Móda a krása

19. června 2017 06:00

Martina Čerňanská

Zbavte se celulitidy jednou provždy: Vyzkoušejte japonskou techniku

Japonky si obyčejně masírují pokožku těla každý večer kartáčkem. Tuto metodu aplikují na suchou kůži kartáčkem s pružným vlasem před sprchováním anebo než si obléknou pyžamo. Klidně ale vyzkoušejte i "mokrou" masáž a problémové partie, jako zadeček a stehna, si promasírujte ve sprše.

Cílem masáže kartáčem je exfoliace (odstranění mrtvých kožních buněk, pleť je pak jemná a hladká), stimulace průtoku krve vlásečnicemi v kůži a pocit pohody. Tato masáž zlepšuje funkčnost drobných kožních kapilár a má také odvodňovací účinek, tudíž je součástí boje proti celulitidě. Předností masáže kartáčem je rovněž zvýšené okysličování krve a odvádění toxinů. Tím se posiluje imunitní systém.

Abyste dosáhly efektu hebké pokožky, přejíždějte kartáčem pomalu zdola nahoru. Aktivujete tak cirkulaci krve. Nezapomeňte na ruce a nohy. Všechny pohyby směřují k srdci. Abyste toto „kartáčování“ mohly provádět, vaše pleť musí být pochopitelně bez poranění, vřídků a vyrážek.

V dnešní době již existují kartáče s rotačním mechanismem, jsou k dostání v parfumeriích. Jsou speciálně vyvinuty k exfoliaci a zjemnění pleti. Dokonce je můžete používat i pod sprchou ještě před aplikací jemného hydratačního sprchového gelu. Po masáži poskytněte pleti hydratační tělové mléko anebo zeštíhlující krém, který urychluje odstranění „pomerančové kůže“.

Pořádné prokrvení pokožky pomůže, Foto: istock.com

Jezte v souladu s jin nebo jang podle typu celulitidy

Každý typ celulitidy můžeme přiřadit ke specifickému způsobu výživy působící proti ní:

Tuková celulitida

Jsou to dobře viditelné nahromaděné vrstvy tukových zásob. Často jsou spojeny s nadváhou. Upřednostňujte potraviny typu jang: Výživa typu jang stimuluje metabolismus, účastní se tedy odstraňování tuku - jsou to syrové ryby, řasy, jako například nori nebo kombu, jež jsou známé pro své účinky stimulující energetický výdej a příjem minerálních látek.

Otoková celulitida

Otoková či infiltrovaná celulitida je zčásti způsobena edémem. Je klasickým projevem „těžkých nohou“ z důvodu zadržování vody. Upřednostňujte potraviny typu jin: Výživa typu jin odvodňuje a odstraňuje toxiny a odumřelé buňky - je to zelenina, a především houba shitake.

Zázvor má všechna plus! Je totiž zároveň jin i jang. Zlepšuje žilní i lymfatickou cirkulaci a přispívá k rozpouštění tuku.

Automasáž usnadňující vstřebávání krému a odvodňování

Některé tradiční japonské rostliny jsou známy svými účinky proti celulitidě, odvodňují pokožku a vyhlazují ji. K dennímu použití jsou vhodné gely se zeleným čajem a s řasami.

Tajemství spočívá v pravidelnosti aplikace po promasírování celého těla kartáčem. Můžete také využít blahodárné působení koupele obohacené směsí zeleného čaje a zázvoru a masírovat si nohy ve vodě. Masáž inspirovaná shiatsu je soubor masážních technik, které se řídí meridiány těla, jako například akupresura. Jde o stimulaci krevního oběhu pomocí opakovaného tlaku palců, prstů a dlaní s cílem odstranit napětí.

Sama doma – jak si poradit?

Při aplikaci krému nebo gelu začněte od chodidel a postupujte směrem ke stehnu a hýždím. Plochou dlaně masírujte krouživými pohyby, které posunujte směrem vzhůru. Potom několikrát vyflexujte (udělejte „fajfku“) a natáhněte chodidlo, stlačte mezi prsty a dlaní ruky kotník a opět postupujte vzhůru po noze a stehnu. Přitom tkáň lehce promačkávejte. Několikrát opakujte. Kůži na hýždích a břichu také promačkávejte: buď vytvářejte kožní záhyby nebo používejte krouživé pohyby plochou dlaní ve směru hodinových ručiček. A nezapomeňte na to nejdůležitější! Dělejte si tím radost, prociťujte intimitu japonské péče o sebe samu. Péče o krásu těla nesmí být nucená. Jsou to chvíle, kdy jste v důvěrném rozhovoru sama se sebou, kdy se učíte dopřávat si čas a mít se ráda kvůli tomu, jaká jste. A také kvůli tomu, jaké děláte pokroky.

Přečtěte si také:

zdroj: Japonky nechodí na plastiku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.