3x česká klasika zpříjemní první májové odpoledne na Primě

Užijte si ještě více lásky i zábavy s Krakonošem a lyžníky, Švejkem a poctivou československou pohádkou pro celou rodinu O statečném kováři.

První Máj, lásky čas startujeme na Primě příchodem prvních lyží na české hory. S milým rodinným filmem o krušném životě sklářů, novodobém Krakonošovi a přepravní novince, předchůdci lyží.

12.20 Krakonoš a lyžníci

Příběh z počátku století se odehrává na zasněžených krkonošských svazích, kde Matěj a Jeník se svým starším bratrem Franckem vypomáhají ve sklářských hutích a financové marně honí v hlubokém sněhu proslulého pašeráka, který jim na lyžích, zcela novém vynálezu přivezeném z Norska, hravě uniká.

Podívejte se na upoutávku na Prima prvomájové odpoledne:

Jednoho dne se oba kluci s pašerákem, který je pro ně ztělesněním všech vlastností pána hor Krakonoše, setkají a dokonce od něj dostanou jeden pár těch báječných létajících prkýnek, když mu pomohou uniknout před financi. Také hodný pan učitel začne společně s mladým lesníkem lyžování nadšeně trénovat.

Zatímco v místní hospodě nacvičují ochotníci divadelní vystoupení a přípravy na velkolepou slavnost, která jistě přiláká řadu hostů z Prahy a jiných velkých měst, financové líčí na lstivého pašeráka past, protože se od hostinského syna Vítka dozvěděli, kdy a kde se znovu objeví.

Ve 14.05 střídá Krakonoše Dobrý voják Švejk

V 15.55 můžete k obrazovce přilákat děti, které určitě zabaví klasická československá pohádka.

O statečném kováři.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.