Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Fascinující perly: Kleopatra je pila, dnes je máme i v prášku na praní!

Říká je jim slzy bohů a fascinují lidi odjakživa. Jejich cena může být astronomická a pravé jsou jedinečně krásné. Věděli jste o perlách těchto 6 zajímavostí?
Vydáno: 10.04.2019
Velkou reklamu udělala perlám Audrey Hepburn
Autor: profimedia.cz Velkou reklamu udělala perlám Audrey Hepburn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud jste hrdou majitelkou pravých perel, víte, že se s umělými prostě nedají srovnat. Jsou jiné!

Jako by promlouvaly, jako kdyby měly svou vlastní vůli a duši. Milovaly je slavné i obyčejné ženy a svým tajuplným espritem jistě okouzlí i další generace.

Kleopatra je pila

Pro antické Římany představovaly perly dokonalou čistou a půvab. Byly odznakem urozenosti a velice se cenily v celém starověkém světě včetně Egypta. Kleopatra je dokonce rozdrcené pila v nápojích! V Indii se perlám přisuzovaly magické účinky a zdobili se s nimi válečníci do bojů na znamení ochrany.

Proč jsou tak drahé?

Perly, jak je známo, vznikají v lasturách měkkýšů perlorodek. Když se do lastury dostane zrnko písku, začne je perlorodka obalovat perletí. Vše je ale náhodný přírodní proces a není snadné perlu najít. Proto jsou ty pravé tak nesmírně vzácné a drahé. Také jsou daleko dražší mořské perly než jejich říční kolegyně. Čím je perla větší a lesklejší, tím je samozřejmě cennější. Ideální perla je perfektně kulatá a hladká.

Do octa i pracího prášku

Perly se odedávna používaly v lékařství i kosmetice! Opravdu jim byly přisuzovány léčivé účinky. Čínská medicína rozpouštěla perly v octu a vyráběla lék na mládí, proti epilepsii i šílenství. V současné době naleznete perlové prášky a výtažky v mnohých krémech, šamponech, a dokonce i pracích prášcích! Dodávají lesk a harmonizují, jsou opravdu skoro ve všem, kosmetický průmysl je skutečně miluje!

Mohou být i černé

Černé perly jsou jedině thajské, jsou opravdu vzácné, luxusní a exotické. Tvoří je ústřice Pinctada margaritifera, jejímž přirozeným prostředím jsou ostrovy ve Francouzské Polynésii a samozřejmě Tahiti.

Nosily je královny i sexbomby

Perly vždy milovaly slavné a krásné ženy! Nosila je Kleopatra, královna Alžběta I. i současná panovnice Alžběta II., která na perly kolem hrdla nedá dopustit! Velice je proslavila Coco Chanel, která udělala šňůru perel přímo ikonickou záležitostí, pohrál si s nimi i Karl Lagerfeld, další císař Chanelu. Velkou reklamu jim udělala i Audrey Hepburn ve slavném filmu Snídaně u Tiffanyho, kde je má jako doplněk k “malým černým”. Jistě znáte obraz Dívka s perlou Johanese Vermeera, kterou ve filmu představila kouzelná Scarlett Johanson. Perly uměla nosit i princezna Diana, Marylin Monroe, Jackie Kennedy nebo Grace Kelly.

Perly komunikují s kůží

Perly potřebují zvláštní péči. Jedná se o tajuplný rituál, kdy je opravdu musíte nosit na kůži. Když se o pokožku otírají, získávají z ní vlhkost a tím i krásu a lesk. Je to, jako kdyby skutečně ožily. Když leží v krabičce nenošené, vysychají a ztrácejí šarm. Tato jejich vlastnost je magická a ženy ji milují: jako kdyby je perly volaly a prosily o péči, o polaskání. Jako kdybyste je nošením vlastně chránila a oživovala… Také si alespoň jednu pořídíte?

autor: KU

Článek je zařazen v: perly, Audrey Hepburn, snídaně u tiffanyho, šperky
Reklama