Seriály a filmy

31. prosince 2015 00:40

Iva Kropáčková

12 mobilních aplikací, které vás v roce 2015 nejvíc bavily

S chytrým telefonem (či tabletem) v ruce si můžete usnadnit spoustu věcí, a taky se pobavit. A to i díky nejrůznějším aplikacím. Které měly u vás největší úspěch?

Během letošního roku jsme vám představili desítky aplikací, které můžou usnadnit cestování a plánování, ušetřit peníze, ale i pomoci shodit pár kilo nebo provětrat mozkové závity. V následujícím přehledu najdete ty, které jste podle vašich ohlasů ocenili asi nejvíc. Všechny video ukázky, kde jsou jednotlivé mobilní aplikace popisovány, jsou z pořadu Applikace na Prima Cool...

Jak zachránit život?

První mobilní aplikace, kterou zde uvádíme, je skutečně výborným pomocníkem, když se něco stane. Appku PRVNÍ POMOC oceníte doma i na silnici. Najdete v ní plno postupů, jak se ve vybraných situacích chovat. Pomůže vám například s umělým dýcháním, masáží srdce nebo prací se zlomenými končetinami. Budete si vědět rady, dostane-li postižený člověk astmatický záchvat, je v bezvědomí nebo má nějakou alergickou reakci. Postupy jsou popsané po jednotlivých krocích a nechybí ani videa nebo obrázky, které vám jasně ukážou, co máte dělat.

Aplikace PRVNÍ POMOC

Efektivní cvičení

Potřebujete shodit pár kilo, posílit prsní svaly či hýždě nebo protáhnout tělo a nevíte, jak správně cvičit, aby to bylo co nejvíc účinné? Sáhněte po jednoduché pomůcce - osobním trenérovi v mobilu. Letos jsme vám představili hned tři aplikace, kde najdete návody, jak cviky provést i jak dlouho je cvičit. Můžete si vytvořit svůj osobní tréninkový plán přesně podle toho, co potřebujete nebo chcete se svým tělem udělat. V následujících videích se můžete podívat na ukázky, jak aplikace fungují, jak se s nimi pracuje, zkrátka, co všechno umí...

MOBILNÍ TARIFY ONLINE Srovnání během jedné minuty, úspora až 50 % měsíčních nákladů, bonus 1000 korun, jedinečné VIP nabídky pro klienty Prima Rádce...

Aplikace WORKOUT TRAINER

Aplikace DAILY YOGA

Aplikace COACH.ME

Slyšíte a vidíte dobře?

Jedny z nejoblíbenějších aplikací byly ty, kterými můžete prověřit vaše smysly - ještě před návštěvou lékaře. I podle doktorů se jedná o užitečné pomůcky. Testovat ale samozřejmě můžete především preventivně. A pokud narazíte na problém, berte to jako pozvánku k lékaři.

Aplikace UHEAR a TEST ZRAKU

Něco navíc...

Otestovat zrak můžete i online, přímo tady. Na ukázku uvádíme test na barvoslepost.

Někteří lidé nedokáží rozlišovat červenou barvu od zelené. Je to vada, kterou nelze korigovat. Barvoslepostí trpí více muži, celkem asi 10 procent populace. Nicméně většinou se jedná o barvoslepost částečnou.

Jaké vidíte číslo na obrázku?

Pokud vidíte číslo "74", je váš zrak naprosto v pořádku.

Pokud číslo "21", pak máte částečnou poruchu vidění.

Pokud nevidíte žádné číslo, jste barvoslepí.

Online testy na ostrost zraku či astigmatismus si můžete vyzkoušet i v tomto článku:

Předpověď počasí

Aplikace na předpověď počasí jsou jedny z nejpraktičtějších a nejoblíbenějších mezi uživateli. Vždycky se hodí vědět, jaké bude počasí. Kolik má být stupňů, kde prší, kdy bude pršet u vás, nebo jestli se na vás nežene bouřka. Zvlášť když máte před sebou výlet nebo prostě potřebujete ráno vědět, co si vzít na sebe, jestli přibalit deštník... Existuje řada kvalitních aplikací pro předpověď počasí (Aladin, AccuWeather, Meteoradar In-Počasí, Počasí XL Pro, Pocasí & Radar, Weather & Clock Widget Android, Počasí, CHMI Meteroradar...). My jsme na ukázku vybrali METEORADAR IN-POČASÍ.

Aplikace IN-POČASÍ

Duchové u vás doma?

Asi se rádi bojíte, bavila vás i aplikace DUCHOVÉ. Ta se pokouší změřit paranormální aktivitu (třeba v u vás doma) pomocí několika zabudovaných nástrojů. K dispozici je i ukazatel paranormální energie nebo radar, který vám jasně ukáže, kde se duchové pohybují. Vše ale berte s rezervou, cílem je hlavně se pobavit... Jak se s aplikací pracuje, pro jaké systémy je vhodná a co všechno v ní ještě najdete, zjistíte ve videu:

Aplikace DUCHOVÉ

Trénink slovní zásoby

Je to zábava a zároveň výzva. A to ani když neholdujete zrovna češtině. Pokud chcete udržet svoji slovní zásobu ve formě, zkuste českou mobilní hru 4PÍSMENA. Tady platí pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Vystačíte si totiž jen se čtyřmi písmeny, ze kterých musíte v časovém intervalu vytvořit smysluplné slovo.

Aplikace 4PÍSMENA

Pro filmové fanoušky

Sledujete rádi filmy nebo seriály a navíc vás zajímá, kde se natáčely. Následující dvě oblíbené aplikace se hodí na zjišťování informací o filmech či seriálech, ale i na plánování výletů či pátrání přímo v terénu.

Aplikace FILMOVÁ MÍSTA

Aplikace CZECH FILM TRIPS

Trénování znalostí - Prima kvízy

Velmi oblíbená je i aplikace na protrénování znalostí, kterou je naše zábavná hra Prima Kvízy. Hrají v ní proti sobě dva hráči. Je tam přes 50 tisíc otázek napojených na primácké pořady. Ve hře si můžete poměřit své znalosti a postřeh se svými přáteli z Facebooku nebo s oblíbenými tvářemi naší televize – například Zdeňkem Pohlreichem, Martinem Dejdarem či Jakubem Prachařem. Kde si ji můžete stáhnout, zjistíte na webu Prima Kvízy, nebo v tomto článku:

>>> MOBILNÍ TARIFY ONLINE Srovnání během jedné minuty, úspora až 50 % měsíčních nákladů, bonus 1000 korun, jedinečné VIP nabídky pro klienty Prima Rádce...

Pořad Applikace, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.