Nejlepší kamarádky nosí stejné outfity, ačkoliv je dělí 4 velikosti. Sleduje je 30 milionů lidí

Plus size modelka Denise Mercedes dokazuje se svou kamarádkou na sociální síti TikTok, že nezáleží na velikosti, ale na přístupu. V jejích videích můžete vidět, že stejný outfit může slušet nejen dívce s velikostí 36, ale i dívce, která obléká velikost 44.

Denise se může pyšnit plnými křivkami a také nejlepší kamarádkou, s kterou sdílejí lásku k módě. Jejich výzva „Style not size“ (Styl, ne vlikost), už zasáhla většinu sociálních sítí. Denise nosí hrdě velikost 44, zatímco její přítelkyně obléká velikost 36. A jejich přístup ukazuje, že vypadat můžete skvěle a chic, ačkoliv nemáte klasickou postavu modelky. Jejich společná videa na TikToku už vidělo přes 30,6 milionů lidí. Některé hvězdy sociálních sítí jako například australská komička, která během lednových požárů vybrala více jak 50 miliónů dolarů, využívají humor v boji proti stereotypům, jiné zase módu.

Plus size modelka, která to nevzdává

Když bylo Denise, která pochází z Dominikánské republiky, šestnáct let, oblékala velikost 38 a začala svoje fotografie posílat do modelingových agentur, protože focení je její největší koníček. Vždy byla odmítnuta kvůli výšce. O pět let později se ale v modelingovém byznysu leccos změnilo (ačkoliv má zrovna tento průmysl hodně dlouhou cestu před s sebou) a kromě velikosti 44 jednadvacetiletá Denise nosila v kapse i smlouvu s modelingovou agenturou.

Jako influencerka a plus size modelka začala postovat společné outfity na sociální média a kromě toho všeho stojí za hnutím „body positivity“, které využívá ve spolupráci s firmami, jako je Forever21 nebo Target.

Většina žen, které oblečení nakupují, jsou „plus size“

V módním průmyslu pořád ještě existuje ohromný prostor k jeho reflexi. Ačkoliv podle časopisu Glamour 68 % zákaznic reprezentuje tzv. plus size velikosti, v módních kampaních stále vídáme ženy s velikosti 32 a 34. Teprve v roce 2016 se stala plus size modelka Ashley Graham tváří titulky nejprestižnější edice Sport´s Ilustrated´s Swimsuit, která do té doby světu ve speciální edici ukazovala jen ženy velikosti 36 (a menší), mezi nimi byla i česká modelka Petra Němcová.

Není tajemstvím, že těla modelek, která jsou retušována, dávají veřejnosti zprávu o tom, že jejich jinakost těl je špatná. Podle vědeckých studií má tento mediální obraz „jediného správného těla“ negativní efekt na psychické zdraví jedinců.

Sexy outfit, který uvidíte na většině instagramových postů influencerek, sluší i dívkám, jež nosí větší velikosti než jsou XS.

Romantikých volánků se nemusíte vzdát ani ve chvíli, kdy vaše tělo ani omylem nepřipomíná dívku ve vývinu.

Modré minišaty byly správnou volbou pro obě dvě velikosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.