zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Představujeme mladé tvůrce: Kabelky, se kterými zazáříte

Perfektně zpracované, v nádherných barevných kombinacích a s neotřelými detaily. Takové jsou darabagsky!
Autor: Dara bags Perfektně zpracované, v nádherných barevných kombinacích a s neotřelými detaily. Takové jsou darabagsky!
anna kopečková , Vydáno: 18.03.2015
Pokud máte ráda zajímavé kabelky, musíte se v kamenných prodejnách cítit docela smutně. Kabelky, které se běžně prodávají, jsou totiž možná elegantní, ale tak nějak nudné. Jenže co když žena chce eleganci i barevnost, hravost, nápad? Kabelky Dara bags právě takové kombinace nabízejí.

reklama

 

Za značkou Dara bags stojí Ostravanka Darina Hubáčková, která svou první kabelku ušila tak trochu náhodou. „Myslím, že jsem šla někam na oslavu narozenin a neměla jsem kabelku, která by se mi zrovna hodila. Sedla jsem za stroj a svoji vysněnou kabelku si prostě ušila. Postupem času jsem se k tomuto nápadu vrátila, vznikl tak náš ikonický střih Dariana,“ vzpomíná Darina. Firmu založila v roce 2008 a postupně ke kabelkám přidávala i další produkty – psaníčka, peněženky, pásky...

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Fotografkou. Jako dítě jsem strašně ráda fotila na starou ruskou Směnu, fotila jsem všechno a všechny. Když se teď na ty fotky podívám, je to taková milá nostalgie…

Co vás vedlo k rozhodnutí, že budete šít zrovna kabelky? Přece jen, není to asi nejjednodušší...

Může se to zdát jako hračka – pár stehů, trocha látky a bum, kabela je hotová. Ale kdo opravdu vidí pod pokličku, ví, kolik je s produktem práce. Návrh, optimalizace střihu, testování, první šití... To vše se musí před finální produkcí udělat. U všeho chci být a na všem se podílet, jen tak mohu být spokojená s výsledkem i sama se sebou.

FotorCreated5 Foto:

 

Pamatujete si, jaké to bylo, když jste prodala svou první kabelku? A kdy k tomu došlo?

Úplně první kabelky jsem rozdávala po kamarádkách… A pak přišla kamarádka kamarádky, jestli jí nechci jednu brašnu prodat. Řekla jsem si, tak jo, zkusím to. Ta slečna byla nadšená a já taky. Do té doby jsem pracovala jako manažerka prodejny jednoho módního řetězce a nepoznala jsem, jaké to je, když někdo obdivuje věc, kterou jsem pro něj vyrobila přímo já.

Jaký je to vlastně pocit, když potkáte někoho s vaším výrobkem?

V Ostravě se to stává docela často, občas mě i zákaznice poznají a pozdraví, mám z toho velkou radost. Nejdřív cítím směs hrdosti a pýchy – na to všechno, co se nám podařilo vybudovat. Není to jenom moje zásluha, ale zásluha lidí, se kterými spolupracuji. Jsou to mimořádné osobnosti a já jsem za ně vděčná. No, a pak přijde odborná analýza toho, co má dotyčná na sobě a jak jí to ladí s kabelkou. Občas si třeba pomyslím, že ta novinka, co u nás čeká na nafocení, by k paní dokonale šla. Je to taková moje profesionální deformace.

Když se procházím po Praze, lidé mě nepoznávají, ale zdá se mi, že mezi sebou tak nějak víc komunikují. Jednou jsem jela tramvají a byla tam paní s naší kabelkou. Přisedla si k ní cizí slečna a o té tašce se začaly bavit. Ta paní jí mezi dvěma zastávkami doslova vyklopila všechno o nás, kde máme v Praze krámek, že tam prodává pan František… To jsem byla opravdu hrdá.

Jaké materiály máte na kabelkách nejraději? A jak materiály kombinujete? Na vašich kabelkách vždycky překvapí i pěkně barevná podšívka...

Moc ráda pracuji s koženkou. Spousta lidí s ní má špatné zkušenosti z devadesátých let, kdy tu byl obrovský boom asijské produkce. Já ale na kvalitní koženku nedám dopustit, když se správně uchopí technologie výroby, je to nesmírně vděčný materiál. Koženky si sami dovážíme ze zahraničí, bavlněné látky nám chodí z celého světa. A podšívky? To je taková naše třešnička na dortu. Jsou lehce lesklé, takže dobře odrážejí světlo a na dně kabelky je pak vidět…

FotorCreated4 Foto:

 

Vaše kabelky vynikají také netradičními střihy. Kde berete nápady?

Často se nechávám inspirovat svými kamarády a kamarádkami, ráda se dívám kolem sebe a poslouchám požadavky zákaznic. Když se opravdu naučíte pracovat s materiálem, zjistíte jeho vlastnosti a limity. To vám pak dovolí je překonávat a vytvářet něco nového a unikátního. Prohlížím si zahraniční módní časopisy, sleduji blogerky a cizí produkci, vždy se snažím pochopit, proč někdo udělal něco tak, jak to udělal. Časem se pak dostanete do fáze, kdy si řeknete: „Jasnééé, to je ten a ten tehdy a tehdy, teď to dělá zase tahle značka.“ Ono se to všechno točí v kruzích, kopíruje se okopírované. „Nositelná“ kreativita se tak u velkých značek postupně vytrácí do šedé zóny, bohužel.

