zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaký bude rok 2021? Podle astrologie symbolizuje nový začátek

Rok 2021
Autor: iStock Rok 2021
Jiřina Köppelová , Vydáno: 12.03.2021
Tři dny před Štědrým dnem, v den, kdy proběhl i zimní slunovrat, jsme zažili jeden velmi významný astronomický i astrologický úkaz. V pondělí 21. prosince 2020 proběhla tzv. královská konjunkce, nebývale přesné spojení planet Jupitera a Saturnu, která symbolicky odstartovala nový začátek pro celý svět.

reklama

Konjunkce neboli spojení planet Jupitera a Saturnu můžeme na obloze pozorovat každých dvacet let. Konjunkce, která proběhla 21. prosince 2020 v 19:20, byla ale výjimečná. Zaprvé v tentýž den nastal i zimní slunovrat, odpradávna symbol zlomu, velkého návratu ke světlu, zadruhé spojení planet bylo nezvykle těsné, takto přesné bylo přibližně po 800 letech, a zatřetí proběhlo tři dny před Vánocemi. Tři zásadní důvody, proč jí věnovat velkou pozornost a proč jí přisuzovat význam nejen pro vývoj událostí pro rok 2021, ale i pro naše osobní životy.

Změna pod vládou znamení Vodnáře

Konjunkce proběhla ve vzdušném znamení Vodnáře, starý král (Saturn) předal žezlo své vlády mladému králi (Jupiteru) a odstartoval novou dvacetiletou éru symbolicky charakterizovanou vlastnostmi znamení Vodnáře. Je pravděpodobné, že nás čekají dny a události, které budou fandit všemu novému, nezávislému, originálnímu. Z počátečního chaosu povstanou nová společenská uspořádání a nové hodnoty. Mohou se proměnit naše životní jistoty a priority, můžeme si začít vážit nebo cenit jiných věcí.

Přátelství a kamarádství vzrostou na významu, budeme upřednostňovat rovnost mezi všemi a vším, tvrdohlavě prosazovat nové revoluční ideje a intelektuální řešení dlouhodobých problémů. Budeme se muset více spoléhat sami na sebe a přitom respektovat společenské cíle a zájmy. Skvěle uplatníme naši paměť, intuici, znalosti, lásku ke svobodě i svou lidskost. Pro každé znamení zvěrokruhu tato konjunkce bude mít jiný symbolický význam, každé zasáhne jiným způsobem a v jiné životní oblasti. Zásadně však ovlivní životy všech.

Tradiční hodnoty narazí na naše potřeby svobody

Během roku proběhne ještě jeden velmi významný tranzit, který nás zasáhne i v našich osobních příbězích. V únoru, červnu a prosinci roku 2021 planety Saturn a Uran k sobě zaujmou neharmonický aspekt kvadrátu. Střetnou se dvě velmi rozdílné energie. Saturnská přísnost, ale i moudrost bude narážet do uranské potřeby se odlišovat. Možná se budeme bouřit proti všem zažitým autoritám a budeme hledat nové, abychom je posléze objevili sami v sobě. Možná budeme chtít zbořit všechna stará uspořádání, protože nám již nebudou vyhovovat, ale nebudeme ještě schopni vytvořit nová. Může to být období společenského i vnitřního chaosu, kterým ale pravděpodobně musíme projít, abychom našli novou cestu pro sebe i celou společnost.

Chcete si zjistit svoje hlavní téma roku 2021? Najdete jej ve článku.

Sfinga

Horoskop na únor 2021. Letošní únor vám ukáže vaše osobní téma celého roku

Jaké další zásadní aspekty nás budou v roce 2021 ovlivňovat?

Co další velcí nebeští hráči? Velký „blahodárce a dobroděj“ Jupiter se bude prakticky po celý rok pohybovat znamením Vodnáře a přinášet štěstí zejména vzdušným znamením (Blíženci, Váhy a Vodnář) s výjimkou krátkého období května a června, kdy nakoukne na okraj znamení Ryb a zpříjemní život zrozencům prvních dnů tohoto znamení.

Velký nebeský učitel, planeta Saturn, se ze znamení Kozoroha, ze kterého více či méně v minulosti „zatápěl“ všem kardinálním znamením (Beran, Rak, Váhy a Kozoroh), přesune přibližně na dva půl roku do znamení Vodnáře a pro změnu přitíží pevným znamením (Býk, Lev, Štír a Vodnář).

Planeta změny Uran bude nadále pobývat ve znamení Býka, ve kterém byla již v roce 2020 a na jejíž revoluční vliv si zejména zrozenci první dekády Býka, Lva, Štíra a Vodnáře pomalu zvykají. Neptun zůstává ve svém královském postavení ve znamení Ryb a Pluto nadále úřaduje ze znamení Kozoroha. Svou mocí ovlivní zejména životy zrozenců třetí dekády Kozoroha, Berana, Raka, Vah a výjimečně příznivě lidi, kteří se narodili ve třetí dekádě Panny a Býka.

  • Kterým znamením se bude v roce 2021 dařit nejvíce?

Bezpochyby Blížencům, kterým hraje vše do karet. Ti by mohli být i vítězi tohoto roku. Dařit se ale bude i Vahám, Vodnářům, Beranům a Střelcům. Výjimečně pozitivní rok mohou prožít některé Ryby a zrozenci třetí dekády znamení Panny, Kozoroha a někteří Býci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 nejvíce přelomovým?

Dozajista pro všechny Vodnáře, ale možná i Berany a Střelce. Zcela zásadní změny prožijí Býci, kteří se narodili v první dekádě znamení. To samé platí pro zrozence první dekády Lva.

  • Kterým znamením se uleví?

Pravděpodobně zásadně se uleví Beranům a Vahám. Pozitivní změny prožijí Raci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 tím klidnějším?

Pro Ryby, Raky a Panny. Částečně i pro Kozorohy.

  • Pro která znamení bude rok 2021 zkouškou?

Pro zrozence první dekády Býka. Životní kotrmelce mohou prožít i Lvi, Vodnáři a Štíři.

  • Pro která znamení bude rok 2021 novým startem?

Bezpochyby pro Vodnáře, dále pro Berany, Střelce a Štíry.

  • Která znamení prožijí své znovuzrození?

Určitě zrozenci třetí dekády znamení Panny a částečně i Býka a Kozoroha.

Podrobnou předpověď pro všechna znamení najdete zde:

Horoskop na rok 2021

Jaký bude rok 2021? Podrobný horoskop pro všech dvanáct znamení zvěrokruhu

reklama

Související témata: horoskopy , znamení zvěrokruhu , předpověď na rok 2021 , horoskop na rok 2021 , horoskop 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama