Vyzkoušeli jsme novou metodu omlazení: 4D Lifting

Stárnutí nezastavíte, a tak spousta žen (i mužů) hledá metody, jak tvorbu vrásek a dalších projevů stárnutí oddálit. Teď se jim otevírá další možnost, takzvaný 4D Lifting prováděný pomocí speciálního laseru, který jsem měla možnost na vlastní kůži vyzkoušet.

Jako první v České republice přišla s nabídkou 4D Liftingu pražská Klinika estetické medicíny Petra Clinic. Abych byla upřímná, nejsem pravidelným návštěvníkem estetických klinik, takže jsem si ani moc dobře nedovedla představit, jak takový přístroj vypadá a co se s ním vlastně provádí.

Zmíněný přístroj se jmenuje Fotona Dynamis a dá se s ním docílit takzvaného resurfacingu neboli omlazení celého obličeje a jeho následného push-up efektu. To znamená, že se všechna ta kůže, která s přibývajícími léty padá níž a níž, po zákroku opět zvedne nahoru. Výsledkem je zpevnění rtů, zvednutí tváří a vyhlazení mimických vrásek.

Zajímavé na tom je, že se lifting provádí zevně, ale i přes vnitřní část obličeje, tedy ústa (proto název 4D Lifting). Odborně se tomu říká intraorální lifting a při samotném ošetření dochází díky laserové energii k tvorbě kolagenových vláken na sliznicích tvářů, rtů a také na masité části rtu a ke zpevnění celé sliznice.

U mě ho paní doktorka provedla tak, že speciální laser přiložila na několik míst na vnitřní straně rtů. Každé přiložení trvalo jen několik vteřin a ozval se zvuk podobný střílení z dětské pistolky. Nejdřív jsem z toho měla trochu strach, protože paní doktorka si laser nejdříve zkusila "nanečisto" na kousku dřívka a po chvilce se z něj začalo kouřit. Při ošetření jsem ale necítila vůbec žádnou bolest. Tento lifting má ale mnohem víc výhod. Můžete po něm klidně jíst i pít, nezanechává žádné stopy jako modřiny nebo začervenání. A také ho lze provádět v průběhu celého roku.

Pokud se pro 4D Lifting rozhodnete, měli byste vědět, že se neprovádí jen pomocí laseru. Vždy se zvolí nejvhodnější metoda, která závisí na stavu pleti a sliznic klienta. K zmíněnému intraorálnímu ošetření se využívá laser, ale pokožku obličeje lze ošetřit více různými metodami – laserovým resurfacingem, aplikací plazmy nebo aplikací speciální mezoterapie s doplněním výplně zlomených a hlubokých vrásek. Od množství procedur nutných a potřebných k výsledku, který klient požaduje, se také odvíjí výsledná cena.

Zde jsou pro vaši představu ceny zmíněných procedur na Petra Clinic:

Intraorální lifting (v akci) 3000 Kč

Resurfacing obličeje 10 000 Kč

Výplň nosoretních či marionetových vrásek od 7500 Kč

Silný plazmalifting s kyselinou hyaluronovou 8900 Kč

Švýcarská mezoterapie (celý obličej) 6900 Kč

U mě paní doktorka zvolila kombinaci s mezoterapií, která je velmi účinná, ale bohužel i bolestivá, protože se provádí pomocí tenké jehly, kterou se vstřikuje do podkoží kyselina hyaluronová. Ačkoli se před ošetřením pleť potírá znecitlivujícím krémem, nejsou jehličky nijak příjemné. Zatímco jsem ležela na stole a kroutila palci u nohou při každém vpichu do tváře, probírala paní doktorka s naším fotografem, zda bolí víc mezoterapie nebo porod. Jestli vás to uklidní, porod je horší. A navíc, jak jsem už slyšela od několika lékařek pohybujících se v oboru estetické medicíny, pro krásu se musí trpět! Paní doktorka mě také varovala, že se po vpíchnutí může na tváři objevit modřinka, občas se to stává. Ano, stalo se. Téměř čtrnáct dnů jsem s modřinou pod okem připomínala oběť domácího násilí. Něco takového se ale nestává často, a pokud jde jen o menší modřinku, brzy zmizí. Proto je dobré absolvovat zákrok před víkendem. Já jsem si musela počkat trochu déle, ale vyplatilo se, protože vše zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku.

Podívejte se, jak celý zákrok probíhal:

Anna Kopečková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.