Nabuzený Martin více mluví, než vaří. Chce dávat maximálně pět bodů
Alergie na lepek - Prostřeno! S30 (156)
Martin Juris Zdroj: FTV Prima
Domácí vajíčková pomazánka na opečeném toustu s pažitkou Zdroj: FTV Prima
Brokolicový krém s domácími krutony z rohlíku Zdroj: FTV Prima
Svíčková na smetaně s kynutým knedlíkem a brusinkami Zdroj: FTV Prima
Karamelové překvapení Zdroj: FTV Prima
Pondělního vaření se ujme Martin. Mladý tvůrce obsahu je natěšený, až zpropaguje před kamerou svoji práci. Jako vyučený kuchař by ale mohl zvládnout domácí knedlík. Martin si ovšem umí vše obhájit, až hosté ztratí přehled, o čem to vlastně mluví.
Soutěž amatérských kuchařů se tento týden odehrává v Ústeckém kraji. Pondělní hostitel je dvacetiletý tvůrce obsahu na sociálních sítích Martin Juris. Ten propadl seriálu o kouzelné berušce, kterou zakomponuje i do zábavy. V Prostřeno! by se rád zviditelnil a prohlašuje, že přišel do pořadu s taktikou. Bude prý dávat maximální počet pět bodů.
Soutěžící z Ústeckého kraje Zdroj: FTV Prima
Martin Juris Zdroj: FTV Prima
Domácí vajíčková pomazánka na opečeném toustu s pažitkou Zdroj: FTV Prima
Brokolicový krém s domácími krutony z rohlíku Zdroj: FTV Prima
Svíčková na smetaně s kynutým knedlíkem a brusinkami Zdroj: FTV Prima
Karamelové překvapení Zdroj: FTV Prima
Denis Belej Zdroj: FTV Prima
Bruschetta s hermelínem a brusinkami Zdroj: FTV Prima
Jemný brokolicový krém se smetanou Zdroj: FTV Prima
Pomalu pečená kachna na medu podávaná s červeným a bílým zelím, houskovým a bramborovým knedlíkem Zdroj: FTV Prima
Borůvkové pokušení s tvarohem Zdroj: FTV Prima
Simona Šedová Zdroj: FTV Prima
Caprese s domácí bagetkou Zdroj: FTV Prima
Bramborová krémová polévka se zeleninou Zdroj: FTV Prima
Vepřová panenka s tymiánovými bramborami a borůvkovou omáčkou Zdroj: FTV Prima
Mascarpone s ovocem à la Simonka Zdroj: FTV Prima
Bohuslava Šilhavá Zdroj: FTV Prima
Salát na asijský způsob Zdroj: FTV Prima
Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi Zdroj: FTV Prima
Vepřová panenka se švestkovou omáčkou z portského vína a bramborový fondán Zdroj: FTV Prima
Nadýchané lívance s tvarohovým krémem a ovocným rozvarem Zdroj: FTV Prima
Zdeněk Virag Zdroj: FTV Prima
Salát z červené řepy s fetou a pečivem. Zdroj: FTV Prima
Sultánova sametová polévka Zdroj: FTV Prima
Vepřová panenka v bylinkové krustě s bylinkovou omáčkou a pečenými bramborami na rozmarýnu a tymiánu Zdroj: FTV Prima
Mini cheesecake s ovocem Zdroj: FTV Prima
Je vyučený kuchař, ale je to podle něj fyzicky náročná práce, kterou dělat nechce. Na menu slibuje domácí vajíčkovou pomazánku, brokolicový krém s domácími krutony z rohlíku, svíčkovou na smetaně s kynutým knedlíkem a brusinkami a na závěr karamelové překvapení. Podle soupeřů nejde o snadné menu. Důležité pro ně bude, jak se hostitel popasuje s hlavním chodem.
Martinovi se něco povede, něco méně. Zkušeně připraví základ na svíčkovou, ale už si nepohlídá, aby bylo maso měkké. Toust na předkrm opeče dokřupava, pak na něj ale dá řídkou pomazánku. Vše nechá nějakou dobu ležet, takže jídlo nebude dobré. Jak uvidíte na prima+ a odpoledne na obrazovce, Martin je ale plný entuziasmu. Vše si umí obhájit a pochválit sám.
Všichni brzy pochopí, že každou výtku umí Martin obhájit:
Udělá kvíz o seriálu, který zná jen on
Po příchodu Zdeňkovi připadá hostitel roztěkaný. Prozradí jim, jaký chod je čeká, a nevědomky upozorní na úkol týdne, kterým je tentokrát omeleta. Snaží se vše zachránit, ale ostatní se mu vysmějí, že mají ulehčenou práci. Všichni si ale mylně myslí, že jsou úkolem vejce. Po přípitku Martin nenabídne hostům vodu, musejí si o ni říct. Simona předkrm jen ochutná, protože má alergii na lepek.
Polévka bude mít úspěch, svíčková omáčka by mohla být teplejší a méně sladká. Když se Martin začne vymlouvat, proč knedlík raději koupil, všichni ho mají za kecku. „Strašně upovídaný, umí obcházet ty věci. Obejde vše oklikou, aby se dostal ke svojí pravdě a nepřiznal svoji chybu,“ míní Denis.
Při šmejdění se o Martinovi hosté dozvědí, že většinu času tráví u počítače. Moc nedbá na pořádek, protože je v pokoji vrstva prachu. Martin při zábavě všechny seznámí s tím, že má rád seriál o kouzelné berušce Miraculous Ladybug. Pak jim dá kvíz týkající se tohoto pořadu, což nikoho nebaví. Nikdo nezná správné odpovědi. Sledujte v pondělí, kolik dostane Martin bodů, a hlasujte i vy.
Autor článku
Petra Jaroševská
Petra Jaroševská je redaktorka webu Prima ženy. Jejím hlavním oborem je show televize Prima Prostřeno!
Horoskop vždy po ruce
Zanechte nám váš e-mail a my vám budeme zasílat pravidelný newsletter s vaším horoskopem.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů