Muži se na McLeodovy dcery dívat nebudou, tvrdila autorce seriálu televize. Šeredně se spletla!

McLeodovy dcery patří mezi australskou seriálovou klasiku, kterou už v rámci ohlasu ve světě nejspíš nic nepřekoná. I tak byl ale zrod seriálu o ženách na ranči dost problematický. Autorka McLeodových dcer na to vzpomíná jako na boj proti světu mužů.

McLeodovy dcery dodnes patří mezi úspěšné seriály australské tvorby, které si získaly srdce diváků po celém světě. Kromě toho, že diváci vidí pravidelnou a těžkou práci, kterou ranč obnáší, na druhé straně televizní záběry konejší fanoušky nádhernou australskou krajinou s pobíhajícími koňmi.

McLeodovy dcery můžete v premiérových dílech vídat na Prima LOVE každý den v 16.05 (dva díly za sebou). A o čem seriál s osmi sériemi je? Dvě sestry, které vyrůstaly odděleně, svede osud nečekaně znovu dohromady. Po zesnulém otci zdědily ranč, dobytek i rozsáhlé pozemky uprostřed pustiny v australské buši. Tess a Claire si vyhrnou rukávy a dají dohromady partu schopných žen s dobrým srdcem i velkým smyslem pro humor. A tak začíná jejich neobyčejný život plný dobrodružství a překvapení na ranči Dovers Run!

ZA VZNIK SERIÁLU MCLEODOVY DCERY MŮŽE OBYČEJNÁ FOTKA V ČASOPISU

Boj za seriál o ženách

Ačkoliv se seriál McLeodovy dcery začal natáčet až v roce 2001, autorka, scenáristka a producentka Posie Graeme-Evans televizi předložila námět na McLeodovy dcery už v roce 1992. Na tak odvážný krok, který se nám v dnešní době může zdát směšný, však vedení televize rozhodně nebylo připravené. Jak autorka seriálů uvádí, tehdejší světový trend televizního obsahu se specializoval hlavně na mužský svět. "Ženy se budou dívat na to, na co se dívají muži. Muži se ale nebudou dívat na to, co baví ženy," tvrdil tehdy televizní tým autorce.

A skutečně, na začátku a v polovině devadesátých let neexistoval žádný úspěšný seriál, který by se specializoval nejen na ženské publikum, ale hlavně nedával na seriálový piedestal hlavní ženskou postavu. Ano, existovaly úspěšné rodinné seriály jako byl Krok za krokem, Pobřežní hlídka nebo Roseanne. Seriál, který by však dával do popředí výlučně ženské postavy, jejich duše a problémy, neexistoval. Seriálový trhák Sex ve městě, jenž absolutně změnil televizní pohled na ženský svět, vznikl až v roce 1998, a nutno dodat, že první série světového fenoménu měla do televizního úspěchu daleko. Ženy si teprve zvykaly sledovat ženský svět bez skrupulí a přetvářek s bolestivou upřímností, což čekalo v roce 2001 i Australanky.

HVĚZDA MCLEODOVÝCH DCER LHALA NA CASTINGU A PĚKNĚ SE JÍ TO VYMSTILO!

Televizní film McLeodovy dcery

Velkým úspěchem autorky bylo to, že v roce 1996 televize svolila k tomu, aby se natočil stejnojmenný televizní film. Ten dodnes patří k nejúspěšnějším a nejsledovanějším pořadům na australských televizních obrazovkách, i tak ale trvalo dalších pět let, než se začal opravdu natáčet seriál McLeodovy dcery. Televize totiž tvrdila, že diváci sledovali film hlavně kvůli australské hvězdě Jackovi Thompsonovi, i když toho autorka nechala ve filmu zemřít už po druhém reklamním bloku, jelikož jí bylo jasné, že by postava Jacka ukradla veškerou pozornost McLeodovým dcerám. Smrt mužské postavy se nakonec vyplatila, ačkoliv to byl náročný boj. V roce 2001 padla první klapka seriálu a opakovala se dalších osm let.

HEREČKA MCLEODOVÝCH DCER JE I PO DEVÍTI LETECH OD SKONČENÍ SERIÁLU TERČEM FANOUŠKŮ. VÍCE SI PŘEČTĚTE TADY

Sledujte McLeodovy dcery každý den v 16.05 na Prima LOVE nebo je sledujte online.

Sdílejte článek
Štítky seriály online zajímavosti

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.