Nosíte svoje vlastní kabelky? Nebo se zeptám jinak, nosíte vůbec nějaké jiné kabelky?

Vlastně nosím jenom svoje kabelky. V zimě si nejvíce beru Miss Envelope no. 81, naše černé psaníčko. Kupodivu sama kabelek moc nemám, snad pět nebo šest.

Co říkáte na to, že v Česku existuje stále dost žen, které nosí fake kabelky? Přitom kabelka vyrobená v jediném kusu už se dá sehnat kolem tisíce korun a často vydrží několikanásobně déle než ten padělek.

V Česku se prostě padělky nosí a spousta žen je vyloženě hrdá na to, jak levně je sehnaly. Celé mi to přijde ujeté a postavené na hlavu. A přitom máte pravdu, kvalitní a nápadité kabelky u nás jsou a díky internetu není složité je sehnat. V tuzemsku máme spoustu skvělých módních návrhářů a tvůrců.

Jak se vám daří skloubit podnikání s rodinným životem? Zatím máte jednoho syna, neplánujete další potomky? O vaše kabelky je pořád zájem, takže vám to jistě sebere hodně času.

Syn je zatím jedináček, ale kdo ví… Jednou mi vědma prozradila, že budu mít dvojčata, takže je docela možné, že nás bude víc. Zatím máme jen psa Ronďase. Moje práce je hodně časově náročná, vyrábíme stále více kabelek, ale také pracujeme na více projektech. Přirozeně rosteme, což zkrátka vyžaduje čas a energii. Musela jsem se naučit být dobrá matka i manažerka. Bylo a je to tvrdé, Člověk musí mít sebedisciplínu a věřit tomu, co dělá. Zkrátka nemůžete šidit ani rodinu ani práci ani sebe.

Muži většinou ženské kabelky nemají příliš v lásce. Jak je na tom váš partner, když mezi nimi musí žít?

Můj partner Lukáš je úžasný. Občas přijdu z práce a jsem absolutně vyšťavená, chci si jenom sednout na gauč a odpočívat. Jindy přijedu domů a mám hlavu plnou nápadů, kabelek a událostí, chci mu to všechno honem rychle říct. On to všechno absorbuje s dokonalým klidem, v tomhle mi moc pomáhá. Když jsme se seznámili, už jsem měla známou značku, věděl, do čeho jde. Takže kdyby byl nespokojený, řekla bych, že už by dávno utekl. Zůstal a je mi velkou oporou ve všem, co dělám.

FotorCreated1 Foto:

 

Kromě kabelek jste nedávno představila i své dva parfémy. Kam se bude značka Dara bags vyvíjet dál?

Parfémy jsme připravovali téměř rok. Nikdy předtím jsme nic takového nedělali, byla to sázka do loterie. A ta vyšla. Momentálně pracujeme na nových projektech, chceme dále růst a rozvíjet se – jak na českém, tak i na zahraničním trhu. Také připravujeme kolekce na jaro a léto, začínáme uvažovat o podzimu a zimě. V Dara bags se prostě nenudíme!

Lucie Kořistová

Mohlo by vás také zajímat:

10 nedostatků na kráse, kterých si muži hned všimnou

Jakých chyb se při krášlení vyvarovat, aby muž hned při první schůzce neměl chuť vzít nohy na ramena? Samozřejmě, co člověk, to jiný názor, natož mínění chlapa! Přesto existují určité obecné nedostatky na naší, ženské kráse, kterých si muži všímají. Co tedy určitě nedělat?

Podivné rty

Podivné rty

Představte si muže s knírem, v němž mu uvázly drobky. Je to podobné, jako žena s přehnaně lesklými a až nepřirozeně vypadajícími rty, na nichž má přilepené drobky od svačiny. Žádný muž se nechce líbat s něčím takovým. Rty jsou považovány za falický symbol, jsou tedy velmi smyslné a navozují rozmanité erotické fantazie – tedy tehdy, pokud o ně správně pečujete. Jestliže používáte rtěnku denně, třeba do práce, volte raději decentnější odstíny. S přibývající tmou a dle typu příležitosti můžete s barvami rtěnek více experimentovat.

 

Ač jsou z papíru, vydrží tyhle šperky opravdu dlouho

Představujeme mladé tvůrce: K tvorbě origami šperků mě inspiruje samotný papír

Uberte si centimetry správným oblečením

Pamatujete, jak Kate Winslet okouzlila na festivalu v Benátkách nejen filmové fanoušky svou sexy postavou? Až na druhý pohled bylo vidět, že jí krásnou siluetu vykouzlily důvtipně navržené šaty. A víte co? Tenhle trik není jediný, který vám ubere kila bez práce!

Noste barvy na správných místech

Noste barvy na správných místech

Šaty od návrhářky Stelly McCartney byly nejen šikovně střižené, ale navíc i chytře barevně provedené. Vpředu bílé, na bocích zúžené a černé. Opticky tak herečce vyčarovaly nádhernou postavu přesýpacích hodin. Jak jinak jde ještě kouzlit s barvami a střihy?

 

 

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama