Móda a krása

19. června 2017 06:00

Martina Čerňanská

Zbavte se celulitidy jednou provždy: Vyzkoušejte japonskou techniku

Japonky si obyčejně masírují pokožku těla každý večer kartáčkem. Tuto metodu aplikují na suchou kůži kartáčkem s pružným vlasem před sprchováním anebo než si obléknou pyžamo. Klidně ale vyzkoušejte i "mokrou" masáž a problémové partie, jako zadeček a stehna, si promasírujte ve sprše.

Cílem masáže kartáčem je exfoliace (odstranění mrtvých kožních buněk, pleť je pak jemná a hladká), stimulace průtoku krve vlásečnicemi v kůži a pocit pohody. Tato masáž zlepšuje funkčnost drobných kožních kapilár a má také odvodňovací účinek, tudíž je součástí boje proti celulitidě. Předností masáže kartáčem je rovněž zvýšené okysličování krve a odvádění toxinů. Tím se posiluje imunitní systém.

Abyste dosáhly efektu hebké pokožky, přejíždějte kartáčem pomalu zdola nahoru. Aktivujete tak cirkulaci krve. Nezapomeňte na ruce a nohy. Všechny pohyby směřují k srdci. Abyste toto „kartáčování“ mohly provádět, vaše pleť musí být pochopitelně bez poranění, vřídků a vyrážek.

V dnešní době již existují kartáče s rotačním mechanismem, jsou k dostání v parfumeriích. Jsou speciálně vyvinuty k exfoliaci a zjemnění pleti. Dokonce je můžete používat i pod sprchou ještě před aplikací jemného hydratačního sprchového gelu. Po masáži poskytněte pleti hydratační tělové mléko anebo zeštíhlující krém, který urychluje odstranění „pomerančové kůže“.

Pořádné prokrvení pokožky pomůže, Foto: istock.com

Jezte v souladu s jin nebo jang podle typu celulitidy

Každý typ celulitidy můžeme přiřadit ke specifickému způsobu výživy působící proti ní:

Tuková celulitida

Jsou to dobře viditelné nahromaděné vrstvy tukových zásob. Často jsou spojeny s nadváhou. Upřednostňujte potraviny typu jang: Výživa typu jang stimuluje metabolismus, účastní se tedy odstraňování tuku - jsou to syrové ryby, řasy, jako například nori nebo kombu, jež jsou známé pro své účinky stimulující energetický výdej a příjem minerálních látek.

Otoková celulitida

Otoková či infiltrovaná celulitida je zčásti způsobena edémem. Je klasickým projevem „těžkých nohou“ z důvodu zadržování vody. Upřednostňujte potraviny typu jin: Výživa typu jin odvodňuje a odstraňuje toxiny a odumřelé buňky - je to zelenina, a především houba shitake.

Zázvor má všechna plus! Je totiž zároveň jin i jang. Zlepšuje žilní i lymfatickou cirkulaci a přispívá k rozpouštění tuku.

Automasáž usnadňující vstřebávání krému a odvodňování

Některé tradiční japonské rostliny jsou známy svými účinky proti celulitidě, odvodňují pokožku a vyhlazují ji. K dennímu použití jsou vhodné gely se zeleným čajem a s řasami.

Tajemství spočívá v pravidelnosti aplikace po promasírování celého těla kartáčem. Můžete také využít blahodárné působení koupele obohacené směsí zeleného čaje a zázvoru a masírovat si nohy ve vodě. Masáž inspirovaná shiatsu je soubor masážních technik, které se řídí meridiány těla, jako například akupresura. Jde o stimulaci krevního oběhu pomocí opakovaného tlaku palců, prstů a dlaní s cílem odstranit napětí.

Sama doma – jak si poradit?

Při aplikaci krému nebo gelu začněte od chodidel a postupujte směrem ke stehnu a hýždím. Plochou dlaně masírujte krouživými pohyby, které posunujte směrem vzhůru. Potom několikrát vyflexujte (udělejte „fajfku“) a natáhněte chodidlo, stlačte mezi prsty a dlaní ruky kotník a opět postupujte vzhůru po noze a stehnu. Přitom tkáň lehce promačkávejte. Několikrát opakujte. Kůži na hýždích a břichu také promačkávejte: buď vytvářejte kožní záhyby nebo používejte krouživé pohyby plochou dlaní ve směru hodinových ručiček. A nezapomeňte na to nejdůležitější! Dělejte si tím radost, prociťujte intimitu japonské péče o sebe samu. Péče o krásu těla nesmí být nucená. Jsou to chvíle, kdy jste v důvěrném rozhovoru sama se sebou, kdy se učíte dopřávat si čas a mít se ráda kvůli tomu, jaká jste. A také kvůli tomu, jaké děláte pokroky.

Přečtěte si také:

zdroj: Japonky nechodí na plastiku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.