Celebrity

19. března 2023 07:00

Anna Fedorov

Linda Finková o ztrátě dítěte: Vyvolali mi porod, na miminko jsem se nedívala

Linda Finková byla hostem pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Linda Finková (54) je maminkou 22leté Viktorie a 14letého Matyáše, které přivedla na svět se svým bývalým manželem a bavičem Richardem Genzerem (56). Mezitím partneři čekali ještě jednoho potomka, chlapečkovi ale bohužel diagnostikovali Klinefelterův syndrom a hrozilo, že se narodí postižený. Známá umělkyně se s bolestivou zkušeností svěřila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Když bylo Finkové 35 let, čekala s tehdejším manželem Richardem Genzerem chlapečka. „Všechny testy jsem měla výborné a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být něco špatně. Pak mi můj gynekolog doporučil podstoupit amniocentézu (AMC neboli odběr plodové vody, pozn. red.), že se to v tomto věku běžně dělá, protože mohou být u miminka nějaké anomálie. Ještěže jsem na vyšetření šla,“ přiznala Finková v pořadu Povídej.

Právě díky vyšetření lékaři zjistili, že má miminko Klinefelterův syndrom. „Mohou to mít jen chlapečci. Takové děti bývají lehce až středně mentálně postižení,“ popsala muzikálová zpěvačka. Lékař jí tehdy dal čas na rozmyšlenou. „Nebylo co si rozmýšlet. Rozhodla jsem se pro umělé přerušení těhotenství,“ popsala Finková bolestivou zkušenost s tím, že nechtěla uvrhnout miminko do neštěstí.

Čtěte také: Partnerka fotbalisty Ronalda se vrací k bolestivé události. Promluvila o ztrátě syna

„Na světě se rodí tolik postižených lidí, u kterých se to bohužel neohlídá. To, co se stalo mně, se může stát i 25leté holce, která může mít skvělé výsledky, ale pak přivede na svět někoho, kdo buď o o světě nebude vědět, nebo bude nešťastný. Nešťastná je pak i celá rodina. Podle mě si takový člověk života neužije –⁠ ani jeho rodina,“ doplnila 54letá umělkyně.

Přiznala také, že si zprvu myslela, že jí těhotenství přeruší uměle, nakonec ale musela rodit. „Myslela jsem, že mě uspí, probudím se a bude po všem. Byl to ale normální porod, vyvolali mi kontrakce a normálně jsem rodila. Kamarádka mi říkala, ať se na miminko nedívám, ona si totiž prožila úplně to samé. Poslechla jsem. Akorát bylo docela blbé, že druhý den jsem měla laktaci –⁠ a to mi bylo líto. Museli mě obvazovat mokrými hadry a dát mi prášek, abych ztratila mléko,“ popsala v pořadu Povídej, který můžete sledovat v neděli 19. března od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Čtěte také: Miss Kočendová promluvila o potratu. Vrátila se k momentu, kdy v 6. měsíci ztratila syna

S bolestivou zkušeností se naštěstí dokázala vyrovnat a svého rozhodnutí nikdy nelitovala. „Stalo se mi mockrát, že jsem si na něj vzpomněla a bylo mi to líto, neudělala bych to ale jinak. Navíc už jsem jedno děťátko měla, tehdy už čtyřletou Viktorku. Věděla jsem, že otěhotním znovu a budeme mít ještě miminko. Ale bylo mi líto děťátka, zmařeného života. On by to ale žádný život ani nebyl,“ doplnila s tím, že manžel jí v té době plně podporoval. „Naprosto se mnou souhlasil,“ dodala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.