Horoskop na únor 2021. Letošní únor vám ukáže vaše osobní téma celého roku

Letošní únor je z astrologického hlediska velmi důležitým měsícem. Téma, na které narazíte zejména v období od 17. do 25. února, bude i vaším základním motivem roku 2021. Které to bude? Na to vám pomůže odpovědět i vaše znamení zvěrokruhu.

Jednou z nejdůležitějších nebeských konstelací roku 2021 je astrologický aspekt zvaný kvadrát mezi planetami Saturn a Uran. Staré, reprezentované Saturnem, se střetává s novým, symbolizovaným planetou Uran. Každý z nás pravděpodobně narazí na překážku a nebude se moci hnout z místa – pokud ovšem nezná odpověď na jednu osobní hádanku.

Jako v mytologickém příběhu o králi Oidipovi

Kvadrát mezi Saturnem a Uranem je jakousi parafrází bájného příběhu o králi Oidipovi a hádance, kterou musí Oidipus vyřešit, aby osvobodil sebe i svůj svět. A tak v únoru tohoto roku jako králi Oidipovi i vám tajemná Sfinga položí otázku – pouze jednu, na kterou nikdo nemůže znát odpověď kromě vás samotných. Pokud neodpovíte správně, Sfinga vás nepustí dál a vy zůstanete ve společnosti svého starého světa, světa omezení a překážek, nedosáhnete osvobození.

Naštěstí my všichni na rozdíl od krále Oidipa budeme mít vícero šancí na úspěch. Aspekt se během roku zopakuje celkem třikrát. A tak jako v pohádce nám osud dopřeje tři šance k uvědomění a rozhodnutí, která nás povedou k osobní i společenské svobodě.

Kterých oblastí se vaše osobní hádanky mohou týkat? Jaké jsou základní motivy roku 2021 pro jednotlivá znamení? Podívejte se na jejich přehled.

