opticky zeštíhlila břicho a pomohla vyniknout pasu, uděláte nejlépe, když sáhnete po jednodílných plavkách s barevnými geometrickými vzory, které chybějící pas vlastně dokreslí – mohou to být odlišné černé vkrojené boky, šipky nebo pruhy směřující doprostřed břicha apod.

Jestli se ale nehodláte vzdát dvoudílných plavek, ale necítíte se v bikinách úplně dobře, zkuste jejich modernější verzi – tankiny. Tyhle dvoudílné plavky s horním dílem sahajícím až ke kalhotkám zakryjí právě ty partie těla, které jsou na vašem těle nejvíce problematické, takže vám dodají sebevědomí a budete se v nich cítit i vypadat skvěle.

Zeštíhlit střed těla pomohou i plavky se zpevněnou částí v oblasti břicha a se zvrásněným efektem na břiše. Zakryjí faldíky a vaše břicho bude působit plošším dojmem.

Postava ve tvaru hrušky

Pokud je vršek vašeho těla užší než spodní část v oblasti boků, pak máte nejspíš postavu hrušky (nebo trojúhelníku) – malá prsa, úzká ramena, širší boky. Klíčem k úspěšnému nalezení plavek, které by lichotily vaší postavě, je vybrat takové, které vyrovnají nepoměr mezi horní a dolní polovinou těla.

Využijte toho, že tmavé barvy opticky zeštíhlují a světlé mají opačný efekt. Takže hledejte plavky se spodním dílem v tmavé a horním dílem ve světlejší nebo vzorované barvě. Dobré je poohlédnout se v obchodech, kde si můžete vybrat samostatný horní a spodní díl, a tak je vhodně zkombinovat.

Pokud budete chtít ještě více vyzdvihnout své poprsí, zvolte horní díl plavek s vycpávkami. Vaše prsa budou vypadat plnější a pomůže to vyrovnat disproporce mezi horní a dolní polovinou těla. Objem prsou opticky zvětší i puntíky nebo širší vodorovné pruhy.

Chlapecká postava

Tento typ bývá přirozeně štíhlý až atletický, má stejně široká ramena, jako boky, málo výrazný pas a plošší břicho. Proto je žádoucí zvýraznit pas a posílit ženské křivky. Ideální jsou tedy plavky, které dodají na objemu v oblasti boků a poprsí.

Pokud se necítíte dobře v dvoudílných plavkách, zkuste monokiny nebo plavky v celku s výraznými barevnými pruhy nebo čtverci na bocích (tím zvýrazníte pas).

Milovnice dvoudílných plavek by měly sáhnout po takových, které mají bohatě zdobený vrchní díl (třeba nařasené okraje), vhodné jsou květinové vzory, šortkové kalhotky a podprsenka s košíčky nebo vyjímatelnou výstuží. A nebojte se ani plavek se string kalhotkami. Jestli si je nějaký typ postavy může dovolit, tak právě ten váš.

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Tahle postava je vlastně pro ženu ideální – širší boky, výrazný pas a plné poprsí. Tedy vše, co muži na ženách obdivují. Obecně této postavě sluší jakékoli plavky a jde jen o to zvýraznit půvabné křivky. Je dobré držet se u spodního i vrchního dílu plavek stejného provedení, aby na sebe ani jedna část neupoutala větší pozornost a nenarušila souměrnost těla. Pokud máte pocit, že potřebujete zakrýt trochu větší zadeček, vyberte plavky s širším pasem nebo se sukýnkou nebo odveďte pozornost výše, na prsa. Třeba jiným vzorem nebo barevným provedením horního dílu.

Co dělat, když vám vadí…

Široká ramena – odpoutejte od nich pozornost níže, na kalhotky. Vyberte si třeba kalhotky ve výrazných barvách.

Větší bříško – zkuste tankiny nebo monokiny. První z nich mají dva díly – kalhotky a horní díl, který zakrývá i břicho. Monokiny jsou ušité z jednoho dílu a jsou spíše pro odvážnější ženy, ale díky vykrojení na bocích od břicha velmi dobře odpoutají pozornost.

Malá prsa – opticky je můžete zvětšit push-up podprsenkou nebo pokud si vyberete horní díl plavek se zavazováním za krkem. Pomoci mohou i volánky v horní části podprsenky.

Širší boky – i v tomto případě je ideálním řešením odpoutat pozornost jinam, tedy výše, na prsa. Zvolte výraznou podprsenku. Spodní díl plavek by měl být naopak jednobarevný, v tmavších barvách. Kalhotky mohou být více vykrojené, ne bokovky.

Foto: pinterest.com, gorgeautiful.com

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.