Největší hypochondři zvěrokruhu: Zdraví si extrémně hlídají Panny i Raci

Někteří lidé trpí přehnaným strachem z nemocí nebo závažného onemocnění a k lékaři běhají i se zadřenou třískou. Mají sklony k hypochondrii. Která znamení zvěrokruhu si své zdraví hlídají skoro až extrémně? Jsou to tato čtyři.

Panna

Panny jsou známé svou tendencí k perfekcionismu a detailnímu zaměření na zdraví a pohodu. Mají sklon analyzovat každou drobnou změnu na svém těle a snadno propadají obavám ohledně svého zdravotního stavu. Velmi často vyhledávají rady lékařů a hledají nejrůznější způsoby, jak udržet své tělo v co nejlepší kondici. Pro některé Panny se stres z těchto obav může stát tak intenzivním, že to ovlivní jejich každodenní život.

Blíženci

Blíženci jsou neustále aktivní a mají spoustu zájmů. Jejich mysl je vždy v pohybu a to může vést k přehnanému sledování svého zdraví. Kvůli své proměnlivé povaze mohou Blíženci snadno propadat úzkostem z různých onemocnění a přemýšlet o nich až příliš často. Jsou náchylní k hypochondrii v situacích, kdy mají pocit, že nemají dostatek informací nebo kontrolu nad svým zdravím.

Mohlo by vás zajímat: Znamení, která jsou nejvíce náchylná k prokrastinaci: Líné jsou Ryby i Váhy

Rak

Raci jsou velmi citliví a silně emocionálně zaměření jedinci. Mají silnou intuici a často vnímají i ty nejmenší změny ve svém těle. Tato citlivost může vést k přehnanému zaměření na zdraví a k častým obavám z nejrůznějších onemocnění. Raci se mohou také snadno nechat ovlivnit emocemi a strachem z nemoci, což může vést k častému vyhledávání lékařské pomoci a kontrolám.

Lev

Lvi mají tendenci být vždy v centru pozornosti a touží po uznání. Kvůli této potřebě se může stát, že přehlíží své zdravotní problémy nebo je bagatelizují, dokud se nestane něco závažného. Nicméně když se jednou začnou obávat o své zdraví, zpravidla tomu naprosto podlehnou. V tu chvíli mají tendenci přehánět své symptomy a přemýšlet o nich tak často, že to může vést až k hypochondrii.

Duben podle výkladu karet:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.