Základní motivy roku 2021 pro jednotlivá znamení

 • Beran bude řešit své přátele, nové projekty, společenské postavení. Nastaví si dlouhodobé cíle a může se dočkat odměny a uznání od druhých. Musí však znát svoji sociální roli a dokázat dobře skloubit tvůrčí projev ve skupině se svými individuálními zájmy. Musí ke svým projektům vyzvat ostatní a spolupracovat. Měl by být otevřený k vzájemné výměně názorů a kolektivnímu myšlení.
 • Býky čekají velké výzvy v oblasti kariéry a jejich veřejného postavení. Budou řešit svůj vztah k politickým nebo společenským mocenským strukturám. Je možné, že dosáhnou vysněného úspěchu v kariéře, vysoké pozice či společenského vyšvihnutí. Bude však záležet na počestnosti nebo nepočestnosti jejich úmyslů. Díky případné bezohlednosti se jejich snahy o moc a postavení mohou lehce zvrhnout a oni – přesně dle zákona příčiny a následku – se zřítí ze své těžce nabyté pozice.
 • Blíženci mohou očekávat náhlé a překvapivé změny k lepšímu, a to především v milostném životě, studiu, učení a publikování. Mohou prosadit své ideály a představy. Jsou před nimi velké cesty těla i ducha. Díky vyššímu poznání dokážou nalézt klíč k harmonickému jednání vůči svým partnerům. Musí si však dávat pozor na fanatické prosazování svých myšlenek a postojů. Vyvarovat by se měli i nerozumným soudním sporům. Zapomenout by rozhodně měli na nicotné malichernosti a své malé pomsty.
 • Rak má šanci si dokonale osvojit svět financí, velkých investic, pojištění a finančních transakcí. Neobyčejně by se mu mělo dařit i v sexuální oblasti, kdy může prožít i znovuzrození. Nesmí však propadnout svým vášním. Sex, moc a peníze jsou obvykle nejoblíbenějšími a nejlákavějšími „nástroji ďábla“, pokud jim podlehneme, jsme v budoucnu potrestáni „vyhnáním z ráje“. Prakticky – nízké egoistické touhy vyvolávají především zásadní partnerské rozpory týkající se společného majetku.
 • Lvi budou řešit velké výzvy v oblasti osobních vztahů. Dostanou příležitost něco zásadního změnit ve svém partnerském životě, manželství, blízkém přátelství, v obchodním partnerství. Také v právních a obchodních záležitostech, v sestavování smluv a dohod. Mohou se oženit, vdát nebo úspěšně rozvést. Změnám se nedá ubránit ani s nimi bojovat, stejně přijdou, je jednodušší je přijmout s vědomím, že vše se v budoucnosti vrátí – v dobrém i zlém.
 • Panny mohou očekávat konstruktivní změny v práci. Něco pomalu končí a ony jsou s výsledky své usilovné práce převážně spokojené. Mohou tedy směle vykročit dále. Budou to sice kroky drobné, ale jisté. Jsou schopné plnit užitečné úkoly všedního dne. Jak kdysi řekl Tomáš Alva Edison: „Vynález je z pěti procent inspirace a z pětadevadesáti procent dřina.“ Pokud tedy Panny přijmou fakt, že je pro ně výhodné zapomenout na záři reflektorů a raději se naučit složitým drobnostem, které jsou v dramatu lidského života stejně důležité, budou mít vyhráno.
 • Váhy se mohou těšit na dobu obratu, na šťastné zvraty osudu, které jim do života vnesou radost a potěchu. Je tu šance na tvůrčí sebevyjádření, začátek podnikání. Ti, kteří touží po potomkovi, mohou být nebesy vyslyšeni. Ani v této komplikované době by se jim nemusely vyhnout společenské zábavy, milostné příležitosti a flirty. Mohl by se jim otevřít svět her včetně těch peněžních. Tady ovšem pozor na neuvážené spekulace a na vrtkavost štěstěny, je nutné si připomínat úsloví: „Lehce nabyl, lehce pozbyl.“
 • Ani Štírům se nevyhnou zásadní životní výzvy a změny zejména v oblasti jejich domova. Budou si budovat bezpečnou základnu, útočiště, místo, kde jsou doopravdy doma. V širším smyslu slova může domov znamenat i důvěrné psychické a emocionální prostředí, kde se cítíme dobře. Toto psychologické prostředí si nosíme s sebou, ať se ve světě podějeme kamkoliv. Říká se mu nevědomí a určuje naše nevědomé reakce na naše citové dispozice. Možná Štíři budou muset ve jménu svého duševního bezpečí něco ze svého „domova“ obětovat, změnit, přijmout nebo odevzdat, ale pokud budou stateční, odhodlaní a vytrvalí, a to oni umějí, letos ze své cesty nesejdou.
 • Střelci mají velkou šanci se aktivně zapojit do společenského dění. Mohou být misionáři nových myšlenek, idejí a principů. Stanou se mistry přesvědčivé komunikace. Budou schopni posuzovat, rozhodovat, na co se má zaměřit psychická energie celé společnosti. Jejich doménou bude přijímání, zpracovávání, rozlišování informací. Myšlení však bude i jejich osudem, mohou si tak vybudovat vlastní nebe nebo vlastní peklo na zemi.
 • Kozorozi prožijí zcela převratné období, které se bude týkat jejich vlastních peněz a finančních zdrojů. Ale také jejich sebehodnoty, vnímání kvalit a hodnot života. Je možné, že změní nebo přehodnotí své životní priority. Ti, co odmítali vydělávat peníze a pracovat na sobě, zjistí, že k jejich přežití v budoucnosti je to nezbytné. A ti, co vsázeli jen na materiální hodnoty, pochopí, že kvalit a radostí života je více a že je důležité skutečně žít.
 • Vodnáři budou prožívat své rozhodující období. Únor je jejich měsíc, ale jejich bude i celý rok 2021, rok nových počátků. Rozloučí se s minulostí, zkoncentrují mysl na jedno zásadní téma, stanoví si nové cíle, základní orientaci pro svoji blízkou i vzdálenou budoucnost. Zaměří se i na svůj zjev a vlastní osobnost. Nemocní mají velkou šanci na uzdravení, ostatní na nabytí životní síly, zdraví a vitality. Problémem však může být jejich přebujelé ego, které by je mohlo zavést na cestu arogance, sebestřednosti a neústupnosti.
 • Rybám osud umožní plnění jejich vizí, snů a ideálů. Připraví jim nezvyklé duchovní zážitky, vyzve na daleké cesty těla i mysli. Tvořivým nadělí obzvláště velkou porci inspirace. V jejich životě se mohou dít i zázraky, mohou jim být odpuštěny dluhy nebo se zbaví nějaké finanční zátěže. Měli by mít však za každých okolností na zřeteli nějaký konkrétní cíl, neměli by podlehnout různým mámením, bludům snivé mysli, nereálným představám a falešným slibům. Nikdy nic není zadarmo.

Podrobný horoskop pro všechna znamení na rok 2021 najdete zde


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.