Nezkušený Tomáš myje mleté maso pod vodou. Soupeři čekají instantní blafy

Vajíčka - Prostřeno! S29 (39)

Šestnáctiletý student Tomáš chce v soutěži amatérských kuchařů ukázat, že i mladí lidé umějí vařit. Soupeři ho podceňují, vtipkují o polévce ze sáčku a špagetách s kečupem. Jak večer nakonec dopadne?

Čtvrteční hostitel Tomáš studuje informační a zabezpečovací techniku na střední škole. Přestože není vaření jeho koníčkem a doma vaří hlavně jeho maminka, rozhodl se přihlásit do Prostřeno! Soupeři čekají návštěvu v klučičím doupěti při šmejdění a k jídlu tousty nebo špagety. Částečně budou mít pravdu, ale není pravda, že by si Tomáš nedal s jídlem práci. K večeři bude bageta s kouzelným dotykem bylinek a vajíčky, hladový dělník, špagetová symfonie a jako dezert bezlepková lahůdka.

Hosté si myslí, že Tomáš neumí vařit. Pod bezlepkovou lahůdkou si představují pudink. Polévka bude podle nich instantní nebo z bujonu. Budou koukat, že Tomáš vařil vývar a pak udělal hustou fazolovou polévku. Nazval ji hladový dělník, protože je hodně sytá. Boloňské špagety také nebudou zrovna malá porce, ale nepůjde o žádnou kupovanou omáčku ani kečup se sýrem.

Čtěte více: Připravujeme Prostřeno! s komiky, kteří uvaří vtipnou rychlovku

„Omáčku jsem dělal dvakrát s mamkou a jednou s kámošema,“ vypráví Tomáš, zatímco proplachuje mleté maso ve vodě. Jak uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce, přece jen se nepovede všechno.

Tomáš vyrábí ragú na špagety z mletého masa:

V předkrmu chybí hlavní surovina

Začínající šestnáctiletý kuchař se při předkrmu přizná, že si netroufl uvařit vajíčko. „Nebyl jsem si jistý, že je nepokazím.“ To vzbudí pozdvižení. Na mladého hostitele se bude povyšovat i Pepa, který neuměl počítat knedlíky a vybouchl mu papiňák. „Není na tom nic těžkého. Je to nejjednodušší z celého menu.“ K jídlu tedy dostanou opečenou bagetu potřenou pomazánkou, kterou navíc připravila hostitelova maminka. Při šmejdění se půjdou ostatní podívat do Tomášova pokojíčku. Jelikož naházel nepořádek do přilehlé komory, má docela uklizeno a všichni budou příjemně překvapeni. Čekali něco horšího.

Polévka bude hostům chutnat, zbytek menu bude spíš průměrný. Tomáš přizná, že mu s vymýšlením menu pomáhala maminka. Jana soudí, že je to správně. Mohlo to také dopadnout mnohem hůř. Zvláštní večer korunuje hostitel podivnou zábavou. Bude se hádat, k čemu slouží předměty. Jde o staré, historické kousky, které sesbírala jeho maminka. Dívejte se ve čtvrtek, kolik bodů si Tomáš nakonec vyvaří.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.