Celebrity

15. dubna 2023 10:40

Anna Fedorov

Fabiánová o kauze Cimický: Chtěla jsem promluvit už před lety. Okolí mě odrazovalo

Jana Fabiánová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Zpěvačka a herečka Jana Fabiánová před dvěma lety vyrukovala s obviněním, že ji měl psychiatr Jan Cimický sexuálně napadnout. Ačkoliv se jí tehdy dostalo velké podpory, snesla se na dceru slavné umělkyně Nadi Urbánkové také kritika. Někteří nechápali, proč s obviněním otálela několik let. K napadení totiž mělo dojít už před 22 lety. Fabiánová nyní v pořadu Povídej přiznala pravý důvod.

Všechno odstartovalo, když v roce 2021 tehdejší prezident Miloš Zeman oznámil, že chce Cimickému 28. října udělit medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury. Fabiánovou zpráva silně zasáhla. Zpěvačka se proto rozhodla nemlčet a veřejně promluvit o své zkušenosti. Po jejím přiznání se ozvaly i další údajné oběti. Známý psychiatr nyní čelí obžalobě ze znásilnění a vydírání pacientek v 28 případech.

Ačkoliv se za Fabiánovou postavilo mnoho žen, čelila také kritice, proč o napadení promluvila až po tolika letech. „Člověk má tendenci se brzo svěřit, což já jsem udělala hned po napadení. Svěřila jsem se mamince, ale byla jiná doba. Tehdy jsem si myslela, že by to šlo. Ale nebyly sociální sítě a najít další oběti bylo strašně těžké,“ vysvětlila dcera Nadi Urbánkové. Známá zpěvačka zesnula 3. února 2023.

Čtěte také: Bára Nesvadbová zaháněla stesk po otci hypnózou. Fixace na něj byla extrémní, říká

Právě matčina reakce ji ale odradila o údajném napadení veřejně promluvit. „Vůči mámě jsem měla vždy absolutní respekt. Snad ani jako dítě jsem nezlobila. Když řekla ‚ne‘, neudělala jsem to. A ona mě v tuto chvíli prosila, ať s tím nejdu ven. Věděla, že tam bylo riziko toho, že by mi ten člověk mohl nějakým způsobem zničit život. Snažila se mě tehdy chránit,“ popsala čtyřiačtyřicetiletá umělkyně.

„Když se teď dívám zpětně, vidím, že tenhle tichý souhlas se předává. Moji mámu znásilnil otec, když jí bylo osm let. Svěřila se tehdy své mamince a sestrám, ale nechtěly o tom slyšet. A když se dívám zpětně na její život a to, co si prožila s chlapy, tak vidím, že dar říct ‚ne, tady je moje hranice‘, jí byl sebrán v osmi letech. Pak se to mezigeneračně předávalo. Mě z toho vytrhla Amerika. Tam jsou ženské vychovávány jinak než u nás,“ doplnila. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Čtěte také: Sandra Černodrinská po rozpadu rodiny nedokázala fungovat. Úplně mě to požralo, říká

Do Spojených států se Fabiánová odstěhovala v roce 2012. K návratu se odhodlala kvůli maminčině zdraví. „Amerika mi dala to, co se teď v Čechách teprve probouzí. Že člověk má mít svoji vlastní integritu a za tou si stát. Že člověk jako jedinec má v této době moc měnit svět k lepšímu. Že to nemusí nechat být. Když se ozvu já, tak tím budu moci chránit ty, které by mohly přijít po mně,“ dodala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.