zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Oblečení, které je out, dokáže přidat až 10 let. Nevyhazujte ho, noste ho jinak!

kloidop , Vydáno: 02.11.2020
Drsný diktát módy už dávno vyšel z módy. Dnes se cení hlavně osobitý styl, i tak ale existují kousky, které by si každá z nás měla nechat na doma nebo je alespoň začít nosit jinak. Víte proč? Nosit oblečení, které neodpovídá ani trochu atmosféře doby, totiž dokáže přidat až 5–10 let.

reklama

Oblečení nevyhazovat, ale inovovat

Neznamená to, že máte vyhodit všechno oblečení, které si pamatuje vládu Václava Klause, naopak. Módní průmysl je druhý průmysl na světě, jenž nejvíc znečišťuje planetu Zemi. Textilní průmysl je zodpovědný za 8 % veškerých emisí skleníkových plynů, což je víc než letecká a vodní doprava dohromady. Vyhazováním oblečení nepomůžete sobě ani přírodě.

Američané v roce 2015 vyprodukovali až 11,9 milionu tun textilního odpadu, to je 34 kilogramů ročně na jednoho člověka. Ve srovnání s rokem 1960 se jedná o nárůst 750 %. Česko se v rámci textilního odpadu drží zatím na třetině. Na každého Čecha ročně připadá 10 kilogramů textilního odpadu. 90 % oblečení není recyklováno.

Proto není žádoucí vyhazovat každý kousek, který už neodpovídá módním trendům, stačí ho jen nosit jinak. Ke starému kousku přidat originální, nebo naopak ten, který podléhá poslednímu trendu a který jste v obchodě zkrátka nemohla nechat.

Krátký trenčkot zachrání nová silueta

Krátký trenčkot
Autor: brightside.me Krátký trenčkot

Trenčkot, vynález britské značky Burberry, samozřejmě nikdy nevyjde z módy. Nejklasičtější je ten v midi délce, momentálně na přehlídkových molech uvidíte hlavně oversized velikosti nebo pánský strohý styl na ženském těle. Pokud ve skříni máte krátký trenčkot, gratulujeme. Jen zkuste prodloužit svou siluetu splývavými šaty nebo plisovanou sukní. Trenčkot, který končí na bocích, často upozorní svou délkou na širší boky a útlá silueta ruku v ruce s úzkou „pencil skirt“ z vás vytvoří nevzhledný špekáček. Dnes platí víc než kdy dřív, že úzká silueta se musí narušit tou širší a rozevlátější.

Saku na tělo pořiďte pásek

Krátké sako s rovným střihem zachráníte širším páskem
Autor: brightside.me Krátké sako s rovným střihem zachráníte širším páskem

Sako přepásané páskem, to je největší hit, který se letos objevuje v každé kolekci významných módních domů. Sáčko padnoucí na tělo nebo s rovným střihem se už dnes tolik nenosí, evokuje depresi v kanceláři. Zachránit ho ale může širší pásek do pasu. A pokud chcete nové, sáhněte znovu po delším oversized střihu.

Péřovky zkuste pod kabát

Co se starou péřovkou?
Autor: brightside.me Co se starou péřovkou?

Dnes už péřovky s buřtíky uvidíte hlavně v rámci výletů a sportování, k elegantnímu outfitu do práce se ale už nehodí. I tak není proč si zoufat, tenké péřovky můžete využít jako další vrstvu pod kabát, který nepatří mezi ty nejteplejší, ale vy v něm mile ráda mrznete každou zimu (všechny máme doma takový). Jinak, ne všechny péřovky vyšly z módy, naopak! 

Staré boty? Schovejte je cool kalhotami

Staré boty skryjte zvonáči nebo rovným střihem kalhot. Výborně budou vypadat i s palazzo kalhotami
Autor: brightside.me Staré boty skryjte zvonáči nebo rovným střihem kalhot. Výborně budou vypadat i s palazzo kalhotami

Asi už jste si všimli, že kalhoty a slim džíny pomalu ustupují zvonáčům nebo rovným střihům. A to se hodí ve chvíli, kdy máte starší boty, které chcete dál nosit. Vyzkoušejte je překrýt zvonáči (těm sluší silné podpatky ve stylu 70. let) nebo širokými kalhoty. U těch se nemusíte bát vyzkoušet boty bez podpatků. Vytvoříte tak sportovní look ideálně doplněný ledvinkou.

Další tipy najdete v galerii.

Před a po. Ženy ukazují outfity, které je dokážou zeštíhlit

Ženy vybraly 10 outfitů, které je zeštíhlily o 2 konfekční velikosti

Kamarádky, které nosí stejné oblečení, jen v jiné velikosti

Nejlepší kamarádky nosí stejné outfity, ačkoliv je dělí 4 velikosti. Sleduje je 30 milionů lidí

 

 

 

reklama

Související témata: módní trendy , proměna , móda

reklama

Přečtěte si také

reklama