Chcete se virtuálně ocitnout Na hraně temnoty? Umožní vám to thriller na Primě

Vaši touhu uspokojíme v plné míře. Bude to stát za to! Pokud chcete zapomenout na okolní svět, pak je tenhle americko – britský dvouhodinový thriller právě pro vás. Už v sobotu ve 22.20 na Primě.

A že se role Melovi opravdu povedla. Aby ne, když si ji střihl po dlouhé desetileté pauze. Mezi lety 2000 a 2010 opravdu nenatočil ani metr filmu! Ke spolupráci ho přemluvil až režisér Martin Campbell, který má tematiku tohohle příběhu v malíčku: v roce 1985 totiž režíroval stejnojmenný seriál, ověnčený mnoha cenami.

O co v příběhu jde? Mel Gibson hraje detektiva Thomase Cravena, který je hned v úvodních minutách vystaven těžké životní zkoušce. Milovaná dcera Emma umírá ranou kulky přímo v jeho náručí. Craven si nejprve myslí, že kulka byla určena jemu. Potom ale u Emmy objeví zbraň. Do čeho se zapletla? Že by své dítě do osudného momentu vůbec neznal?

Kovaný detektiv se smutku nepodá. Spustí investigativní kolotoč kolem vyšetřování korporace, ve které byla Emma zaměstnaná... A ve které se jí podařilo objevit to, čemu se říká konspirace století. Nahánějí vám strach nukleární zbraně? Jenže ona může být likvidace protivníka provedena mnohem snáze – třeba sklenicí radioaktivního mléka.

Jakou škálu emocí vám tímhle filmem přinášíme?

  • Vzrušení: U akčních stříleček a honiček v kulisách amerického Bostonu budete poposedávat. Jsou natočené bravurně a s pomocí počítačové grafiky, kterou fakt nepoznáte!
  • Potěcha pro oko: Kdo v tomhle filmu není sexy? Nikdo!
  • Radost a zadostiučinění: Spravedlnost někdy i vítězí!
  • Smutek: Mužného detektiva budete opravdu litovat a na konci si možná i popláčete. Proč, když píšeme, že spravedlnost vítězí? Nechte se překvapit!

Propracovaný detektivní thriller byl původně uveden v Británii jako televizní minisérie. Teprve po jejím úspěchu se tvůrci v čele s režisérem Martinem Campbellem rozhodli natočit příběh i jako celovečerní film.

Perlička na závěr: I mistr filmař se někdy utne. Sledujte scénu, ve které hrdinové jedou v autě za deště. Kdyby se auto skutečně pohybovalo, kapky deště by netekly rovně dolů po skle!

Dívejte se v sobotu ve 22.20 na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.