To budete koukat: Takhle si astronautky myjí vlasy ve vesmíru

Mytí vlasů je pro většinu lidí naprosto běžnou záležitostí. Jenže co když jste ve stavu beztíže? Dají se vlastně umýt vlasy, když neexistuje gravitace?

Šestatřicetileté astronautky NASA Karen Nyberg, která má dlouhé vlasy, se na to ptali lidé tak často, že se rozhodla to natočit. A je to super! Největším překvapením je, že není potřeba používat suchý šampon.

Karen vám ukáže, jak celé mytí vlasů ve stavu beztíže probíhá.

Nejdřív si musí připravit všechno, co potřebuje: sáček s teplou vodou, trochu bezoplachového šamponu, ručník a hřeben.

Pak si vlasy, které trčí nahoru, přelije vodou (musí začít u kořínků). A teď se stane pro nás pozemšťany neuvěřitelná věc – voda nepadá dolů, ale můžete vidět, jak malé kapičky stoupají nahoru po pramenech Kareniných vlasů a mizí ve vzduchu.

Karen si důkladně pročeše vlasy hřebenem směrem od kořínků ke konečkům, aby se voda dostala po celé délce vlasů. Přichází na řadu bezoplachový šampon, který Karen taky nanese ke kořínkům a rozčeše ho hřebenem až ke konečkům. Mimochodem, takto bychom měli šampon nanášet všichni, protože u kořínků se usazuje nejvíce mazu, takže potřebují důkladně umýt, zatímco konečkům vlasů stačí šamponu mnohem méně.

Nakonec si Karen rychle vysuší vlasy ručníkem, sváže je do culíku a počká, až takto uschnou. A je to, další čisté vlasy ve vesmíru:)

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.