Alenka vás zavede do Říše divů, kde smíte úplně všechno

Geniální, vizionářský a nezkrotný americký režisér Tim Burton – tvůrce filmů Batman, Střihoruký Edward, Mars útočí nebo Ospalá díra – se tentokrát pustil do klasické předlohy. A natočil neskutečnými nápady nadupaný a superúspěšný velkofilm Alenka v říši divů. Prima ho vysílá v neděli ve 20.15.

Alence (Mia Wasikowska), která se ve skutečnosti jmenuje Alice Kingsleyová, je devatenáct. A když jí na zahradní slavnosti požádá o ruku mladý lord Hamish, který je sice bohatý, ale jinak naprosto nanicovatý, první a jediná Alenčina reakce je útěk. A neprchá jen tak někam. Intuitivně následuje králíka v saku a s hodinkami až ke králičí noře. Zvědavost jí nedá a nahlédne dovnitř. A už padá, padá, padá… do Říše divů.

Jenže jaké je její překvapení, když se dozví, že tu na ni všichni čekají. Už jednou totiž do fantazijní říše propadla a divoké stvůrky (bájný Tlachapoud), podivná zvířata (kouzelný kocour Šklíba nebo houseňák Absolem) a nejrůznější neuvěřitelné a bláznivé postavy v čele s trochu šíleným Kloboučníkem (Johnny Depp) si ji moc dobře pamatují. Teď se ale Alenka vrátila, aby fantazijní říši zbavila kruté Srdcové královny (Helena Bonham Carter) a pomohla zpátky na trůn jemné a hodné Bílé královně (Anne Hathaway). Jenže to bude Alenka a její spojenci nejdříve muset zabít draka a porazit armádu Srdcové královny, které velí ukrutný generál Srdcový kluk.

Na co se můžete těšit:

  • nádherné kostýmy a bláznivé masky (Oskar za kostýmy)
  • herci: Johnny Depp – to, že bude mít chundelaté oranžové vlasy vymyslel sám, Helena Bohnam Carter – kvůli roli zlé královny trávila denně tři hodiny v maskérně
  • dokonalá a velmi realistická animace zvířat – výtvarníci na rozkaz režiséra strávili například den v králíkárně, aby dokázali zachytit i ty nejjemnější zvířecí gesta a pohyby

Něco z filmařské kuchyně:

  • Jedná se o hraný film doplněný animacemi. A to do té míry, že herci často hráli před tzv. zeleným klíčovacím pozadím, zbytek se kompletně dotvářel na počítači. Někdy byly počítačově vytvořeny i celé kostýmy.
  • Ve filmu uvidíte desítky různých charakterů a naprosto nádherných pohádkových momentů – Alenka letí na klobouku, mluvící květiny, alej obřích barevných hub, zmenšovací a zvětšovací nápoje. Úžasné!!!
  • Když režisér Tim Burton přemýšlel o postavě Bílé královny a jejím make-upu, inspiroval se britskou hvězdou kuchařských show Nigellou Lawson. Můžete ji znát z jejího pořadu Vaříme s Nigellou!
  • Hlava herečky Heleny Bonham Carter, která je manželkou Tima Burtona, byla počítačově „nafouknuta“ třikrát oproti normálu. Aby to bylo možné a postava neztratila mimiku, musely se scény snímat pomocí speciální kamery Dulsa s vysokým rozlišením
  • Film se natáčel ve 3D stál 200 milionů dolarů, ale celosvětově vydělal 1 miliardu dolarů!

Na fantazií přetékající akční pohádku pro dospělé i děti Alenka v říši divů se dívejte v neděli ve 20.15 hod na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.