zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Plazmaterapie: Omládněte pomocí vlastní krve

K vyplnění i hlubokých vrásek stačí pár kapek vaší krve
Autor: Thinkstock K vyplnění i hlubokých vrásek stačí pár kapek vaší krve
anna kopečková , Vydáno: 29.08.2016
Podle statistik se lidský věk za poslední století prodloužil o 25 let, a tak se na boj s vráskami soustředí stále více odborníků. Plazmaterapie je jedna z metod, které se nad stárnutím daří vítězit.

reklama

Stárnutí pokožky je přirozený proces, kdy pleť ztrácí pružnost, snižuje se její hydratace i odolnost vůči UV záření. „Proces stárnutí začíná na buněčné úrovni. Pokožce ubývá kolagenu, zároveň se tenčí a postupně ztrácí imunitní mechanismy. Začínají se na ní objevovat vrásky, pigmentové skvrny a podobně,“vysvětluje dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu na Praze 7. Lze vůbec takový přirozený proces zvrátit? Vědci přišli na to, že účinným elixírem mládí může být naše vlastní plazma.

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Cvičení proti vráskám... Foto:

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Uvolnění čela, zmírnění svislých vrásek mezi obočím

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

 

Nejde jen o vyplnění vrásek

Látky obsažené v plazmě pokožku regenerují, aktivují kolagenní vlákna a spustí proces jejího omlazení přirozenou cestou. „Plazmaterapie není jen vyplněním vrásek, jde o hloubkové omlazení. Většina procedur estetické medicíny známky stárnutí pouze zakrývá, plazmaterapie se však soustředí na buněčné procesy v kůži, zastavuje stárnutí buněk a vyvolává jejich regeneraci,“ doplňuje svého kolegu MUDr. Petra Samková, dermatoložka a primářka Kliniky estetické medicíny Petra Clinic, a dodává: „Pro lepší využití vlastní plazmy ji je možné obohatit koktejlem vitamínů, minerálů, kmenových buněk a kyseliny hyaluronové v rámci tzv. regeliftingu.“

Je využívána i v ortopedii

Krevní plazma je nejobjemnější částí naší krve. Máme ji tudíž všichni. V těle zdravého člověka tvoří zhruba pět procent hmotnosti, což bývá něco přes tři litry. Z devadesáti procent je plazma tvořena vodou. Nás tudíž zajímá složení těch zbývajících deseti procent. „Vedle vody tvoří plazmu organické látky (7 % plazmatické bílkoviny, 2 % hormony, enzymy, vitamíny, minerální látky, glukóza, atd.) a anorganické soli.V těle slouží plazma jako médium pro přenos cukrů, lipidů, hormonů, metabolických produktů a v omezené míře i kyslíku a oxidu uhličitého,“ vyjmenovává MUDr. Miloš Kravciv. Plazma tedy obsahuje veliké množství proteinů a krevních destiček s růstovými faktory. Podporuje regeneraci celého podkoží a aktivuje kolagenní vlákna. Stále častěji se proto používá i v ortopedii při poškození svalů, šlach, vazů a kloubních chrupavek.

Jediná kapka krve může odhalit, proč se vám nedaří zhubnout

Co prozradí jedna kapka krve o vaší váze

 

Jen trocha krve stačí

Plazmaterapie se bát nemusíte. Jde o ambulantní zákrok, který trvá zhruba hodinu, a můžete po něm v klidu odejít domů. „Lékař vám odebere vzorek krve, jeho odstředěním získá krevní plazmu a tu spolu s aktivátorem vpichy vpraví do pokožky nejen obličeje a krku. Oblíbené je použití plazmaterapie například i na hřbety rukou. Výsledek může být patrný již od druhého dne, po třech týdnech jej ale už zaznamená každý. U starších klientek je dobré jej zhruba za půl roku až za rok zopakovat,“ upozorňuje odborník.

Nemusíte se bát komplikací

Jeden dva dny po aplikaci trvá, než se pokožka úplně zklidní, během pár dnů se však zvyšuje její hydratace a zlepšuje se její struktura, dochází k tvorbě kolagenu a tato tvorba pokračuje v průběhu dalších tří měsíců. Efekt procedury časem narůstá a výsledky plazmaterapie jsou čím dál tím viditelnější.Výhodou této terapie je nejen její efektivita, ale též dobrá snášenlivost. „Injekční aplikace plazmy je po aplikaci znecitlivujícího krému dobře snášena většinou klientů. Navíc zde nehrozí riziko alergií, protože se jedná o vlastní fyziologický produkt našeho těla. Samozřejmě jej však jako každý zákrok mohou provázet komplikace, pokud jej neprovádí zkušený odborník,“ varuje dermatoložka Samková.

Oblíbená mezi celebritami

„Omlazující“ metoda plazmaterapie je populární i mezi hvězdami showbyznysu. Sami se můžete podívat, jak prokoukla tvář osmačtyřicetileté Kylie Minogue, téměř osmapadesátileté Madonny či dokonce již sedmdesátileté Cher poté, co podstoupily ošetření touto metodou:

celebrity plazmaterapie Foto:                                                                                                                  Foto: profimedia.cz


reklama

Související témata: stárnutí , omlazení , vrásky , plazmaterapie

reklama

Přečtěte si také

reklama