Anife v Tunisu demonstrovala proti korupci

Do Tunisu na dovolenou prý Anife Ismet Vyskočilová Hassan nikdy jet nechtěla. Ale projet ho jako průvodkyně pořadu Ženy na cestách neváhala. A teď má na něj nezapomenutelné vzpomínky. Mimo jiné se tu zúčastnila demonstrace proti korupci.

„Byli jsme zrovna v El Jemu, třetím největším amfiteátru na světě. Chtěli jsme si s režisérem Jirkou Mádlem dát kafe a já že se pak vyfotím s velbloudem. Ale všimla jsem si skupinky asi sta nebo sta padesáti mužů. Protože jsem zvědavá a ráda zažívám dobrodružství, šla jsem se podívat, co se děje.

Co dalšího naše cestovatelky prožily v Tunisku, čtěte ZDE

Jeden z těch mužů mě chytil, postavil do čela té skupinky, dal mi trubku do ruky a řekl slova, která mám opakovat po něm. Vysvětlil mi, že demonstrují proti korupci. Tak jsem demonstrovala s nimi. Jsem možná jediná cizinka, která stávkovala v Tunisu. A místo fotky s velbloudem mám fotku se sto padesáti chlapy, to je lepší,“ smála se Anife.

Na Tunisko má Anife ještě další dramatickou vzpomínku. Na jednom místě zapomněla peněženku i s pasem. A když to zjistila, byl celý štáb už několik set kilometrů daleko. Tak se kvůli ní musel vrátit. „Jeli jsme v noci pouští, což je tam zakázané, protože by vás mohli přepadnout Tuaregové.

Náš průvodce byl na mrtvici, protože nás vezl v autě čtyři ženy a hrozně se o nás bál. Ale nakonec všechno dobře dopadlo. Myslela jsem, že Tunis je taková trochu mdlá arabská země, která mi nic nedá. Ale svoje mínění jsem změnila. Viděla jsem poušť, oázu, Tuaregy, spoustu památek, lidi jsou tu milí a nejsou chamtiví. Musím říct, že Tunis mě moc překvapil a po Turecku je to země, v níž se mi v rámci pořadu Ženy na cestách nejvíc líbilo. Ráda bych se sem někdy ještě vrátila,“ říká Anife.

Zadání SMS soutěže a jména výherců z minulého týdne najdete od neděle 3.února 18.00 ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.