Fascinující perly: Kleopatra je pila, dnes je máme i v prášku na praní!

Říká je jim slzy bohů a fascinují lidi odjakživa. Jejich cena může být astronomická a pravé jsou jedinečně krásné. Věděli jste o perlách těchto 6 zajímavostí?

Pokud jste hrdou majitelkou pravých perel, víte, že se s umělými prostě nedají srovnat. Jsou jiné!

Jako by promlouvaly, jako kdyby měly svou vlastní vůli a duši. Milovaly je slavné i obyčejné ženy a svým tajuplným espritem jistě okouzlí i další generace.

Kleopatra je pila

Pro antické Římany představovaly perly dokonalou čistou a půvab. Byly odznakem urozenosti a velice se cenily v celém starověkém světě včetně Egypta. Kleopatra je dokonce rozdrcené pila v nápojích! V Indii se perlám přisuzovaly magické účinky a zdobili se s nimi válečníci do bojů na znamení ochrany.

Proč jsou tak drahé?

Perly, jak je známo, vznikají v lasturách měkkýšů perlorodek. Když se do lastury dostane zrnko písku, začne je perlorodka obalovat perletí. Vše je ale náhodný přírodní proces a není snadné perlu najít. Proto jsou ty pravé tak nesmírně vzácné a drahé. Také jsou daleko dražší mořské perly než jejich říční kolegyně. Čím je perla větší a lesklejší, tím je samozřejmě cennější. Ideální perla je perfektně kulatá a hladká.

Do octa i pracího prášku

Perly se odedávna používaly v lékařství i kosmetice! Opravdu jim byly přisuzovány léčivé účinky. Čínská medicína rozpouštěla perly v octu a vyráběla lék na mládí, proti epilepsii i šílenství. V současné době naleznete perlové prášky a výtažky v mnohých krémech, šamponech, a dokonce i pracích prášcích! Dodávají lesk a harmonizují, jsou opravdu skoro ve všem, kosmetický průmysl je skutečně miluje!

Mohou být i černé

Černé perly jsou jedině thajské, jsou opravdu vzácné, luxusní a exotické. Tvoří je ústřice Pinctada margaritifera, jejímž přirozeným prostředím jsou ostrovy ve Francouzské Polynésii a samozřejmě Tahiti.

Nosily je královny i sexbomby

Perly vždy milovaly slavné a krásné ženy! Nosila je Kleopatra, královna Alžběta I. i současná panovnice Alžběta II., která na perly kolem hrdla nedá dopustit! Velice je proslavila Coco Chanel, která udělala šňůru perel přímo ikonickou záležitostí, pohrál si s nimi i Karl Lagerfeld, další císař Chanelu. Velkou reklamu jim udělala i Audrey Hepburn ve slavném filmu Snídaně u Tiffanyho, kde je má jako doplněk k “malým černým”. Jistě znáte obraz Dívka s perlou Johanese Vermeera, kterou ve filmu představila kouzelná Scarlett Johanson. Perly uměla nosit i princezna Diana, Marylin Monroe, Jackie Kennedy nebo Grace Kelly.

Perly komunikují s kůží

Perly potřebují zvláštní péči. Jedná se o tajuplný rituál, kdy je opravdu musíte nosit na kůži. Když se o pokožku otírají, získávají z ní vlhkost a tím i krásu a lesk. Je to, jako kdyby skutečně ožily. Když leží v krabičce nenošené, vysychají a ztrácejí šarm. Tato jejich vlastnost je magická a ženy ji milují: jako kdyby je perly volaly a prosily o péči, o polaskání. Jako kdybyste je nošením vlastně chránila a oživovala… Také si alespoň jednu pořídíte?

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.