Celebrity

15. května 2023 05:30

Anna Fedorov

Jana Bernášková o vztahu s exmanželem: Neshody jsou pryč, mít dítě bylo naším osudem

Herečka Jana Bernášková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS pohovořila o své první lásce, divadelním režisérovi a dramaturgovi Davidu Drábkovi. Přiznala, že ačkoliv měli při rozvodu neshody, dnes jsou velkými přáteli a navzájem se inspirují. „Skoro denně si voláme,“ uvedla autorka bestselleru Jak přežít svého muže.

Na divadelní prkna se Bernášková poprvé postavila už v 16 letech. O rok později získala v Národním divadle moravskoslezském nejprve stipendium a pak stálé angažmá. Ve 24 letech se však rozhodla dobře našlápnutou kariéru pověsit na hřebík a odjet do Prahy. Příčinou byl mimo jiné její tehdejší přítel David Drábek.

„Byla jsem strašně zamilovaná. Navíc jsem měla syndrom vyhoření. Byla jsem hrozně mladá a citlivá a všechny role v divadle jsem do sebe nasávala a hodně prožívala. Po několika letech v divadle jsem se unavila,“ přiznala 42letá herečka. S Drábkem se rozhodli, že se z Ostravy přestěhují do Prahy. Do hlavního města ale nakonec odešla sama. Partneři se totiž mezitím rozešli.

Čtěte také: Bára Nesvadbová zaháněla stesk po otci hypnózou. Fixace na něj byla extrémní, říká

První dva měsíce v Praze proto bydlela u kamaráda. „Neměla jsem nic, takže jsem dělala různé brigády,“ popsala Bernášková a některé z nich vyjmenovala. „Pracovala jsem jako servírka, uklízečka, prodavačka a v létě jsem si přivydělávala rozdáváním letáků pro striptýzové bary. Chtěla jsem si dokázat, že se zvládnu uživit i něčím jiným než jenom herectvím,“ prozradila.

K umění se ale nakonec přece jen vrátila. Dostala se do Divadla na Vinohradech a uplatnila se také coby filmová a seriálová herečka. I s Drábkem se nakonec dala opět dohromady a přivedla na svět dceru Justýnu. Po pěti letech se však manželé rozešli. Ačkoliv mezi sebou při rozvodu měli jisté neshody, dnes jsou z nich velcí přátelé. „Myslím, že mít dítě byl náš osud. Neměli jsme být životními partnery, ale zůstali jsme obrovskými přáteli,“ dodala herečka. Celý rozhovor si můžete poslechnout v následujícím videu:

Svůj talent dokázala Bernášková uplatnit i jako spisovatelka – nyní vychází její třetí román Koloušek. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS prozradila, že ji ke psaní přivedla tíživá životní situace. Začala s ním totiž v době, kdy se její tatínek léčil s rakovinou. „Vzpomněla jsem si, jak jsem psala pro jeden časopis články, které mě bavily. Vzala jsem si tedy počítač a začala psát. Doma jsem se ale vymlouvala a říkala, že jdu do práce. Potřebovala jsem uniknout. Mít pocit, že do té práce skutečně jdu. Že nejsem jen paní na úklid, vaření a odvoz na chemoterapie,“ řekla otevřeně Bernášková.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.