Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Už šest let si nemyje hlavu šampónem!

Máme pro vás vyprávění dívky, která se jednou, z ničeho nic rozhodla, že přestane používat šampón, i když se jí vlasy mastily tak, že si je musela mýt skoro každý den.
Vydáno: 28.07.2015
Už šest let nepoužívá šampón
Už šest let nepoužívá šampón Autor: facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A co ji k tomu vedlo? To nám teď sama povypráví: „Poprvé jsem o tom, že vůbec není potřeba používat na mytí vlasů šampón, slyšela, když jsem úplnou náhodou potkala svou starou známou, která měla vždy takové suché, zacuchané, vlnité vlasy. Nyní je měla krásně lesklé, hladké a zářily zdravím. Vypadaly úžasné! Když jsem se zeptala, co je za tajemstvím jejích nádherných vlasů, řekla mi, že si je při mytí přestala šamponovat.

To mě trošku vyděsilo, přeci jen jsem si říkala, že bez šampónu se přeci vlasy nemohou umýt, ale pořád jsem měla tuto myšlenku v hlavě a byla jen otázka času, kdy se rozhodnu to vyzkoušet. A Ten den opravdu přišel. Řekla jsem si, pokud to bude fungovat, tak super, když ne, vrátím se ke svému šampónu. Proč to nevyzkoušet?

Moje vlasy byly tehdy velmi jemné a měly tendenci se dostat rychle mastit. V té době jsem si myla hlavu každý druhý den, někdy i denně. Bezprostředně po umytí byly moje vlasy kudrnaté a nepoddajné a pak se to přehouplo do stavu - ochablé a mastné. Byla jsem z toho nešťastná, vlasy mi začaly i hodně padat a byly velice zničené a oslabené, nevěděla jsem, co mám dělat.

Už šest let nepoužívá šampón - Obrázek 1 Foto:

Tak jsem se rozhodla, že vyzkouším trik své známé a přestanu vlasy šamponovat - ona mě varovala, že to nebude jednoduché, ale to je slabé slovo. Upozorňovala mě, že v prvních několika týdnech to bude dost náročné, než si vlasy zvyknou. Říkala, že se budu štítit sama sebe, že vlasy a pokožka hlavy budou opravdu odporné. Ale i přesto, jsem se rozhodla to vyzkoušet, už pro ten pocit, že jsem pro své vlasy něco zkusila udělat.

Jela jsem v tu dobu na třítýdenní dovolenou do Thajska. Myslela jsem si, že tam to budu lépe snášet, budu mít mastné vlasy na pláži, no a co. Ale nebyla jsem vůbec připravena na to, jak náročné bude těchto prvních pár týdnů.

 

Moje vlasy v životě nebyly tak strašné, svědila mě celá hlava, nikdy dříve jsem se zabývala lupy, ale během této „zkoušky“ sem jich měla plnou hlavu. Bylo to opravdu nepříjemné a já se cítila tak trapně, že jsem po pár dnech nechtěla ani mezi lidi. Málem jsem to nevydržela a vzdala to.

Když jsem se vrátila z dovolené, nosila jsem stále vlasy sepnuté do culíku. Pokaždé, když jsem se sprchovala, umyla jsem si i vlasy, ale jen vodou a prsty důkladně vydrhla pokožku hlavy. Když jste byli celý život navyklí na šampon a náhle přestanete, vaše vlasy a pokožka budou šílet. Můj přítel byl cynický k tomu, co jsem dělala a odmítal se mých vlasů jakkoliv dotknout, ale já cítila, že to musím vydržet, věřila jsem, že to stojí za to.

Už šest let nepoužívá šampón - Obrázek 2 Foto:

Po šesti týdnech se moje vlasy začaly měnit, po lupech a mastnotě ani památky. Neříkám, že moje vlasy už byly úžasné, ale vypadala jsem jako normální člověk s umytou hlavou.

Po dvou měsících, jakoby se stalo kouzlo, nezačala jsem dělat něco jinak, ale pokožka hlavy zastavila proces, který nadmíru produkoval mazivo. Nastavil se na novou situaci a normalizoval se. Najednou jsem viděla, jak opravdu vypadají moje přírodní vlasy. Byly tak hedvábné a zcela bez kadeří.

Hnutí proti používání šamponu má dokonce své jméno - No Poo – v poslední době si získalo hodně pozornosti, takže se na mě většina lidí už nedívá, jako bych byla blázen, když jim řeknu, že si nemyji vlasy šamponem.

 

Nicméně, někteří lidé to stále nechápou. Jednou jsem byla v kadeřnictví, kde se mě snažili přesvědčit o tom, že jsem se zbláznila a pokusili se na mě použít šampon. Musela jsem pořád opakovat: „Nechci šampon“, stejně by mi ho kadeřnice dala, musela jsem zakřičet a ucuknout, až pak dala lahvičku na stranu a přestala.

Ale většinou jsem se setkala s pozitivními reakcemi od lidí, kteří vidí moje vlasy naživo. Pokud vaše vlasy vypadají dobře, pak vám není trapné říkat lidem, co je vaše tajemství!

No Poo je teď v „kurzu“, ale když jsem s tím začala já, nemyslím si, že tento termín vůbec existoval. Ve skutečnosti jen jsem experimentovala. Nechci někomu vnucovat, že šampon je zlo nebo že je špatný pro vaše vlasy. Ale prostě si myslím, že pro mě a moje vlasy je tento způsob lepší. Stále mám dobré dny, kdy vlasy vypadají nádherně a i ty horší, ale celkově, moje vlasy vypadají a jsou mnohem zdravější.

Navíc jsem ušetřila tuny peněz za šampon a další produkty. Moje vlasy jsou přírodně krásné.

Vaše Elizabeth Denton

Krásné a zdravé vlasy? Žádný problém!

Krásné a zdravé vlasy: Skvělé tipy pro každý den

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama