Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Žabky - neodmyslitelná součást léta + tipy, které si pořídit

Žabky bezpochyby patří k nejoblíbenějšímu druhu letní obuvi. Nosí je ženy, muži, děti celé léto a téměř všude.
Vydáno: 10.07.2016, Martina Hrušková
Žabky - neodmyslitelná součást léta
Žabky - neodmyslitelná součást léta Autor: archiv: Urbanlux.cz/ Crocs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pravda, žabky nejsou pro chodidlo zrovna nejzdravější a pro některé příležitosti jsou obutím spíše nevhodným. Přesto si je všichni oblíbili pro jejich snadné nazouvání, praktičnost a pěkný vzhled.

A odku k nám vlastně tyto boty vzaly? Žabky se těšily oblibě už ve starověku. Egypťané je vyráběli z papyru a palmových listů, afričtí Masajové zase ze surové kůže, starověcí Indové ze dřeva, Číňané a Japonci využívali k jejich výrobě rýžovou slámu. V Americe se první zmínky o žabkách objevují v jižní části kontinentu, kde byl nalezen pár vyrobený ze sisalu (agáve), a v Mexiku archeologové objevili pro změnu žabky z juky.

Článek

7 super triků, jak vypadat na fotkách v plavkách konečně skvěle Foto:

7 super triků, jak vypadat na fotkách v plavkách konečně skvěle

Je mezi vámi někdo, kdo se rád fotí v plavkách a když se pak na fotku podívá, tak je spokojený? Pokud to máte stejně jako my v redakci, tak jsou fotky z pláže pro vás...

Tato obuv nevypadala vždy tak, jak ji známe dnes. Zatímco starověcí Řekové nosili žabky, kde popruh odděloval palec od ukazováčku, starověcí Římané umísťovali pásek mezi ukazováček a prostředníček. V Mezopotámii nosili sandály s řemínkem mezi prostředníčkem a prsteníčkem a v Indii zase pro změnu na sandály neumísťovali řemínek, ale očko pro palec (tento model nacházíme stále v kolekcích módních značek).

Přestože léto sotva začalo, v obchodech už probíhají letní výprodeje a právě teď si můžete oblíbené žabky koupit se slevou a ještě je rozhodně unosíte!

A protože obcchodů je mnoho a nabízejí obrosvké množství zboží, připravili jsme si pro vás výběr těch nejlepších a nejhezčích žabek, které tuto sezónu můžete sehnat. Tak které jsou vaším favoritem?

Připravila: Martina Čerňanská

Přečtěte si také:

Baleríny - ikona dámského botníku

Baleríny - ikona dámského botníku

Článek

opalování bludy hlavní Foto:

5 hloupostí, které jste nejspíš slyšeli o opalování

Sluneční záření a opalování jsou věčnými tématy. Jaká jsou fakta a co jsou pouhé mýty, které často mezi lidmi o opalování kolují?

Článek je zařazen v: léto, žabky, flip-flop, flip flop, flip flops, letní boty, letní šatník
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama