Móda a krása

27. června 2017 06:00

Martina Čerňanská

Znáte nejvíc cool typy slunečních brýlí? Tady jsou!

Léto bez slunečních brýlí? Absolutně nemožné! Právě správné sluneční brýle dodají vašemu outfitu šmrnc, a to můžete mít klidně jen džíny a bílé triko. Bez brýlí byste neměla vyrážet ani ze zdravotních důvodů, nebezpečné UV záření se neptá. Prostě je musíte mít! Ale které?

Wayfarer

Tyto brýle také proslavil film. Ikonické se staly při “Snídani u Tiffaniho", ostatně jako cokoli, co na sebe kdy oblékla Audrey Hepburn. Brýle wayfarer jsou tou nejšpičkovější klasikou, kterou můžete mít.

Prima tip: Do kanceláře volte tmavé odstíny, ale k vodě si wayfarerky pořiďte v barvách léta.

Pilotky

Absolutně ikonické, nadčasová klasika. To jsou pilotky, které proslavili fešáčtí letci včetně mlaďounkého Toma Cruise v legendárním Top Gunu. Pilotky sluší asi všem. Jsou subtilní, lehké, nejčastěji s kovovými obroučkami ve zlaté či stříbrné barvě. Pokud by na vás byla tmavá skla moc usedlá, zkuste hit letošního léta - barevné a zrcadlové!

Prima tip: Zkuste pilotky doplnit výraznou rtěnkou.

Shora: Ray Ban, info o ceně v obchodě, Mango, cena 499 Kč, foto: archiv značek

Lenonky

Byly “in” v 70. a pak 90. letech. A pak dnes, více než kdy jindy! Kulaté brýle proslavil člen The Beatles John Lennon, po kterém dostaly i své jméno. Lenonky jsou hravá, trochu hippie verze klasiky. Zkuste sehnat moderní typ, návrháři se předhánějí, kdo je vylepší a dovede k dokonalosti.

Prima tip: Lenonky se skvěle hodí k letnímu klobouku!

Zleva: H&M, cena 249 Kč, Mango, cena 499 Kč, foto: archiv zanček

Cat-eye

Dámy, pozor, tohle je nejvíc “hot’n’sexy”. Už božská Marylin věděla, že brýle s kočičím tvarem jen podtrhnou příboj její ženskosti. Nutí muže podívat se vám do tváře. Kdo je asi ta elegantní a tajemně svůdná žena?

Prima tip: Jděte na to po italsku. Cat-eye brýle doplňte účesem z elegantních vln.

Zleva: Mango, cena 499 Kč, Top Shop, info o ceně v obchodě, foto: archiv značek

Oversize

Taky se jim říká “mouchy”. Prostě obrovské a kulaté. Takové, jaké nosila módní legenda Jackie Kennedy. Jsou absolutně nadčasové a pokud si pořídíte luxusnější kousek, vydrží ještě vaší dceři.

Prima tip: Oversize brýle budete milovat, pokud ráno nestíháte pořešit make-up. Skryjí vám půlku obličeje. A stylově!

Oboje Mango, cena 499 Kč, foto: archiv značek

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU

Sdílejte článek
Štítky léto John Lennon slunce Tom Cruise brýle sluneční brýle The Beatles H&M cateye lenonky Ray Ban Jacqueline Kennedyová Onassisová Audrey Hepburnová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.