4 nejdražší věci na světě: vejce, podprsenka, panák alkoholu a hodinky?

Na Prima love můžete vidět v neděli ve 22.45 thriller Zrádný prsten. Krásná restaurátorka Madison odkoupí prsten po císařovně Sisi. Vy se už teď podívejte na ty nejdražší věci na světě. Chtěli byste je?

Zrádný prsten ve 22.45 na Primě už tuto neděli!

O čem film je?

Krásná Madison Byrne pracuje jako restaurátorka uměleckých předmětů ve velkém muzeu. Kurátorka muzea Carol Kinahan právě pro muzeum koupila nádherný zlatý prsten, který měl údajně patřit rakouské císařovně Sisi. Na večírku při příležitosti vystavení prstenů pro významné hosty se Madison seznámí s milionářem Jackem Singerem. Její příjemný nápadník však v prstenu pozná rodinný šperk, který jeho rodině za války ukradli nacisté.

Singer se otočí ihned na Kinahanovou se žádostí o vydání prstenu. Ta slíbí záležitost vyšetřit a tímto úkolem pověří Madison. Singerovi také sdělí, že pošle prsten na testy, které by měly potvrdit jeho pravost a původ. Jenže specialista muzea Oscar je tu noc, kdy prsten zkoumá, zavražděn. Madison se i se Singerem dozvídají, že však specialista před svou smrtí stihl pravost prstenu potvrdit. Singer se také dozvídá, že Kinahanová má od prodejce důkazní materiály, které Singerovo tvrzení o ukradeném prstenu vyvracejí. Je to zapeklitá věc, do které se ještě k tomu přihrne láska!

A teď se pojďme vrhnout na ty věci, jejichž cenovky nám dovolí stát chvíli v němém úžasu!

1) Fabergého vejce

Fabergého vejce jsou zlaté, klenoty zdobené šperky ve tvaru velikonočního vejce, které vytvořil ruský zlatník a klenotník Carl Peter Fabergé. Těchto vajec bylo vyrobeno 50, dochovalo se jich 42. Kdo to vlastně byl Carl Peter Fabergé… A něco bližšího o jeho zlatém umění…

Fabergé vytvořil celkem 50 císařských vajec mezi roky 1885 až 1916. Foto: profimedia.cz

Peter Carl Fabergé se narodil 30. května 1846 v Petrohradu a zemřel 24. září 1920 Lausanne. Byl to ruský zlatník německého původu. Byl majitelem firmy v Petrohradě, kterou založil už jeho otec.

Vyráběl umělecké a zlatnické předměty pro šlechtu celé Evropy. Úplně nejznámější jsou Fabergého vejce, vytvářená pro carskou rodinu. Tyto výrobky najdeme v dnešní době v několika muzeích po celém světě. Místo uložení je známo jen u 43 vajec. K nim patří 10 vajec v moskevském Kremlu a 11 vajec se nachází ve sbírce ruského oligarchy Viktora Vekselberga v Moskvě. Rodinné muzeum Fabergé najdete v Baden-Badenu.

2) Nejdražší podprsenka za minulý rok? Ta od Victoria´s Secret!

Vůbec nejdražší podprsenka Fantasy Bra byla vyrobena v roce 2000 a předvedla ji na molu Gisele Bündchen, tu nejdražší za rok 2013 ukázala blonďatá kočička Candice Swanepoel. Ta její stála však o polovinu méně. To víte, krušná doba. Candice, respektive tu podprsenku, celý den v době přehlídky, ale i na focení hlídalo několik bodyguardů. Prádélko kromě obrovitého rubínu zdobí 4200 drahých kamínků dodaných klenotnictvím Mouawad. A jak vypadala podprsenka? Vidíte ji úplně nahoře na fotografii:-)

Modelka Candice je pěkná divoška a svěřit jí miliónový kousek muselo být o nervy. Foto: Instagram.com

3) Nejdražší hodinky na světě

Tyto hodinky stojí závratných 55 milionů dolarů – v přepočtu cca dvě miliardy korun. Zatím jde spíše o reklamní tah, ale znáte to. Každé zboží má svého kupce!

Nejdražší hodinky na světě. Foto: isifa.com

4) Nejdražší tequila

Pokud si stěžujete, že znovu zdražili pivo, na cenu tohoto úžasného alkoholu pro jistotu raději ani nekoukejte. Třikrát destilovaná Tequila Ley 925 vyjde na 4 365 000 korun.

Foto: Business Factory

Při představě, že na většinu těchto věcí za celý život ani nevyděláte, je nutné dát si panáka... něčeho levnějšího:)

Koukněte na Primu v neděli na ten nejdražší, ale zároveň Zrádný prsten ve 22.45.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.