Móda a krása

10. července 2016 04:20

Martina Čerňanská

Žabky - neodmyslitelná součást léta + tipy, které si pořídit

Žabky bezpochyby patří k nejoblíbenějšímu druhu letní obuvi. Nosí je ženy, muži, děti celé léto a téměř všude.

Pravda, žabky nejsou pro chodidlo zrovna nejzdravější a pro některé příležitosti jsou obutím spíše nevhodným. Přesto si je všichni oblíbili pro jejich snadné nazouvání, praktičnost a pěkný vzhled.

A odku k nám vlastně tyto boty vzaly? Žabky se těšily oblibě už ve starověku. Egypťané je vyráběli z papyru a palmových listů, afričtí Masajové zase ze surové kůže, starověcí Indové ze dřeva, Číňané a Japonci využívali k jejich výrobě rýžovou slámu. V Americe se první zmínky o žabkách objevují v jižní části kontinentu, kde byl nalezen pár vyrobený ze sisalu (agáve), a v Mexiku archeologové objevili pro změnu žabky z juky.

Tato obuv nevypadala vždy tak, jak ji známe dnes. Zatímco starověcí Řekové nosili žabky, kde popruh odděloval palec od ukazováčku, starověcí Římané umísťovali pásek mezi ukazováček a prostředníček. V Mezopotámii nosili sandály s řemínkem mezi prostředníčkem a prsteníčkem a v Indii zase pro změnu na sandály neumísťovali řemínek, ale očko pro palec (tento model nacházíme stále v kolekcích módních značek).

Přestože léto sotva začalo, v obchodech už probíhají letní výprodeje a právě teď si můžete oblíbené žabky koupit se slevou a ještě je rozhodně unosíte!

A protože obcchodů je mnoho a nabízejí obrosvké množství zboží, připravili jsme si pro vás výběr těch nejlepších a nejhezčích žabek, které tuto sezónu můžete sehnat. Tak které jsou vaším favoritem?

Připravila: Martina Čerňanská

Přečtěte si také:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.