Seriály a filmy

25. září 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Čarodějův učeň musí rychle vyrůst v čaroděje. Jinak jsme ztraceni

Nicolas Cage jako charismatický čaroděj a kouzla, čáry a dávné legendy oživlé v New Yorku dnešních dní. Pokud máte rádi moderní pohádky pro děti i dospělé, určitě nevynechejte tuhle od Walta Disneye v pátek ve 20.15 na Primě.

Před dávnými a dávnými lety měl mocný čaroděj Merlin tři učedníky: Maxima Horvatha, Veroniku Gorloisen a Balthazara Blakea. Jenže Horvath Merlina zradil. Za jeho zády se spolčil s černokněžkou Morganou a ta Merlina smrtelně zranila.

Před svou smrtí svěřil Merlin učedníkovi Balthazarovi (Nicolas Cage) magický Dračí prsten. Ten mu, až dozraje čas, má pomoci najít Merlinova nástupce – nového nejmocnějšího čaroděje, který jediný bude vládnout silou potřebnou k poražení Morgany, Horvatha a všech jejich přisluhovačů.

Blake Balthazar strávil celá století hledáním onoho nástupce. Bezúspěšně. Až jednoho dne, v roce 2000, zavítá čirou náhodou do jeho krámku se starožitnostmi desetiletý Dave a Dračí prsten ožije na jeho ruce. Čas k boji proti temným mocnostem zdá se přichází, ovšem…

Nešťastnou náhodou (či řízením osudu?) vypustí malý Dave z magického vězení zrádce Horvatha a při následném boji Horvath s Blakem oba skončí zamčení v tajemné čínské urně, kde musí čekat deset let. Když se urna po deseti letech konečně otevře, musí Blake rychle najít dvacetiletého Davea a přesvědčit ho, že jedině on má moc zachránit svět.

Věděli jste, že…

  • Snímek měl úctyhodný rozpočet – celých 150 milionů dolarů, ale i tak skončil v plusových číslech a svým tvůrcům vydělal více jak 215 milionů dolarů.
  • Při filmování byli použiti skuteční vlci. Byla to ovšem velmi krotká a láskyplná zvířata, takže vyceněné zuby a strašidelné grimasy jim byly dodělány až později na počítači.
  • S nápadem na film přišel Nicolas Cage, který chtěl prý prozkoumat mystický svět kouzel v postavě čaroděje.
  • Produkce se ujal stejný tým lidí, jaký stál například za snímky Lovci pokladů jedna i dvě. Společného mají i režiséra. Všechny tři filmy režíroval Jon Turteltaub.
  • Starý Rolls Royce, který můžete ve snímku spatřit, je ve skutečnosti Nicolase Cagee. Producenti sháněli nějaké staré klasické auto a Nicolas se nabídl, že jim ho půjčí.
  • U obrazovky počkejte až na úplný konec závěrečných titulků. Je tam schované malé překvapení.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.