Móda a krása

29. března 2018 06:00

Martina Čerňanská

Sedm trendů, bez kterých se letos na jaře neobejdete, ale máte je vlastně ve skříni!

Jaro se konečně vrací a vy se nemůžete dočkat, až odhodíte péřovku a začnete si užívat módu! Letos budete potřebovat několik zásadních kousků, abyste byla pořádně trendy. Ale nebojte se, všechny je už máte doma!

Kroutíte nevěřícně hlavou? Než začnete pustošit svou kreditku, zkuste projít skříně s rodinnými poklady a uvidíte, že tam na vás čekají nejžhavější trendy sezony!

1) Trenčkot

Jistě, trenčkot je naprostá klasika, ale letos je tahle jarní stálice naprostým hitem sezony! Určitě doma nějaký máte, tak šup s ním na světlo (nebo do čistírny). Ještě lepší bude baloňák po mamince nebo i po tátovi, na tom ostatně moc nesejde. Pánské a dámské linie se opět potkávají a genderově se móda příjemně stírá. Trenčkot vám klidně může být trochu velký, vše dovede k dokonalosti pásek!

H&M, cena 3999 Kč, Marks & Spencer cena 3499 Kč, 1699 Kč. Foto: archiv značek

2) Kabelka ze slámy

Ano, přesně ta, kterou si pamatujete z dětství od maminky. Může to být košíček, vyplétaná kabelka nebo i “velká slámová” shopperka, se kterou byste ještě loni vyrazili sotva na pláž k moři. Teď si ji žádá město! Na velikosti v tomto případě opravdu příliš nezáleží, zásadní je materiál a to musí být – sláma!

Mango, info o ceně v prodejně, H&M cena 599 Kč. Foto: archiv značek

Nila, cena 599 Kč. Foto: archiv značek

3) Maxi korále

Další retro záležitost, která vám letos neskutečně pozdvihne šatník! Stačí se trochu porozhlédnout v maminčiných zásuvkách a jistě tam jedny masivní a poněkud neskromné korále najdete.

4) Velká košile

Pořád je tu s námi: velká, nadýchaná, plátěná, bílá nebo modrá, oversize. Ležérně zastrkaná do džínů, klidně i trochu pomačkaná, nevadí. Rukávy nechte rozepnuté, musíte dát najevo, že jste si se stylingem hlavu moc nelámala (i když opak je pravdou). Vůbec se nemusíte obtěžovat s nákupem, ta nejvíc cool už totiž visí vašemu milému ve skříni.

Marks & Spencer, růžová košile Cellbes cena 999 Kč. Foto: archiv značek

5) Máminy džíny

Nelíbí se vám? Stále bojujete za slimky? Vaše chyba. Móda je nekonečný příběh a teď se rozhodla, že mrkváče vaší mámy, které nosila v devadesátkách, budou to nejžhavější zboží. Takže je klidně prubněte, aniž byste si v nich připadala hloupě. Jsou pohodlné a maximálně trendy. Kdy jindy než letos je okolí ocení?

Mom džíny Mango cena 699 Kč, H&M cena 599 Kč. Foto: archiv značek

6) Cokoli háčkované!

Háčkované, rovná se babičkovské, letos neplatí. Naopak! Háčkované svetříky, tílka, sukně a šaty se v renomovaných buticích prodávají za nehorázné sumy. Až je uvidíte, pomyslíte si: tohle má naše babi ve skříni! Tak jí klidně pár kousků vynoste, budete neskutečně trendy, babička bude mít radost a třeba vám ještě něco do léta uháčkuje.

Mango, tílko cena 699 Kč, kardigan 1699 Kč. Foto: archiv značek

7) Igelit

Letos návrhářské špičky přísahají na gumu a igelit. Pláštěnky, a ty průhledné zejména, jsou na výsluní (nebo na dešti?). Pokud doma najdete ten průhledný igelitový deštník z osmdesátých let, právě jste objevila zásadní módní doplněk na letošní jaro. A jestli tam máte průhledný igelitový klobouk do deště… stáváte se právě ikonou!

Přečtěte si také z oblasti módy:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.