Životní styl

16. června 2020 06:15

Petra Kloidová

Ženy vybraly 10 outfitů, které je zeštíhlily o 2 konfekční velikosti

Módní byznys a oblečení obecně prochází už jedno desetiletí výraznou změnou. Oblečení se stalo součástí naší identity. Jednou takovou charakteristikou je touha vypadat štíhlejší, a tak se několik žen po celém světě rozhodlo ukázat outfity, které je dokážou zeštíhlit až o dvě konfekční velikosti.

Osobní styl je dnes už skoro politické rozhodnutí. Módní trendy sice přicházejí a odcházejí, málokdo už je ale sleduje tak slepě, aby vypadal jako figurína z výlohy (dokonalá, ale řekne nám něco o osobnosti nositelky?). Oblečením můžete protestovat proti společenským stereotypům, které mluví třeba o tom, že obézní lidé by se neměli odhalovat nebo nosit módní trendy. Reflexe našich těl je momentálním trendem číslem jedna. Tím se zabývá například plus size modelka Denise Mercedes, která se rozhodla společně se svou kamarádkou pravidelně dokazovat, že osobní styl není založený na velikosti. A momentálně ji sleduje 30 miliónů lidí.

Cítit se ve svém těle dobře, být zdravá a zároveň mít sebevědomí, je ten nejdůležitější trend vůbec. Některé ženy se rozhodly ukázat, jak oblečení dokáže změnit i jejich postavu. Stačí pár vychytávek, a pokud chcete vypadat o něco štíhlejší, máte tu možnost. Co funguje?

1) Zavinovací šaty a výstřih do V

Jestli si někdo zaslouží poděkování, je to návrhářka Diane Von Furstenberg, která v sedmdesátých letech vymyslela zázrak, jakým jsou zavinovací šaty. Zavinovací šaty vás totiž dokážou díky kolmému střihu zeštíhlit. Obepnou na místech, která jsou žádoucí ukázat, a jsou schovívavé k místům, která se mohou nositelce zdát jako problematická. Výstřih do V také výrazně pomůže ke zdánlivě menší konfekční velikosti.

2) Monochromatický outfit

Monochromatický outfit, tedy být od hlavy až k patě oblečená do jedné barvy, už je s námi několik let. A pozor, nemusí to být jen černá. Oblíbený je to trend hlavně proto, že dokáže nositelce dodat pocit, že její styl je dokonalý. Kromě toho chybějí prvky, které by tříštily postavu, a tak se vaše tělo zdá štíhlejší.

Bát se nemusíme ani uniformního střihu, který stejně jako oblečení ve stejné barvě dokáže dodat nerušenou celistvost.

3) Oversize

S trendem „oversizded“ se musí zacházet velice opatrně, je poněkud vrtkavý. Na někom funguje, na jiném ne. Dokonale ho využívá americká influencerka Katie Sturino, která na svém těle velikosti XL aplikuje outfity celebrit, které většinou nosí XS.

Pokud ale chcete působit subtilnějším dojmem, kvalitní kabát nebo dlouhá vesta funguje vždy.

4) Pásek

Subtilní ženy si mohou dovolit volné šaty, protože vypadají roztomile. Větší ženy budou vypadat vždy o něco lépe, když svoje křivky jemně zvýrazní. K tomu pomůže pásek. Může být široký, aby vytvořil dramatickou změnu a odkázal na křivky, za které se není třeba stydět. Nebo může být jemný, aby jen doladil celkovou náladu otfitu.

5) O číslo větší sako

Další oversized trend je už pár sezon i větší sako, které dokáže schovat leccos. Pokud byste na něj ale chtěli aplikovat pravidlo „velký vršek, úzký spodek“, tak na to zapomeňte. Tento trend už je dávno pryč.

Pokud chcete využít oversized sako, je dobré ho zkombinovat s širokými kalhotami. A pokud máte strach, že budete vypadat mohutně, nezapomeňte na dobrého kamaráda, jenž dokáže vždy pomoci – pásek.

6) Vysoký pas

Další vrtkavý trend, který musíte vyzkoušet sama na sobě a podívat se do zrcadla. Některé dokáže opravdu zeštíhlit, protože prodlouží spodní část, a to i v případě, že máte třeba výrazně širší spodní část těla. Vysoký pas většinou nefunguje pro lidi, kterým chybějí křivky.

Výrazným křivkám, které momentálně odpovídají "thic" trendu (tedy glamour postava s výraznými křivkami a úzkým pasem) sluší velice.

7) Černé silonky

Nohy, nohy, nohy. Jedna z částí, které na nás muži tak obdivují. Pokud se cítíme nejisté, vždy pomohou průsvitné černé silonky, jež dokážou zeštíhlit. Ty tělové hoďte do koše. Jeden z dalších typů jsou i kozačky nad kolena, jež zakryjí většinu nohy a můžete je nosit od podzimu do jara.

8) Delší sako

A jsme znovu u saka. Kromě oversized velikosti můžeme dohlédnout i na to, že sako bude o něco delší, než je běžné. Na vypasovaná sáčka paní učitelky ze základní školy zapomeňte.

Jejich krátký střih dodá důraz na problematické partie jako jsou širší boky. Delší sako dokáže zakrýt křikvky, které si chcete nechat pro sebe.

10) Šaty s grafickými aplikacemi

Černé a bílé předěly (šikmo, ne široko), dokážou na šatech zázraky, jak je vidět na fotografii. Ačkoliv toto byl trend, který před lety vyprchal, není nutné bát se ho oživit.

Obrazu štíhlosti také výrazně pomůže, pokud šaty nejsou nikterak složité (ani střihem, materiálem nebo barvou). Vidíte, jsme zase u monochramatického trendu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.