Jaký bude rok 2021? Podle astrologie symbolizuje nový začátek

Tři dny před Štědrým dnem, v den, kdy proběhl i zimní slunovrat, jsme zažili jeden velmi významný astronomický i astrologický úkaz. V pondělí 21. prosince 2020 proběhla tzv. královská konjunkce, nebývale přesné spojení planet Jupitera a Saturnu, která symbolicky odstartovala nový začátek pro celý svět.

Konjunkce neboli spojení planet Jupitera a Saturnu můžeme na obloze pozorovat každých dvacet let. Konjunkce, která proběhla 21. prosince 2020 v 19:20, byla ale výjimečná. Zaprvé v tentýž den nastal i zimní slunovrat, odpradávna symbol zlomu, velkého návratu ke světlu, zadruhé spojení planet bylo nezvykle těsné, takto přesné bylo přibližně po 800 letech, a zatřetí proběhlo tři dny před Vánocemi. Tři zásadní důvody, proč jí věnovat velkou pozornost a proč jí přisuzovat význam nejen pro vývoj událostí pro rok 2021, ale i pro naše osobní životy.

Změna pod vládou znamení Vodnáře

Konjunkce proběhla ve vzdušném znamení Vodnáře, starý král (Saturn) předal žezlo své vlády mladému králi (Jupiteru) a odstartoval novou dvacetiletou éru symbolicky charakterizovanou vlastnostmi znamení Vodnáře. Je pravděpodobné, že nás čekají dny a události, které budou fandit všemu novému, nezávislému, originálnímu. Z počátečního chaosu povstanou nová společenská uspořádání a nové hodnoty. Mohou se proměnit naše životní jistoty a priority, můžeme si začít vážit nebo cenit jiných věcí.

Přátelství a kamarádství vzrostou na významu, budeme upřednostňovat rovnost mezi všemi a vším, tvrdohlavě prosazovat nové revoluční ideje a intelektuální řešení dlouhodobých problémů. Budeme se muset více spoléhat sami na sebe a přitom respektovat společenské cíle a zájmy. Skvěle uplatníme naši paměť, intuici, znalosti, lásku ke svobodě i svou lidskost. Pro každé znamení zvěrokruhu tato konjunkce bude mít jiný symbolický význam, každé zasáhne jiným způsobem a v jiné životní oblasti. Zásadně však ovlivní životy všech.

Tradiční hodnoty narazí na naše potřeby svobody

Během roku proběhne ještě jeden velmi významný tranzit, který nás zasáhne i v našich osobních příbězích. V únoru, červnu a prosinci roku 2021 planety Saturn a Uran k sobě zaujmou neharmonický aspekt kvadrátu. Střetnou se dvě velmi rozdílné energie. Saturnská přísnost, ale i moudrost bude narážet do uranské potřeby se odlišovat. Možná se budeme bouřit proti všem zažitým autoritám a budeme hledat nové, abychom je posléze objevili sami v sobě. Možná budeme chtít zbořit všechna stará uspořádání, protože nám již nebudou vyhovovat, ale nebudeme ještě schopni vytvořit nová. Může to být období společenského i vnitřního chaosu, kterým ale pravděpodobně musíme projít, abychom našli novou cestu pro sebe i celou společnost.

Chcete si zjistit svoje hlavní téma roku 2021? Najdete jej ve článku.

Jaké další zásadní aspekty nás budou v roce 2021 ovlivňovat?

Co další velcí nebeští hráči? Velký „blahodárce a dobroděj“ Jupiter se bude prakticky po celý rok pohybovat znamením Vodnáře a přinášet štěstí zejména vzdušným znamením (Blíženci, Váhy a Vodnář) s výjimkou krátkého období května a června, kdy nakoukne na okraj znamení Ryb a zpříjemní život zrozencům prvních dnů tohoto znamení.

Velký nebeský učitel, planeta Saturn, se ze znamení Kozoroha, ze kterého více či méně v minulosti „zatápěl“ všem kardinálním znamením (Beran, Rak, Váhy a Kozoroh), přesune přibližně na dva půl roku do znamení Vodnáře a pro změnu přitíží pevným znamením (Býk, Lev, Štír a Vodnář).

Planeta změny Uran bude nadále pobývat ve znamení Býka, ve kterém byla již v roce 2020 a na jejíž revoluční vliv si zejména zrozenci první dekády Býka, Lva, Štíra a Vodnáře pomalu zvykají. Neptun zůstává ve svém královském postavení ve znamení Ryb a Pluto nadále úřaduje ze znamení Kozoroha. Svou mocí ovlivní zejména životy zrozenců třetí dekády Kozoroha, Berana, Raka, Vah a výjimečně příznivě lidi, kteří se narodili ve třetí dekádě Panny a Býka.

  • Kterým znamením se bude v roce 2021 dařit nejvíce?

Bezpochyby Blížencům, kterým hraje vše do karet. Ti by mohli být i vítězi tohoto roku. Dařit se ale bude i Vahám, Vodnářům, Beranům a Střelcům. Výjimečně pozitivní rok mohou prožít některé Ryby a zrozenci třetí dekády znamení Panny, Kozoroha a někteří Býci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 nejvíce přelomovým?

Dozajista pro všechny Vodnáře, ale možná i Berany a Střelce. Zcela zásadní změny prožijí Býci, kteří se narodili v první dekádě znamení. To samé platí pro zrozence první dekády Lva.

  • Kterým znamením se uleví?

Pravděpodobně zásadně se uleví Beranům a Vahám. Pozitivní změny prožijí Raci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 tím klidnějším?

Pro Ryby, Raky a Panny. Částečně i pro Kozorohy.

  • Pro která znamení bude rok 2021 zkouškou?

Pro zrozence první dekády Býka. Životní kotrmelce mohou prožít i Lvi, Vodnáři a Štíři.

  • Pro která znamení bude rok 2021 novým startem?

Bezpochyby pro Vodnáře, dále pro Berany, Střelce a Štíry.

  • Která znamení prožijí své znovuzrození?

Určitě zrozenci třetí dekády znamení Panny a částečně i Býka a Kozoroha.

Podrobnou předpověď pro všechna znamení najdete zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.