Pleťová záchranka: 3 největší problémy, které způsobilo léto

Pleťová záchranka: 3 největší problémy, které způsobilo léto

Léto a sluníčko milujeme, ovšem naše pleť už méně. Nejenom, že ji obvykle trochu zanedbáváme, ale ještě čelí extrémním podmínkám.

Přichází čas jí dopřát cílenou péči.

Problém č.1: pigmentové skvrny

Pokud máte sklon k tvorbě pigmentových skvrn, v létě se jich určitě pár urodilo, hlavně jestli se vám zase nepodařilo mít tvář pod neustálou kontrolou kosmetiky s UV filtrem, přiměřeným místu pobytu. Vedle genetiky a stárnutí pokožky mohou skvrny vyvolat i některé léky nebo složky parfémů a také pokud se rozhodnete přiživit opalování pobytem v soláriu.

Pomoc:

Všechny nedokonalosti pleti zvýrazňují šupinky odumřelé kůže. Platí na ně masáž jemnými pleťovými houbami nebo přímo kosmetický peeling. Nejenom, že povrch pleti vyhladí, ale masáž také podpoří přirozenou regeneraci, navíc se uvolní cesta složkám pleťových krémů. Peeling se používá 1-2x týdně.

Pro návrat k barevné rovnováze se vyzbrojte speciální péčí. Obsahuje složky, které tmavší místa vybělí, současně působí preventivně proti tvorbě dalších skvrn. Důležitou součástí celoroční péče by měly být denní krémy s UV ochranou.

Tip: Tmavé skvrny se také dají skrýt pomocí barevných korektorů. Pokud má pigment nádech do šeda, neutralizuje ho oranžová a fialová, tmavě hnědou světle žlutá a okrová.

Krém proti pigmentovým skvrnám Time Freeze Lumene, 400 Kč

Korektor v tužce: žlutá barva Ideal Flawless Avon, 159 Kč

Problém č.2: pupínky a akné

Stává se to při opalování, kdy pupínky signalizují, že se pleť začala čistit – první krok ozdravného procesu. Pleť občas zhoršením kvality reaguje na mastnější opalovací krémy, vedle ucpávání pórů v podobě tmavých teček se často objevují červené pupínky. Problémy s pletí nás nutí se tváře častěji dotýkat a přenášení bakterií z rukou její stav zhoršuje.

Pomoc:

Určitě se nepokoušejte pupínky vymačkávat prsty, kůže se při takovém násilí roztrhne a při jejím hojení vznikají jizvy. Lepší je ukrýt problematická místa antibakteriálním korektorem a troškou make-pu a vydržet, než se přirozeně zahojí.

Základem vyléčení pokožky je hygiena. Večerní čistění pleti podle svých zvyklostí ještě zakončete pleťovou vodou, použijte ji také ráno, než budete nanášet krém. Než se pokožka vrátí k normálu, což bývá obvykle 4 týdny, naordinujte jí lehký hydratační denní krém.

Tip: Velmi účinné je také hloubkové vyčištění pomocí detoxikační masky. Masku použijte před spaním, aby si pokožka mohla v noci vydechnout.

Lehký denní krém léčící pupínky a hlídající tvorbu nových Nivea, 105 Kč

Detoxikační a ochranná pleťová maska na dvě použití Dermacol, 69 Kč

Problém: vysušená pleť

Mezi první lehké náznaky toho, že léto narušilo přirozenou hydrataci pokožky, patří to, že je večer po odlíčení napjatá a ráno i po přiměřené dávce spánku nevypadá odpočatě, je našedlá a pomačkaná. Může se to zhoršit až tak, že se na tváři udělají suché šupinky, které svědí, pleť je citlivější na dotek a hůř snáší kosmetickou péči.

Pomoc:

Na odličování používejte pleťové mléko nebo odličovací oleje, které už při čištění předají pokožce hydratační látky. Ideální jsou produkty určené pro suchou, citlivou nebo zralou pleť. Využijte pro regeneraci tváře noční režim, používejte buď hydratační denní krém nebo jeho noční variantu.

Stav pleti rychle vylepší hydratační séra. Bez problémů je kombinujte s péčí, kterou obvykle používáte. Séra patří na vyčištěnou pleť před nanesením krému, ráno či večer, nebo dvakrát denně. Dopraví do pleti žádoucí látky a ještě podpoří účinek následně použité péče.

Tip: Náročný prázdninový program určitě ukradl vodní zásoby také křehké pokožce očního okolí. Alespoň jednou denně mu dopřejte oční krém.

Intezivně hydratující regenerační hyaluronové sérum Saloos, 241 Kč

Oční krém s výtažkem z karlovarských vřídelních solí Aquaton, 118 Kč

Anna Trnková/Foto Thinkstock a archiv firem


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.