Móda a krása

26. února 2018 06:00

Martina Čerňanská

Módní trendy, které se míjí s realitou. Chápete jejich logiku?

Některé trendy, které nám vymyslí hrstka mocných návrhářů jsou sice působivé, ale tu a tam úplně mimo běžnou realitu, fyzikální zákony i mantinely lidského těla. Souhlasíte?

Cožpak nechodí ven? Nepotí se a neopalují? Jak myslí, že tohle budu nosit? Takové otázky si kladete, když nevěřícně kroutíte hlavou nad novým módním hitem. Pravda, jde tu o módní průmysl(!) nikoli o pohodlné pracovní oblečení, ale přesto…Představujeme několik trendy módních úletů, se kterými si běžná žena neví příliš rady…

Bandážové plavky

Je na sklonku zimy a vy, celá bílá jako křída, vyrážíte na dubajskou/kanárskou/zanzibarskou pláž. Všem je jasné, že jste odněkud z Evropy a máte zrovna vysněnou dovolenou, protože odstín vaší kůže připomíná barvou i konzistencí tvaroh s pupínky, protkaný modrými žilkami.

Máte je s sebou! Ty skvělé bandážové plavky, kde se šňůrky a popruhy kříží v sexy cestičkách po vašem těle. Prozradí nám však někdo, jak se v tom máte koupat a opalovat, aniž byste večer nevypadala jako spálená zebra? Možná jsou myšleny na poslední den pobytu, kdy je vaše kůže už jako med a bronz….

Bandážové plavky jsou zvláštní trend, Foto: instagram.com/swimpoint

Slippers s kožešinou

“Dostala jsem je od manžela k Vánocům! Vysněné super značkové slippers nazouváky bez paty, vystlané pravým kožíškem. Málem jsem z nich upadla radostí, než…jsem je obula,” vypráví Karolina. První otázka zněla, kdy na ně přijde řada. Pochopitelně se nosí na holou nohu! Takže v zimě? Vidíte se, jak běháte v chlupatých pantoflích, když mrzne? Na jaře? To už kožešinky moc nosit nechcete a jarní sluníčko může být zrádně teplé. V létě? Budete vypadat jako cvok a nohy se budou koupat ve vlastní šťávě. Nevadí, stejně je obujete. Zjištění? Bosá noha na liščím kožíšku šíleně klouže a potí se, boty byste potřebovala o číslo větší, protože je toho uvnitř moc…Ještě, že má Ježíšek paragon a prodavačka na Pařížské pochopení.

Jak se tohle jen nosí? Naboso? S ponožkami?, Foto: instagram.com/guccisfeed

Overaly

Co overaly ovládly obchody, má nějaký doma ve skříni skoro každá z nás. Proč ne? Na první pohled jsou tak praktické! Dva v jednom, nic nevymýšlíte, prostě oblékněte a oslňte svět. Dokud stojíte, vypadají skvěle (alespoň ze předu, zadkům moc nepřejí). Ve chvíli, kdy si sedáte, začnou působit skryté fyzikální síly a vlastnosti materiálu. Ty látku šíleně napnou přes záda a zadek, rozuměj tedy zaříznou, nohavice tím pádem vyjednou vzhůru na “havlovky” a v klíně se udělá veliký fald látky, který je všechno, jen ne sexy. O tom, jak složitě to probíhá, když se vám chce na malou, ani nemluvě!

PŘEČTĚTE SI: COST PER WEAR - A JAKÁ JE VAŠE CENA ZA 1 NOŠENÍ?

Igelitový kabát

Přišel s tím na jaro Chanel a uvidíme, jestli se igelitové kabáty, klobouky, sukně a šaty chytí i v mainstreamových šatnících módychtivých žen. Uznáváme, že jsou praktické. Pokecáte ze zmrzlinou? Žádný problém, stačí utřít. Ale považte, ten kvasinkový ráj na kůži…Vždyť z vás bude vlastně chodící pařeniště.

Pláštěnka je dobrá věc, ale..., Foto: instagram.com/mixpixfashionix

Nohy bez punčoch

Víme, že nosit punčochy do společnosti je totálně out. Která hvězda neuposlechne a vyrazí v “tělovkách” je v očích módní policie mrtvá. Budiž, ale tento trend odsoudil ubohé módní maniačky do nenošení punčocháčů ani v zimě k normálním sukním. Tváří se, jak kdyby se nechumelilo (a nemrzlo) a pobíhají po metropolích v lodičkách či sandálech naboso. K tomu ovšem patří obří kožich a velký oversize svetr, jako na Sibiř… Kráso, trp!

Holé nohy v zimě. Přijde vám to v pořádku?, Foto: wheretoget.it

Minikabelička

Dokud se minikabelky nosily na večer, mělo to svou logiku! Ke krásným šatům se přeci nehodí nějaká “taška”. Malinké kabeličky však pronikly i na běžné denní nošení. Vysvětlí nám někdo, prosím, jak se do ní vejde peněženka, klíče, smartphone, pudřenka, kapesníčky a jablko na sváču? O rohlících pro hladové děti a nebo diáři a pracovních poznámkách ani nemluvě…

Co se do tak malé věci může vejít?, Foto: instagram.com/annainstyle

Mohlo by vás také zajímat z oblasti módy:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.