Seriály a filmy

25. září 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Čarodějův učeň musí rychle vyrůst v čaroděje. Jinak jsme ztraceni

Nicolas Cage jako charismatický čaroděj a kouzla, čáry a dávné legendy oživlé v New Yorku dnešních dní. Pokud máte rádi moderní pohádky pro děti i dospělé, určitě nevynechejte tuhle od Walta Disneye v pátek ve 20.15 na Primě.

Před dávnými a dávnými lety měl mocný čaroděj Merlin tři učedníky: Maxima Horvatha, Veroniku Gorloisen a Balthazara Blakea. Jenže Horvath Merlina zradil. Za jeho zády se spolčil s černokněžkou Morganou a ta Merlina smrtelně zranila.

Před svou smrtí svěřil Merlin učedníkovi Balthazarovi (Nicolas Cage) magický Dračí prsten. Ten mu, až dozraje čas, má pomoci najít Merlinova nástupce – nového nejmocnějšího čaroděje, který jediný bude vládnout silou potřebnou k poražení Morgany, Horvatha a všech jejich přisluhovačů.

Blake Balthazar strávil celá století hledáním onoho nástupce. Bezúspěšně. Až jednoho dne, v roce 2000, zavítá čirou náhodou do jeho krámku se starožitnostmi desetiletý Dave a Dračí prsten ožije na jeho ruce. Čas k boji proti temným mocnostem zdá se přichází, ovšem…

Nešťastnou náhodou (či řízením osudu?) vypustí malý Dave z magického vězení zrádce Horvatha a při následném boji Horvath s Blakem oba skončí zamčení v tajemné čínské urně, kde musí čekat deset let. Když se urna po deseti letech konečně otevře, musí Blake rychle najít dvacetiletého Davea a přesvědčit ho, že jedině on má moc zachránit svět.

Věděli jste, že…

  • Snímek měl úctyhodný rozpočet – celých 150 milionů dolarů, ale i tak skončil v plusových číslech a svým tvůrcům vydělal více jak 215 milionů dolarů.
  • Při filmování byli použiti skuteční vlci. Byla to ovšem velmi krotká a láskyplná zvířata, takže vyceněné zuby a strašidelné grimasy jim byly dodělány až později na počítači.
  • S nápadem na film přišel Nicolas Cage, který chtěl prý prozkoumat mystický svět kouzel v postavě čaroděje.
  • Produkce se ujal stejný tým lidí, jaký stál například za snímky Lovci pokladů jedna i dvě. Společného mají i režiséra. Všechny tři filmy režíroval Jon Turteltaub.
  • Starý Rolls Royce, který můžete ve snímku spatřit, je ve skutečnosti Nicolase Cagee. Producenti sháněli nějaké staré klasické auto a Nicolas se nabídl, že jim ho půjčí.
  • U obrazovky počkejte až na úplný konec závěrečných titulků. Je tam schované malé překvapení.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.