5 vývozů z Francie, které ovlivnily svět

Sladká Francie. Země, kterou sužují neustálé stávky, země, která má jako jediná úřad pro vyšetřování UFO. Zatímco celý svět se chystá do láskyplné Paříže, francouzské vývozy ovlivnily svět. Chcete vědět, jaké to byly?

Francouzi platí za elegány, Francouzsky za ty, které jsou přirozeně krásné a mají smysl pro módu. Jaká jsou však francouzská manželství? To se dozvíte na Prima love ve francouzské komedii s nádechem dramatu Společenská pravidla. Snímek pootevře dveře do několika francouzských manželství. Přátelé se prostě sejdou na klasicky dlouhou francouzskou večeři. Problém je, že jsou omylem pozváni i tajní milenci.

Jak dopadne tak zajímavě obsazený večer? To se dozvíte už dnes ve 20.05.

Francie je v lásce státem číslo jedna. Patří i mezi země, které ovlivnily celý svět. Má jedny z nejlepších herců a hereček, u nichž se zdá, že krásu jako takovou snad vymysleli. Sice nezachránili svět, ale zpříjemnili všem pobyt na zemi. Podívejte se na ty nejslavnější francouzské vývozy:

1) Jane Birkin, která stojí za vznikem nejvíc sexy písně a nejdražší kabelky na světě

Kdyby nebylo múzy Jane Birkin, Britky žijící ve Francii, tak by nevznikl sex přepsaný do not, tedy píseň J´taime moi... non plus, a stejně tak ani nejdražší kabelka na světě. Cena kabelky Birkin se pohybuje od 100 000 až do 2 500 000 Kč. Za vším stojí příhoda z letadla, kdy se herečka a zpěvačka neúspěšně

snažila nacpat kabelku do zavazadlového prostoru a během tohoto pokusu se jí z ní vysypaly všechny věci. Shodou okolností seděl poblíž Jean-Louis Dumas, ředitel Hermès... A o tři roky později, v roce 1982, už světlo světa spatřila kožená kabelka na cesty zvaná "Birkinka".

2) Sexy Brigitte Bardot

"Bardotka" byla tak sexy, že se dostala i do komunistického Československa. Blond hříva a ostré černé linky kolem očí byly jejím znamením a nejen české holky ji v tu dobu kopírovaly. To ona byla jako první v bikinách, to ona začala nosit lodičkový výstřih na blůze, který odhaluje sexy ženská ramena, to ona je ta, ke které se módní experti jednou za čas vždycky vrátí pro inspiraci k fotoeditorialu nebo módní kolekci. Brigitte byla jedním z prvních sex symbolů, jak je známe dnes.

3) Zlobivý Jean-Paul Belmondo

Jaký by byl svět bez Policajta nebo rošťáka a Muže z Acapulka? Zcela U konce s dechem. A to ho profesoři na herecké konzervatoři považovali za naprostého outsidera. Svou extrémní specifičností dostal celý svět do kolen a ukázal mu, že takový obyčejný rošťák má něco do sebe.

4) Louis de Funès

To nebyl jen četník ze Saint Tropéz, ale prostě vztekloun, který nám zkrásnil dětství a sem tam připomínal výbušné tatínky a dědečky.

5) Francouzský toast :-)

Kdo neochutnal, nepochopí. A můžete si ho udělat doma!

RECEPT

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.